До всіх новин

Старт інформаційної кампанії «Живи ВІЛьно!»

У вересні 2021 року в Україні стартовала масштабна інформаційна кампанія «Живи ВІЛьно!», спрямована на зниження рівня самостигматизації серед людей, які живуть з ВІЛ, збільшення їхнього рівня впевненості в собі, самоповаги та турботи про власне здоров’я.

 

Ціль проекту — розповсюдження інформації про статус Н=Н (невизначальний = непередаваний), що означає — якщо ВІЛ-позитивна людина  регулярно приймає антиретровірусну терапію (АРТ) та досягла невизначального рівня вірусу в крові, безпечна для оточуючих.

Слоганами проекту стали “Я ВІЛьна бути мамою!” “Я ВІЛьний бути татом!” “Я ВІЛЬний кохати”.

 

“Бути вільним – це базове право людини, — підкреслює голова Координаційної ради БО “100% Життя” Дмитро Шерембей. — Бути вільним від того, щоб боятися людей, щоб жити та бути тим, хто  ти є насправді. В незалежності від того, який в тебе діагноз, орієнтація або можливості — дуже важливо, щоб кожна людина мала свободу та змогу нею скористатися. 

Кожна ВІЛ-позитивна людина сьогодні в Україні має право бути вільною саме тому, що у нас є антиретровірусна терапія — право мати дітей, освіту, та можливості для професійної реалізації. Дуже важливо досягти в суспільстві  такого рівня свободи, яка дає повагу та впевненість”.

 

В рамках проекту: 

 

  • розміщення наружної реклами (бігборди, сітілайти) по Києву  — загалом 55 од.
  • розміщення плакатів формату а3 у місцях, які відвідують ВІЛ+ люди (СНІД-центри, лікарні, відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ у 24 регіонах), тираж  2000 екз. 
  • друк 25 тис. буклетів для пацієнтів з інформацією щодо ВІЛ та Н=Н. 

 

Також в рамках проекту будуть розроблені іміджі з історіями ВІЛ-позитивних людей з відкритими обличчями та навчальний онлайн курс з протидії стигмі та дискримінації для  фахівців, працюючих з ВІЛ-позитивними людьми. 

 

Для реалізації проекту ми залучили провідних фахівців які у той, чи інший спосіб стикаються з ВІЛ-позитивними людьми за своїм родом діяльності (лікар-інфекціоніст, психолог, консультант з соціальних питань), а також реальних героїв, які живуть з ВІЛ та безпосередньо знають, що таке самостигматизація.

 

Дізнатись більше як працює  АРВ  і де отримати ліки, можна на сайті https://prozdorovia.in.ua/

  • 1442
  • 1
Поділитись