До всіх новин

Юристи УГСПЛ борються за права пацієнтів на ЗПТ

До Громадської приймальні УГСПЛ у Запорізькій області звернувся чоловік за захистом порушених прав щодо незаконної спроби притягнення його до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Чоловік відносився до вразливої категорії громадян, а саме був пацієнтом замісної підтримуючої терапії. Після вжиття невідомої речовини 04.12.2022 року бригада “швидкої” доставила його до лікарні, через що він залишив дітей без піклування. 

Чоловік самостійно виховував двох дітей (діти зі слів чоловіка є рідними його дітьми, але один з них через якийсь конфлікт з матір’ю дитини з ініціативи матері був записаний на іншого чоловіка у графі батько свідоцтва про народження дитини), характеризувався позитивно сусідами, жодних скарг щодо неналежного виховання дітей від людей, які знали побут родини – не було. Діти були забезпечені належними умовами проживання у квартирі. Мати дітей при невідомих обставин була позбавлена батьківських прав та відбувала покарання у місцях позбавлення волі. 

За цих обставин працівники поліції склали на чоловіка протокол про вчинення адміністративне правопорушення за  ч. 2 ст. 184 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 184 КУпАП, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 2 ст. 184 КУпАП ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неналежне виконання обов`язків щодо виховання дітей являє собою бездіяльність, внаслідок якої обов`язки по вихованню виконуються неякісно та не в повному обсязі.

В свою чергу, чоловік перебував на лікуванні у лікарні з 04.12.2022 року по 05.12.2022 року знаходився на лікуванні в відділенні кардіології з приводу гострого отруєння невідомою речовиною.

Юристом Громадської приймальні УГСПЛ у Запорізькій області було проведено супровід вказаної справи та представлення інтересів чоловіка у суді, під час вирішення питання про притягнення чоловіка до відповідальності за вищезгадане адміністративне правопорушення. Результатом стало закриття справи через відсутність складу адміністративного правопорушення у діях чоловіка. 

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином жодних доведених обставин неналежного виховання дітей або неналежного виконання батьківських обов’язків чоловіком станом на сьогодні відсутні. Проте, службою у справах дітей м. Запоріжжя було ініційовано позбавлення чоловіка батьківства, де наразі суд розглядає це питання в межах судової справи. Після складання вказаного протоколу дітей у чоловіка було відібрано і поміщено у місцеву лікарню без повідомлення діагнозів, де діти провели більше двох місяців без можливості відвідування батьком своїх дітей, чим було грубо порушені батьківські права чоловіка.

Юристи приймальні й надалі будуть захищати права чоловіка з метою належного захисту його право на повагу до свого приватного і сімейного життя.

Посилання постанову суду у справі: https://reyestr.court.gov.ua/Review/109202661 

  • 515
  • 0
Поділитись