До всіх новин

Прийом Атріпла всього тричі в тиждень зберігає невизначуване вірусне навантаження

 

У ВІЛ-позитивних людей з невизначуваним вірусним навантаженням (ВН), які перейшли з режиму щоденного прийому Атріпла (Ефавіренц / Тенофовір / Емтрицитабін) на прийом тричі на тиждень, зберігається вірусна супрессия протягом півроку. Такими є результати дослідження, представленого вченими Університету Барселони в Дурбані 18 липня. Також в ході досліджень виявилося, що прийом Атріпла тричі на тиждень замість щоденного прийому значно покращує якість життя пацієнта і зменшує вартість лікування, що також є доказом того, що дана схема прийому більш вигідна. Проте обмежена кількість учасників експерименту вимагає проведення додаткового вивчення такої схеми прийому перш, ніж офіційно оголошувати її найбільш ефективною.

У дослідженні взяли участь 61 ВІЛ-позитивний з невизначуваним ВН (<37 копій / мл) протягом мінімум 2 років, рівнем СД4 більше 350 клітин, що приймає Атріпла щодня. Одну групу учасників дослідження в довільній вибірці попросили приймати Атріпла щодня, а іншу – по понеділках, середах і п’ятницях протягом 24 тижнів. ВН вимірювалася в обох групах спочатку дослідження, через 12 тижнів і через 24 тижні, а в другій групі – так само на 1, 2, 4, 6 і 8 тижнях.

Крім того, вчені досліджували такі показники, як рівень якості сну, оскільки одним з побічних дій Ефавіренц є безсоння і незвичайні сновидіння, а так само мінеральну щільність кісткової тканини і ниркові проби, тому що Тенофовір викликає остеопороз і ниркову недостатність.

Проаналізувавши заповнені анкети пацієнтів і підрахувавши таблетки по закінченню дослідження, вчені прийшли до висновку, що лікування переносилося добре і учасники дослідження строго дотримувалися режиму. Ні у кого не розвинулася ні вірусологічна недостатність, ні виявляється ВН. Як і передбачалося, рівень Ефавіренц в крові в групі, що приймала Атріпла тричі на тиждень, був значно нижче, ніж в групі з щоденним прийомом препарату. Так само відзначається незначне збільшення мінеральної щільності кісткової тканини та поліпшення показників ниркових проб. Крім цього, в групі з триразовим прийомом Атріпла було відзначено поліпшення показників Піттсбурзького індексу якості сну.

Вчені, що проводили дослідження, заявляють, що ВІЛ-позитивні з другої групи були задоволені новим режимом прийому Атріпла і не висловили бажання повертатися до щоденного прийому. Тепер науковці університету Барселони збираються продовжити дослідження ще на 3 роки, щоб упевнитися, що прийом Атріпла тричі на тиждень протягом тривалого часу підтримує рівень невизначуваним ВН і є ефективним при лікуванні ВІЛ.

  • 2148
  • 2
Поділитись