До всіх новин

Зміцнення спроможності НУО у сфері інтеграції, реабілітації, підтримки та надання послуг внутрішньо переміщеним особам

[:ua]

БО «ВСЕУКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ З ВІЛ/СНІД»

ОГОЛОШУЄ ВІДКРИТИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ

м. Київ

30.11.2016

Конкурс оголошується в рамках виконання проекту «Зміцнення спроможності НУО у сфері інтеграції, реабілітації, підтримки та надання послуг внутрішньо переміщеним особам» за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні».

Термін реалізації проектів: 18 місяців, 1 лютого 2017 – 1 вересня 2018р.

Географія реалізації проектів: Донецька та Дніпропетровська області.

Предметом конкурсу є Концепція та повна Заявка, які повністю відповідають вимогам цього Оголошення.

Мета конкурсу: визначення організацій, які здійснюватимуть діяльність з нагляду за дотриманням прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з особливим фокусом на право на здоров’я, соціальний захист та право на належний рівень життя; надаватимуть медико- соціально-психологічну та юридичну допомогу ВПО.

До участі у конкурсі запрошуються організації, які:

  • є офіційно зареєстрованими українськими неприбутковими організаціями, з досвідом роботи в Донецькій та Дніпропетровській області щонайменше три роки;
  • пройшли процедуру/в процесі переєстрації, згідно з постановою КМУ №440 від 13.07.2016р. «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» та внесли відповідні зміни до статуту, з 1 січня 2017 року;
  • мають досвід надання послуг ВПО;
  • мають досвід впровадження грантів, що стосуються надання психо-соціальних послуг для людей з хронічними захворюваннями, в тому числі з ЛЖВ, з використанням мультидисциплінарного підходу;
  • мають у користуванні приміщення, що може використовуватися як центр для дітей та членів їхніх родин.

Організація повинна своєчасно подати повний пакет документів, вказаних у запиті щодо надання пропозиції, що буде оголошений Мережею в рамках цього проекту.

Не допускатимуться до участі в конкурсі організації, у яких на час подання оголошення наявні незакриті/невирішені скарги, позови, розслідування, інші факти, що можуть загрожувати або негативно вплинути на спроможність організації виконувати проект, якщо про зазначені факти відомо Організаторам конкурсу. Також не допускаються до участі в конкурсі організації, які на час подання оголошення перебувають в стані реорганізації.

Завдання: забезпечити надання соціально-психологічних комплексних послуг дітям та членам їх родин, з числа ВПО, та знизити бар’єри у доступі до медичних та соціальних послуг.

Цільова група: діти та члени їх родин, з числа ВПО, особи з хронічними захворюваннями, включаючи ВІЛ, ТБ, гепатити тощо.

Загальна сума коштів, передбачених для реалізації 2 (двох) субгрантів складає 104 000 євро. Благодійна допомога за результатами конкурсу буде надаватися у національній валюті України – гривні, за курсом євро до гривні, встановленим Національним банком України на день визначення учасників конкурсу, які будуть подавати Повні заявки.

Заплановані індикатори, які передбачені в рамках конкурсу:

  • Одна розроблена та затверджена місцева (міська/обласна) комплексна програма щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції ВПО;
  • 15 випадків юридичного супроводу клієнтів проекту, пов’язаних з проблемами у доступі до соціальних та медичних послуг;
  • 300 клієнтів проекту, які отримали комплекс послуг з соціально-психологічного супроводу.

Передумови проекту:

16 грудня 2015 року була прийнята Комплексна державна програма щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року.

Основні види діяльності за проектом:

  • розробка, затвердження, впровадження та/або адвокація виконання місцевих (міських/обласних) програм підтримки/інтеграції ВПО на основі Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року;
  • координація дій з місцевими державними та недержавними організаціями, які надають всі види допомоги ВПО у визначених регіонах, і створення мереж з надання послуг та системи переадресації клієнтів на рівні громад;
  • створення та забезпечення роботи Центрів надання соціально-психологічних послуг для дітей та членів їх сімей, з числа ВПО, що постраждали через збройний конфлікт у кожній з двох пріоритетних областей проекту, зокрема тих, що мають хронічні захворювання, з метою забезпечення їм доступу до медичної допомоги та реабілітації;
  • організація роботи мультидисциплінарних команд (МДК), за принципом кейс-менеджменту, до складу яких можуть входити соціальний працівник, психолог, юрист, медичний працівник інші спеціалісти за потребою; надання медико-соціально-психологічних послуг для дітей, та членів їх родин, з числа ВПО, Центрів надання соціально-психологічних послуг їх інтеграції в нове співтовариство і адаптації до нових умов життя, як на базі створених, так і у місцях компактного проживання ВПО;
  • надання юридичної допомоги, документування порушень прав ВПО у доступі до медичних послуг зокрема.

Загальна інформація щодо проведення конкурсу.

Конкурс проводиться у два етапи: конкурс концепцій і конкурс повних заявок.

На першому етапі конкурсу учасники подають реєстраційні документи (свідоцтво про реєстрацію, статут організації, довідку про неприбутковий статус) та Концепцію проектної заявки. Опис Концепції в форматі Word, в якому необхідно зазначити актуальні проблеми за напрямом, механізми їх вирішення, обґрунтувати планові показники та життєздатність проекту. Форма Опису Концепції, яку необхідно заповнити для подання на конкурс, міститься в документі під назвою: «EU_Annex_1_ Concept template». Формат тексту – шрифт Tahoma, розмір 11. Максимальна кількість сторінок Опису Концепції не повинна перевищувати 5 (п’яти) сторінок. Назву файлу змінювати не потрібно.

Розгляд та оцінку поданих від організацій-заявників Концепцій проводить Експертно-відбіркова комісія. Після затвердження списку організацій, які рекомендовані до участі у другому етапі конкурсу організатори конкурсу інформують протягом 3-х робочих днів про результати роботи Експертно-відбіркової комісії та надсилають запрошення на участь у другому етапі конкурсу. Кінцева дата подання визначається в запрошенні на подачу Повної заявок (участь у другому етапі конкурсу).

На другому етапі учасники подають Повну заявку. Повна заявка – це пакет документів, які включають детальний опис актуальних проблем ключової цільової групи, завдань, механізмів впровадження, очікуваних кількісних та якісних результатів, детальний робочий план та бюджет, таблицю персоналу проекту тощо. Повна заявка повинна базуватись на принципах, показниках та обсязі фінансування, затвердженому на етапі розгляду Концепції. Перелік і форми документів Повної заявки будуть надані на етапі запрошення вибраних організацій-заявників до подачі Повної заявки.

До нових заявників-переможців конкурсу, з якими немає позитивного досвіду співпраці шляхом надання гранту за останні три роки, можуть бути проведені премоніторингові візити для оцінки їх спроможності.

Додаток (для заповнення концепції)

 Календарний план конкурсу

Етапи конкурсу

Дата/період

Оголошення відкритого конкурсу

30.11.2016

Надання письмових роз’яснень та відповідей на запитання від потенційних учасників конкурсу

До 05.12.2016

Кінцевий термін подання Концепцій проектів

14.12.2016

Експертно-відбіркова комісія (ЕВК)

Затвердження списку Організацій, яким рекомендовано подавати Повні заявки

16.12.2016

Інформування організацій про результати роботи ЕВК та запрошення на подачу Повних заявок

19.12.2016

Надання письмових технічних консультацій щодо заповнення Повної заявки

До 27.12.2016

Кінцевий термін подання Повних заявок

05.01.2017

Експертно-відбіркова комісія (ЕВК)

Затвердження списку організацій, рекомендованих до фінансування

11.01.2017

Інформування учасників про результати, врахування критичних рекомендацій ЕВК та підписання Угод про надання гранту

До 13.01.2017

Подача Концепцій та Повних заявок здійснюється через мережу Інтернет за допомогою відповідного веб-інтерфейсу на сайті.

Для того, щоб подати Концепцію через мережу Інтернет, Вам необхідно Вам необхідно надіслати листа на адресу applicants@network.org.ua для отримання прав доступу на сайт подачі заявок, у відповідь на який Ви отримаєте Ваш персональний логін, пароль та посилання на сайт.

За посиланням на сайт Ви зможете знайти інструкцію щодо користування базою подачі заявок. Уважно ознайомтеся з інструкцією з метою уникнення ситуації, коли Ваша заявка не буде зареєстрована в конкурсі у зв’язку з її неправильним поданням на сайті.

Просимо взяти до уваги, що можливість вносити зміни на сайті на першому етапі конкурсу у Вас буде тільки до 15:00, 14 грудня 2016р. – кінцевого терміну подачі Концепцій. Після вказаного терміну Ваш логін та пароль будуть анульовані, і внесення будь-яких змін буде неможливе.

Питання щодо технічної роботи з сайтом подачі заявок необхідно надсилати у письмовому вигляді на адресу applicants@network.org.ua. Відповіді надаються на письмові запити, отримані не пізніше 09.12.2016р.

Запити щодо роз’яснення порядку подачі Концепцій та заповнення документів Концепції повинні надсилатись у письмовому вигляді на електронну адресу innovation@network.org.ua. Відповіді надаються на письмові запити, отримані не пізніше 09.12.2016р. Упродовж трьох робочих днів з моменту отримання запиту щодо оформлення і подачі концепції з електронної адреси innovation@network.org.ua буде надіслано, та розміщено на сайті Організації, роз’яснення або відповідь на запитання.

Назва даної Програми у розділі «Дані про проекти» на сайті подачі заявок – EU_IDP.

Кінцевий термін реєстрації Концепцій – 15:00, 14.12.2016р.

Умови щодо фінансування

Учасник конкурсу, поданням Концепції/Повної заявки на конкурс:

  1. гарантує відсутність вже отриманого або очікуваного фінансування від інших донорів на цілі та завдання, які визначені Концепцією/Повною заявкою та включені в її бюджет;
  2. гарантує, що бюджет Повної заявки складено з урахуванням справедливого та обґрунтованого розподілу часток фінансування між донорами.

Якщо передбачена Концепцією/Повною заявкою діяльність фінансується іншими донорами, учасник конкурсу має подати бюджет, що відповідає наступним принципам: а) має бути виключена діяльність за проектом, що вже отримала фінансування від іншого донора (за винятком розширення обсягу такої діяльності, при цьому додаткова діяльність/розширення діяльності є потрібною та обґрунтованою, буде доповнювати вже існуючу діяльність, не передбачатиме дублювання діяльності та фінансування, не допускатиме необґрунтованих витрат); б) розподіл часток фінансування діяльності учасника конкурсу між донорами є прозорим, справедливим та обґрунтованим.

Організація заохочує учасників конкурсу показувати власний внесок у виконання запропонованої діяльності на рівні мінімум 10% від загальної вартості проекту. Власний внесок може бути як у грошовій, так і в не грошовій формі (у вигляді товарів, послуг, волонтерської праці, використання приміщення та ін.), і представляти як власні ресурси учасника, так і ресурси, надані іншими донорами для фінансування діяльності, що є дотичною до цілей та завдань проекту.

Інші умови

До участі у конкурсі допускаються лише Концепції/Повні заявки, які повністю відповідають

умовам конкурсу. Відповідність поданих Концепцій/Повних заявок умовам конкурсу Організатори конкурсу визначають на власний розсуд.

Оцінювання Концепцій/Повних заявок буде проводитись Організаторами конкурсу виходячи з бачення мети, цілей та завдань проекту, в рамках якого оголошено конкурс. Винагородою переможцеві конкурсу буде укладення правочину про надання цільової благодійної допомоги з Організаторами конкурсу на умовах, викладених у Повній заявці учасника, з урахуванням зауважень Експертно-відбіркової комісії та Організаторів конкурсу.

Відповідальність Організаторів конкурсу не виходить за межі винагороди, визначеної умовами конкурсу.

Організатори конкурсу не несуть відповідальності за неможливість контакту з учасником конкурсу, якщо будь-яка інформація про учасника конкурсу повідомлена неправильно. Учасник несе особисту відповідальність за достовірність наданої ним інформації.

У випадку виникнення ситуації, що припускає неоднозначне тлумачення умов конкурсу, та/або питань, не врегульованих умовами конкурсу, остаточне рішення приймається Організаторами конкурсу. Рішення Організаторів конкурсу є остаточним та оскарженню не підлягає.

Спеціальні вимоги щодо зайнятості (реалізації) проектів

Вимоги до бюджету

Запропонований розподіл бюджету:

Категорії витрат

Розподіл бюджету

Програмна діяльність

Не менш ніж 65% від суми гранту

Програмний персонал

Не більш ніж 20% від суми гранту

Адміністративні витрати

Не менш ніж 15% від суми гранту

Організатори конкурсу залишають за собою право на внесення змін до проекту бюджету з метою дотримання зазначених вище спеціальних вимог донора коштів, у тому числі зменшення ставок оплати працівників та консультантів.

Захист персональних даних

У випадку, якщо проектна пропозиція містить персональні дані у розумінні Закону України «Про захист персональних даних» № 2297-VI від 01.06.2010р., учасник конкурсу зобов’язується забезпечити отримання письмової згоди на збирання, зберігання, поширення та використання інформації про фізичних осіб у осіб, які зазначені у Концепції/Повній заявці, як це передбачено Законом України «Про інформацію», а також отримати від таких фізичних осіб згоду на обробку персональних даних. При цьому така згода має містити вичерпну інформацію, яка передбачена Законом України «Про захист персональних даних».

Поданням Концепції/Повної заявки учасник конкурсу, діючи добровільно, законно, усвідомлено, маючи всі необхідні права та повноваження, надає Організаторам конкурсу згоду на обробку даних (персональних та/або ідентифікуючих), а також персональних даних суб’єктів персональних даних, що передаються/повідомляються учасником конкурсу у Концепції/Повній заявці. Організаторами конкурсу включено персональні та ідентифікуючі дані учасників конкурсу до відповідних баз персональних даних Організаторів конкурсу. Метою обробки даних учасника конкурсу є забезпечення реалізації відносин, що виникають між Організаторами конкурсу та учасником конкурсу відповідно до цього оголошення та у зв’язку із ним, відносин у сфері господарської та інформаційної діяльності, а також будь-яких інших відносин, що виникають в процесі та/або у зв’язку із оголошенням конкурсу/участю у ньому та вимагають обробки відповідних даних, в тому числі внаслідок виконання обов’язків, встановлених чинним законодавством (включаючи виконання законних вимог органів та посадових осіб державної влади та місцевого самоврядування). Участю у конкурсі учасник підтверджує, що йому надано всю необхідну та належну інформацію, що стосується, в тому числі, але не обмежуючись, мети обробки персональних даних, баз персональних даних Організаторів конкурсу, до яких включено дані учасника конкурсу, їх володільців та розпорядників, способів захисту персональних даних. Участю у конкурсі учасник також підтверджує та гарантує, що йому повідомлено про права суб’єктів персональних даних, передбачені ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних» № 2297-VI від 01.06.2010р.

Звертаємо Вашу увагу!

Організатори конкурсу не несуть відповідальності за роботу Інтернету, будь-які помилки, внаслідок яких документи проектної пропозиції не завантажились, були загублені чи пошкоджені; у випадку виникнення форс-мажорних обставин.

Порушення інструкції щодо роботи з сайтом для подання заявок може призвести до неправильного подання Концепції/Повної заявки, а, відповідно, до її дискваліфікації.

Благодійна допомога не надаватиметься прибутковим організаціям, політичним партіям та фізичним особам.

Матеріали, подані на конкурс, не рецензуються.

Причини відмови у підтримці проектної пропозиції не повідомляються.

Рішення щодо обрання виконавчих партнерів оскарженню не підлягають.

Учасник несе особисту відповідальність за достовірність наданої ним інформації.

Участь у конкурсі є підтвердженням погодження учасника з усіма умовами конкурсу та його зобов’язаннями належно їх виконувати.

Бажаємо Вам успіху!

Запитання – відповіді

Запитання:

Здравствуйте. Мы имеем опыт в предоставлении помощи ВПО, имеем помещение для реализации проекта, имеем опыт реализации грантовых проектов, но нашей организации 1, 5 года. Можем ли мы подаваться на конкурс?

основатель ОО “Сила майбутнього”

Відповідь:

Доброго дня!

Відповідно критеріям оголошеного конкурсу, приймати участь можуть офіційно зареєстровані українські неприбуткові організації, з досвідом роботи не менш ніж три роки.

В будь-якому разі, дякуємо за увагу і бажаємо успіхів у майбутньому.

Завантажити

[:]

  • 944
  • 0
Поділитись