До всіх новин

«Знання про ВІЛ рятують життя». Акція до Всесвітньго дня боротьби з ВІЛ/СНІД

«Знання про ВІЛ рятують життя»під таким гаслом пройшла традиційна акція, присвячена 1 грудня — Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІД. Вона зібрала лідерів в боротьбі з епідемією ВІЛ – державу, громадські організації в сфері протидії ВІЛ, міжнародних донорів та партнерів.

 

 «Більше двадцяти років тому я почав приймати АРВ-терапію. Сьогодні я живу, маю родину, керую найбільшою пацієнтською організацією саме завдяки лікам. За двадцять років змінилося багато: сьогодні ВІЛ – це кероване хронічне захворювання, яке не обмежує вас у прагненні досягати власних цілей. Єдине, що обмежує — це незнання. Коли ви регулярно тестуєтеся і знаєте про свій ВІЛ статус – ви контролюєте ситуацію. Коли ви знаєте про хворобу і розпочинаєте лікування – ви контролюєте власне життя. Але все починається зі знання. Тому мета нашої акції — нагадати, що знання про ВІЛ рятують життя», — зазначив Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя».

Під час повномасштабного вторгнення ризики інфікування та поширення епідемії  ВІЛ збільшились. Перебування під окупацією та міграція українців може призвести до переривання лікування і доступу до регулярного тестування на ВІЛ. Після початку повномасштабної війни зросла частка пізньої діагностики ВІЛ.  При цьому основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий гетеросексуальний контакт. Тестування на ВІЛ — єдиний спосіб дізнатись про свій статус та в разі потреби отримувати ліки, безкоштовно і пожиттєво. 

 

 

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін  зазначив, що на 1 листопада 2023 року в Україні встановлено 158 803 випадки ВІЛ-інфекції і 48 908 випадків СНІДу, з них 9 769 випадків ВІЛ і 2 738 випадків СНІДу зареєстровано у 2023 році. 

 

“У 2021 року кожна четверта людина з ВІЛ не знала про свій статус. Відсутність звички та стигма дискримінації стає на заваді регулярного тестування на ВІЛ та лікуванні і подоланні цієї хвороби. Важливо розуміти, що позитивний тест на ВІЛ сьогодні не є вироком. Антиретровірусна терапія є безоплатною – ліки можна отримати в закладах охорони здоров’я своєї громади. Головне – знати про ВІЛ-статус, аби вчасно почати терапію і запобігти розвитку СНІДу та передачі вірусу іншим.  У 2023 році АРВ-терапію отримують 121 820 українців, із них  119 730 – це дорослі,  1 990 – діти. 7 500 українців із ВІЛ отримують АРВ-терапію у країнах ЄС.  Проходити тестування раз на рік – це відповідально щодо свого здоров’я і здоров’я ваших близьких. Пройти тестування можна у сімейного лікаря, в кабінеті довіри, у медзакладах або мобільних пунктах для тестування” — зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

 

Щодня в Україні в середньому реєструється 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 – на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).  За останні кілька років динаміка прийому антиретровірусної терапії показувала невпинний зріст. Щороку збільшувалася кількість людей, які приймали ліки. 

 

Під час акції в Києві відбулась прем’єра освітніх відеороликів за участі зірок  дизайнера одягу Івана Фролователеведучої Олени Кравець, лідерки гурту Onuka Нати Жижченко

олімпійського чемпіону Жана Беленюка та блогера Олега Машуковського.

Метою освітнього проєкту «Знання про ВІЛ рятують життя», який стартує 1 грудня, є привернення уваги українців до важливості регулярного тестування на ВІЛ, застосування доконтактної профілактики та нагадування, що це хронічне захворювання із яким можна мати повноцінне життя: народжувати здорових дітей, кохати, будувати кар’єру, тощо. Єдиною умовою повноцінного життя є регулярний прийом препаратів.

Кампанія спрямована на максимально- широку аудиторію, оскільки ВІЛ сьогодні стосується всіх без виключення і обізнаність щодо цієї теми рятуватиме життя українців.

Окрім 40 секундних відеороликів, Юрій підготував режисерську версію відео з інтерв’ю, в якому зірки діляться дуже особистими історіями зі свого життя на тему ВІЛ. 

1 грудня ролики та відео можна буде зустріти на стримінгових платформах, в медіа, в соціальних мережах лідерів думок та організацій, на екранах в ТРЦ Гулівер та на телеканалах СТБ, Новий, ICTV та інших носіях. 

 

БО 100% Життя висловлює глибоку вдячність всім людям та організаціям, які підтримують відеопроект.

Долучитись до поширення роликів можете і ви. Ми будемо вдячні за ваш особистий внесок в боротьбу з епідемією ВІЛ.

Посилання на відеопроект в Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=j4A2WARX_ac  

Посилання на ролики для завантаження: 

https://drive.google.com/drive/folders/1SdrsBZZHgGwA3sSDhXSlfmOoPjphvyby 

 

***

 Контакти для ЗМІ: Анастасія Бондарчук, +380973944956 a.bondarchuk@prhouse.com.ua

 

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом  цього року відзначається 35-й рік поспіль. Започаткований 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом має звернути увагу суспільства на цю проблему.

 

Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних.  При цьому напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну, наша країна демонструвала надзвичайний прогрес у боротьбі з епідемією. Проте кожна  третя ВІЛ-позитивна людина або не знала свій ВІЛ-статус, або залишилася поза межами медичного нагляду і, відповідно, не отримувала лікування (АРВ-терапію).

Наголошуємо, що сьогодні, попри виклики воєнного часу, тестування та лікування ВІЛ, профілактика та сервіси є доступними в Україні. Все про ВІЛ за посиланням https://prozdorovia.in.ua/choise/ .

Після початку повномасштабної війни росії в Україні, виник ризик катастрофічного дефіциту ліків для пацієнтів із ВІЛ. На екстрений запит Центру громадського здоров’я та найбільшої пацієнтської організації БО “100% Життя”, програма PEPFAR інвестувала 13 мільйонів доларів на екстрену закупівлю ліків. Наразі міжнародні партнери PEPFAR, USAID та Глобальний Фонд вже погодили фінансування на закупівлю ліків на наступні два роки. 

 

  • 635
  • 0
Поділитись