До всіх новин

Заява пацієнтських організацій Мережи БО “100% Життя” щодо підозри Павлу Ковтонюку

 

Ми, пацієнтські організації, щиро обурені ситуацією, яка склалася навколо Павла Ковтонюка та висловлюємо йому нашу підтримку. Павло – найчесніша та найвідповідальніша людина, надійний партнер, який усім серцем вболівав за реформу охорони здоров’я України.

 

Нагадуємо, Державне бюро розслідувань повідомило Павлу Ковтонюку про підозру щодо підпису останнього на документах 2018 року, коли Павло був заступником в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Ми згадуємо той безпрецендентний тиск, який чинився на МОЗ тоді, та як ми, пацієнтські організації, протистояли великій та впливовій корупційній машині. Зараз підозра ДБР та провокаційна заява СБУ, яка немає жодного відношення до Державного бюро розслідувань, виглядають як реванш застарілої системи.  Підкреслюємо, без цього документу не відбулася б реформа у сфері трансплантології, яка дозволила робити щорічно операції по пересадці кісткового мозку 70-100 важкохворим діткам.

 

Важко переоцінити те, що зробила команда Міністерства охорони здоров’я України під керівництвом Уляни Супрун. Дякуючи їх зусиллям складна застаріла корупційна система почала змінюватися, лікарі та лікарки стали почувати себе гідно, а пацієнти – отримувати якісні послуги. Навіть сьогодні ми бачимо, що українці продовжують лікуватися, навіть в складних умовах воєнного стану, лікарні забезпечені ліками та матеріалами медичного призначення. 

 

Під час воєнного стану, коли нас оточує ворог та погрожує новими та новими викликами, нам вкрай незрозумілі дії ДБР та СБУ щодо цієї ситуації – особливо публічний хайп навколо вручення підозри Павлу. Це виглядає як політичне переслідування та абсолютно не прийняте в українському суспільстві, яке й так потерпає від війни. 

  • 1097
  • 0
Поділитись