До всіх новин

Рада може розглянути законопроєкт про медичний канабіс уже цього літа

Сьогодні, 2 червня 2021 року, біля Верховної Ради народні депутати фракцій «Голос», «Слуга народу», «Європейська Солідарність» презентували спільний законопроєкт про медичний канабіс. Він спростить доступ тисяч тяжкохворих пацієнтів до ліків.

Цей проєкт закону Парламент може розглянути вже цієї сесії, тобто влітку.

 

Михайло Радуцький, депутат фракції «Слуга Народу», голова Комітету з питань здоров’я нації зауважив:

 

«Законопроєкт про медичний канабіс — це один з пунктів програми, з якою партія «Слуга Народу» йшла на вибори. Як голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, вважаю пріоритетним завданням забезпечення доступу хворих пацієнтів до ефективних та якісних ліків. 

 

Саме на платформі комітету нам вдалося налагодити діалог між політичними фракціями та депутатськими групами для того, щоб розробити єдиний системний законопроєкт, який регулюватиме використання медичного канабісу, на основі кращого світового досвіду».

 

Законопроєкт №5596 є спільним документом, над яким працювали представники кількох політичних партій, зокрема «Голосу» та «Слуг народу», провідні юристи, які врахували міжнародний досвід, а також активісти та представники пацієнтських організацій. Депутати працювали над ним кілька місяців в комітеті, залучаючи профільні міністерства, зокрема МОЗ та МВС.

 

«Нарешті в Парламенті є спільний законопроєкт про медичний канабіс. Він — про нормальне життя без болю для 2 мільйонів пацієнтів України. Для онкохворих, для тих, хто страждає на хворобу Паркінсона, а також на епілепсію: саме такою є маленька Софійка. Їй медичний канабіс зупинить страждання та біль. Тому це спільна позиція більшості депутатів і фракцій: ми маємо розглянути його вже цього літа!», — говорить Ольга Стефанишина, ініціаторка законопроєкту, депутатка фракції «Голосу», членкиня Комітету з питань здоров’я нації.

 

Цей законопроєкт дозволить:

  • тяжкохворим можливість лікуватися медичним канабісом в Україні легально. А не купувати ліки за кордоном і не вишукувати ліки на чорному ринку.
  • українському бізнесу вирощувати рослини і виробляти з них ліки в Україні. За умови отримання ліцензії, з дотриманням вимог щодо приміщень, видів, кількостей рослин тощо.

Звичайно, все це відбуватиметься під суворим контролем, ліки відпускатимуться за рецептом лікаря, з внесенням в електронний реєстр і з дотриманням вимог ліцензування.

Депутатка фракції «Слуга Народу» Галина Третьякова пояснює:

 

«Ми даємо чіткі правила вирощування, купівлі, обігу та контролю канабісу в медичних цілях, як це зробили інші країни. Такі, як Фінляндія, Франція, Німеччина, Чехія, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Словаччина тощо. Ми врахували вагомий міжнародний досвід».

 

Також депутати дають можливість проводити клінічні випробування препаратів на основі канабісу. Це стане великим поштовхом для медицини, фармацевтики та науки. Ліки з канабісу будуть вироблятися в Україні, дозволено буде ліцензоване вирощування. Таким чином, власне виробництво здешевить ліки.

 

«Цей законопроєкт про використання канабісу винятково в медичних цілях. Він в першу чергу для мільйонів пацієнтів в Україні, які без цих ліків стражадають. Це і паліативні хворі і пацієнти з хворобою Альцгеймера та багато інших. Медичний канабіс — не дорівнює наркотичному. Бо вміст наркотичних речовин у ліках мізерно малий, він ніякого кайфу не дасть, але дасть користь і допомогу». — розповідає Олександр Санченко, депутат фракції «Слуга Народу»:

 

Мар’ян Заблоцький, депутат фракції «Слуга Народу» у свою чергу, аргументує: «Медичний канабіс — це винятково про доступ до ліків. А в нас зараз є багато наркотичних речовин, які дозволені як ліки. Наприклад, морфін, який, звичайно, необхідний у багатьох випадках, у тому числі й під час тяжких воєнних операцій. Немає жодних причин, чому медичний канабіс не може бути в обігу, як ліки, точно так, як морфін чи інші наркотичні речовини. Особливо зважаючи на те, що сам наркотичний ефект у медичному канабісі є набагато слабшим»

На заході була присутня Софійка Мостовенко з батьками, яка є символом законопроєкту. Саме цього дня ій виповнилося 4 роки. Вона все життя страждає від важкої форми епілепсії. Полегшити біль та зменшити тривалість болісних судом їй допомагає олія на основі медичних конопель. Софії ці ліки батьки замовляють нелегально з-за кордону.

Її мама Вікторія Мостовенко сказала: «Сьогодні в Софії День народження. І більшого подарунку, аніж цей законопроєкт, нам не треба. Нам треба ці ліки. Легально, постійно, не з чорного ринку, не за величезні гроші. Я хочу, щоб моя Софія мала доступ до ліків на медичному канабісі без перерв. Бо вони їй допомагають: вона нормально спить, їсть, розуміє, що довкола відбувається, не страждає по кілька годин від жахливого болю та страшних судом. Коли вона не вживає олійку на канабісі усі симптоми повертаються. Повертається цей жах! І ці ліки потрібні ще 20 тисячам дітей з епілепсією в Україні. Ми, батьки, маємо право лікувати наших дітей легально».

  • 1361
  • 2
Поділитись