До всіх новин

В Одеській області на базі медичних закладів Роздільнянської громади запрацював сучасний кол-центр

Для мешканців Роздільнянської громади Одеської області покращено доступ до медичних послуг — реєстратури старого типу перетворилися на сучасні приймальні та кол-центри.  

За фінансової підтримки уряду Німеччини й на базі медичних закладів запрацював кол-центр з навченим персоналом та відділом сервісу й комунікації. Відтепер понад 32 тисячі жителів громади отримали дієвий та зручний алгоритм взаємодії зі своїми медичними установами. 

За даними статистики, 70-95% пацієнтів користуються саме віддаленим записом на прийом.  Запуск кол-центру на базі лікарень — це новий рівень обслуговування пацієнтів, який значно прискорює доступ до всіх лікарняних послуг, а відтак — й одужання. Кол-центр працює за принципом «Дзвінок до нас — перший крок до здоров’я пацієнта». 

«Медичний кол-центр — це створення сприятливої інфраструктури для лікарів та пацієнтів, ще один крок до наближення і покращення надання медичних послуг населенню, що зробить якісну медицину доступною», — говорить Вадим Гудима, генеральний директор Роздільнянської багатопрофільної лікарні.

Генеральна директорка Роздільнянського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Муравська додає: «Дуже тішить, що в такий важкий для нашої країни час ми маємо змогу розвиватись та  втілювати зміни для наближення медичної допомоги тим, хто її потребує.  Сподіваємось, що реалізація цього проєкту буде сприяти розвитку довіри між пацієнтом і лікарем»

«Я впевнений, що кол-центр стане незамінним помічником для всіх жителів Роздільнянської громади. Адже медичні послуги стають більш доступними та зручними для всіх громадян. Тому це значна подія для нашої громади. Я радий, що навіть під час війни ми можемо покращувати медичні сервіси», —  коментує відкриття кол-центру голова Роздільнянської територіальної громади Валерій Шовкалюк.

Окрема увага приділяється навчанню персоналу кол-центру. Серед головних завдань — сприяння підвищенню загальної обізнаності пацієнтів щодо отримання медичних послуг за Програмою медичних гарантій, що регулярно розширюється. 

«Це третій кол-центр, який ми спільно з громадами запускаємо для пацієнтів на півдні України. Ще понад 32 тис. пацієнтів отримали стійкий доступ до медичних послуг. Цей проєкт за підтримки уряду Німеччини — крок назустріч пацієнтоорієнтованій моделі надання сервісів. Я радий, що ми маємо можливість, навіть в умовах війни, покращувати сервіси та інституціональну спроможність лікарень», — наголошує Дмитро Шерембей, голова найбільшої пацієнтської організації БО «100% Життя», партнерів проєкту GIZ «Спеціальна програма підтримки України /EU4ResilientRegions».  

  

Офіційне відкриття кол-центру відбулось у відремонтованому приміщенні поліклінічного відділення у рамках проєкту GIZ Ukraine «Спеціальна програма підтримки України / EU4ResilientRegions», який спрямований на відновлення і покращення сервісів та комунікації в медичних закладах. Також коштом Німеччини закуплені генератори, лабораторно-діагностичне обладнання, портативне медичне обладнання, операційний стіл, облаштовано гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу та встановлена сонячна станція, що може покривати велику частину власних потреб лікарні. 

«За дорученням уряду Німеччини GIZ комплексно допомагає розвивати медичні послуги в громадах: включно з реновацією медичних закладів, закупівлею медичного й немедичного обладнання, навчанням персоналу. Роздільнянська громада є однією з громад, які потребували підтримки та, зокрема, запровадження сучасних, цифрових рішень з удосконалення сервісу й комунікації», — прокоментувала Юлія Грубер, директорка проєкту GIZ «Спеціальна програма підтримки України / EU4ResilientRegions». 

 Довідково  

Контактні дані кол-центру та вся оновлена інформація для мешканців Роздільнянської громади — вже у відкритому доступі:   

  • 099-155-16-17, 068-155-16-17 для запису до сімейного лікаря й отримання первинної медичної допомоги;  
  • 098-62-00-303, 099-62-00-303 — для запису на обстеження та до вузькопрофільних спеціалістів.

  

Звернувшись до кол-центру, можна вирішити багато питань:  

 — дізнатися графік роботи всіх лікарів закладу;  

— отримати інформацію про онлайн-запис до вузького спеціаліста;  

— інформацію про те, де й в який час можна здати аналізи та якнайшвидше пройти всі необхідні обстеження;  

— інформацію для пацієнта про підготовку перед проходженням УЗД, фібро- й гастроскопії;  

— інформацію про безплатні послуги та ліки за програмою медичних гарантій;  

— перелік документів для отримання довідок;  

— адреси й номери телефонів поліклініки та відділень;  

— інформацію щодо наявності вакцини;  

— інформацію про взаємозамінних лікарів;  

— будь-який дзвінок, навіть «Мені просто запитати», не залишиться поза увагою.   

 

Перші кол-центри відкрились у травні у Баштанській та Доманівській громадах Миколаївської області. Крім півдня України, кол-центри створюються ще у шести лікарнях Чернігівської, Сумської і Дніпропетровській областях. Зміни впроваджуються у межах проєкту «Вдосконалення системи обслуговування та комунікаційної стратегії медичних закладів у п’яти областях України» в партнерстві між БО «100% Життя» і Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини в  рамках проєкту GIZ «Спеціальна програма підтримки України / EU4ResilientRegions».

 

  • 56
  • 0
Поділитись