До всіх новин

Проєкт комплексної підтримки вразливих груп населення розпочато на Сумщині та Харківщині

У червні 2025 року стартував проєкт «Від вразливості до сили: Комплексна ініціатива захисту», спрямований на підтримку вразливих* груп населення у прифронтових громадах Сумської та Харківської областей. Проєкт реалізує БО «100% Життя» у партнерстві з ГО «Українська Посмішка» та ГО «Агенція сталого розвитку міста» за підтримки Гуманітарного фонду для України (ГФУ/UHF)*.

 

Проєкт забезпечує інклюзивні, сталi та чутливі до потреб людей послуги із захисту життя, з фокусом на мешканців прифронтових громад та підтримку найбільш вразливих категорій населення, включаючи людей з інвалідністю, жінок у кризі, дітей та інших, у Сумській і Харківській областях.

 

Контекст: чому це важливо зараз

Інтенсивні бойові дії в Україні продовжують негативно впливати на гуманітарну діяльність, особливо у прифронтових районах. Попри ці складнощі, на кінець березня 2025 року 2,3 мільйона людей в Україні отримали життєво необхідну допомогу від гуманітарних партнерів згідно огляду гуманітарної ситуації Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні/ OCHA Uraine. Проте через скорочення фінансування багато організацій були змушені призупинити критичні програми, що безпосередньо вплинуло на можливість надавати послуги для найбільш уразливих людей.

“Із початку повномасштабного вторгнення доступ до захисту та підтримки для багатьох людей на прифронтових територіях залишався вкрай обмеженим. Тому початок цього проєкту є вкрай цінним та необхідним для вчасної допомоги людям”- зазначила керівниця проєкту та представниця БО “100% Життя” Олена Газізова.

 

Це вже четвертий проєкт БО «100% Життя» за підтримки Гуманітарного фонду для України — фінансового інструменту для надання гуманітарної допомоги, який адмініструється Управлінням ООН з координації гуманітарних справ (OCHA Ukraine). Попередні ініціативи також були спрямовані на підтримку вразливого населення, зокрема ВПО та дітей, які постраждали від війни. Серед ключових результатів — створення єдиного у Рівненській області гуманітарного хабу (Рецепції евакуації) для прийому та підтримки ВПО, який успішно функціонує й після завершення проєкту. Також реалізовано масштабну програму у сфері освіти з подолання прогалин у навчанні та психологічного скринінгу дітей, де вдалось охопити близько 35 тисяч дітей і 11 тисяч учителів та психологів.

 

Ключові напрями діяльності проєкту «Від вразливості до сили: Комплексна ініціатива захисту»:

  • Індивідуальний кейс-менеджмент і соціальний супровід для дітей та дорослих з вразливих груп населення;
  • Робота мобільних команд для психосоціальної підтримки вразливих груп населення у важкодоступних громадах;
  • Скринінг психічного здоров’я та підтримка дітей 7–12 років;
  • Реабілітація та забезпечення допоміжними технологіями дітей із порушеннями слуху й зору;
  • Багатоцільова грошова допомога (MPCA) для домогосподарств у кризі;
  • Протидія гендерно зумовленому насильству (ГЗН) та підтримка постраждалих;
  • Проведення гуманітарної дистрибуції спеціалізованих наборів для людей, які постраждали від ГЗН;
  • Інформаційні сесії з тем ГЗН, протидії сексуальній експлуатації, відповідального батьківства.

 

ГО «Українська Посмішка» реалізує компоненти з психосоціальної підтримки дітей, раннього виявлення порушень слуху та зору, забезпечення реабілітаційних послуг і технічної підтримки, включаючи індивідуальні програми.

ГО «Агенція сталого розвитку міста» забезпечує надання психосоціальної підтримки вразливим категоріям населення, зокрема у віддалених і важкодоступних громадах, через мобільні команди. Діяльність охоплює також роботу з маргіналізованими групами, заходи з попередження та реагування на ГЗН, підтримку жінок і дівчат у кризових ситуаціях. Організація здійснює реєстрацію бенефіціарів для отримання багатоцільової грошової допомоги та проводить гуманітарну дистрибуцію спеціалізованих наборів відповідно до потреб цільових груп.

Проєкт триватиме до кінця травня 2026 року.

* Вразливі групи населення — люди/сім’ї, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників. Тобто люди, які через війну, інвалідність, вік, соціальний стан або інші чинники опинилися в умовах обмеженого доступу до захисту, медичної допомоги, освіти чи соціальних послуг. Вони мають підвищену потребу у підтримці, щоб реалізовувати свої права нарівні з іншими.

* Гуманітарний фонд для України (Ukrainian Humanitarian Fund), створений у 2019 році, є гнучким і оперативним механізмом фінансування, що підтримує національні та міжнародні неурядові організації та агентства ООН у реагуванні на найнагальніші гуманітарні кризи в умовах швидких змін.

Джерело: сайт Управління ООН з координації гуманітарних справ https://www.unocha.org/ukrainehumanitarianfund.

  • 55
  • 0
Поділитись