До всіх новин

ВІЛ виявляється фактором ризику смертей від COVID-19 у Південній Африці

Наявність невизначеного вірусного навантаження не змінило ризик, який, однак, був не настільки серйозним, як ризик, пов’язаний з діабетом.

15 червня 2020 р. • Автор Бенджамін Райан

Південноафриканські дослідники визначили ВІЛ, незалежно від того, чи повністю він пригнічений антиретровірусними препаратами, як фактор, що збільшує ризик смерті після постановки діагнозу COVID-19, повідомляє сайт Aidsmap.

Цей висновок вартий уваги через те, що більшість досліджень, включаючи дослідження в Європі та США, не виявили того факту, що люди з ВІЛ мають більше шансів захворіти новим коронавірусом, у них може розвинутися важка форма COVID-19 або вони можуть від нього померти.

Фахівці проаналізували дані щодо громадського здоров’я, отримані з департаменту охорони здоров’я провінції Західний Кейп (Південна Африки) – установи, яка має доступ до даних з усіх закладів охорони здоров’я в державному секторі. Вони представили свої висновки під час вебінару на тему COVID-19, ВІЛ та туберкульоз, який проводився представниками Bhekisisa.org та Інституту Аурум.

Автори дослідження уважно проаналізували дані по 3,5 мільйона дорослих, які отримували державну медичну допомогу в провінції Західний Кейп, у тому числі 12 987 осіб, яким поставили діагноз COVID-19. Чотириста тридцять п’ять з них померли.

Після вивчення даних, щоб пояснити різні відмінності серед членів даної групи, дослідники виявили, що серед людей з діагнозом COVID-19 наявність ВІЛ пов’язувалася зі збільшенням ризику смерті від COVID-19 у 2,75 рази. Цього висновку дійшли незалежно від того, чи мали люди з ВІЛ повністю пригнічене вірусне навантаження.

Експерти встановили, що рівень смертності людей із ВІЛ, які померли від COVID-19, був у 2,33 рази більшим, ніж зазвичай можна було б очікувати, враховуючи їх віковий та статевий склад.

Дослідники відзначили, що майже всі хворі на ВІЛ, які померли від COVID-19, мали інші порушення здоров’я. Близько половина хворіла на діабет, і приблизно у половини пацієнтів був високий кров’яний тиск – обидва ці фактори пов’язані з підвищеним ризиком смерті від COVID-19. Отримані дані свідчать про те, що ВІЛ-позитивні люди, які померли від COVID-19, не мали запущених захворювань на ВІЛ. Швидше за все, завдяки лікуванню від цього вірусу, вони прожили достатньо довго, щоб розвинути інші порушення здоров’я (які, самі по собі, пов’язані з ВІЛ, якій навіть добре піддається лікуванню).

Аналіз показав, що, в цілому, серед людей із COVID-19, діабет, зокрема неконтрольований діабет, був пов’язаний із ще більшим ризиком смерті від COVID-19, порівняно з ВІЛ. Діабет був причиною 4,65-кратного підвищення ризику смерті від COVID-19, погано контрольований діабет пояснював 8,9-кратне збільшення ризику смерті, а неконтрольований діабет призводив до підвищення ризику смерті в 13 разів.

  • 2046
  • 0
Поділитись