До всіх новин

#ЗУПИНИТИБІЛЬ! Від Парламенту вимагають врегулювати канабіс для науки та медицини

Пацієнти, науковці та лікарі вимагають від влади в Україні внесення змін до законодавчої бази, що дозволить використання канабісу в медичних та наукових цілях.

Прес-брифінг щодо петиції до Верховної Ради України відбувся 30 січня 2019 року в Києві.

Наразі в Україні майже 2 мільйони пацієнтів страждають від хронічного болю та інших розладів, яких можливо уникнути, вживаючи препарати на основі фітоканабіноїдів — активних компонентів, що містяться в коноплях. Натомість на сьогоднішній день в Україні заборонено використання медичного канабісу навіть у наукових цілях. Це істотно ускладнює доступ пацієнтів до лікування.

Тому пацієнти, лікарі та науковці вимагають дати нашим співгромадянам доступ до ефективного лікування препаратами, якими користуються мільйони хворих у цивілізованих країнах.

Для розв’язання  проблем з використанням конопель із урахуванням кращого міжнародного досвіду у цій сфері ми пропонуємо внести зміни до ряду законодавчих актів, в першу чергу — спеціальних законів, що регулюють поводження з наркотичними засобами.

Спікерами бріфінгу стали:

Геннадій Шабас, адвокат, Українська Асоціація Медичного Канабісу

«Пацієнтські організації, лікарі, ветерани АТО і пацієнти об’єдналися, щоб підписати звернення до ВР вимагати від влади України врегулювання медичного канабісу. Конвенція ООН вимагає від всіх держав світу зберігати статус канабісу, як підконтрольної речовини, однак положення конвенції ніяк не перешкоджають науковим дослідженням цієї рослини та її використанню в медицині. Сьогодні у всіх прогресивних країнах — Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США, Канада, Австралія – використання канабісу в медичних цілях врегульовано. В Україні, де два мільйони пацієнтів страждають від хронічних болів, немає законодавчих механізмів використання канабісу».

Святослав Прохоров, ветеран АТО, асистент кафедри ортопедичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

«Досвід країн, що пройшли через бойові дії, говорить про те, що ветерани, повертаючись до мирного життя, стикаються з проблемами адаптації, депресії, не можуть знайти себе в нових умовах, мають проблеми в сім’ях, з працевлаштуванням.   Їм можна допомогти, не чекаючи коли це стане проблемою всього суспільства, використовуючи досвід Америки, Канади, Ізраїлю. В цих країнах успішно застосовуються препарати на основі канабіноїдів для лікування посттравматичного стресового розладу».

Дмитро Шерембей, голова Координаційної Ради БО «100% життя»  

«Основний напрямок нашої діяльності – розширення доступу до лікування для всіх пацієнтів. Ми на своєму досвіді знаємо, що значить чекати лікування в цій країні. 30 років ми боремося: спочатку за те, щоб в Україні з’явилося лікування, яке вже є в світі. Потім за те, щоб воно було якісним, потім за те, щоб його вистачило всім.. 30 років життя тих, хто вижив і десятки тисяч смертей тих, хто не дочекався. І головною перешкодою в доступі завжди були і залишаються політична воля, відсутність законів, недалекоглядність тих, в чиїх руках знаходиться рішення.

Якщо десь на планеті існує технологія, що полегшує або продовжує життя, ніхто – ми наполягаємо – ніхто не має права обмежувати людей у ​​її отриманні. Наша вимога – припинити будь-які заборони для людей на їх шляху до здоров’я. Життя і здоров’я мають вимірюватися тільки абсолютними величинами. 100% життя = 100% доступ до лікування!»

Ольга Ткаченко, активістка, мати дитини з синдромом Леннокса-Гасто

«Сильнодіючі препарати, які призначають моїй доньці від епілепсії, гальмують розвиток дитини. Безпечні ліки на основі канабіноїдів доступні у сусідній Польщі, але я не маю права привезти їх в Україну».

Катерина Бибко, актівістка Української асоціації медичного канабісу

«Я нещодавно втратила 7-річну дитину, яка була хвора на синдром Драве. Її можна було б врятувати ліками на основі канабіноїдів. Але ми не дочекалися цих ліків».

Петиція вже розміщена на сайті ВР та підписана пацієнтськими та громадськими організаціями:

ГО «Українська Асоціація Медичного Канабісу»

БФП «Крапля крові»

ГО «Ліки Контроль»

БФ «Діти з гемофілією»

БФ «Пацієнти України»

БО «100% Життя»

ВБО «Час життя плюс»

БФ «СТОП рак»

ВГО «Радість Руху» (Дитячий ревматоїдний артрит)

ГО «Іскра надії»

ГО «Всеукраїнська асоціація кришталевих людей»

ВГО «Рідкісні імунні захворювання»

ГО «Об’єднання хворих на торсіонну дистонію»

ГО «Психічне здоров’я»

ГО «Ліки контроль»

БО «Афіна. Жінки проти раку»

Довідка:

Сьогодні в Україні понад два мільйони громадян позбавлені доступу до ефективного лікування. Серед них:

  • більше 20 тисяч дітей з фармрезистентними формами епілепсії,
  • сотні тисяч онкохворих,
  • більше ста тисяч паліативних пацієнтів,
  • десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

Більше 15 показань для використання канабісу:

Хронічний біль, паліативні пацієнти, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), епілепсія, тривожні стани, нудота при хіміотерапії, нудота при лікуванні ВІЛ,

розсіяний склероз, хронічна біль після трансплантації, глаукома,

синдром Леннокс-Гасто, синдром Драве, синдром Туретта та багато інших захворювань.

Країни, де використання канабісу вже врегульовано:

Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландії, Італія, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США, Канада, Австралія.

Контакти для ЗМІ:

Кристина Рівера, БО “100% життя” +380675053868 ( k.abramovska@network.org.ua)

Тарас Ратушний, ГО “Українська асоціація медичного канабісу” +380958050770

Підписати петицію можна тут. 

  • 1552
  • 0
Поділитись