До всіх новин

Пацієнти та лікарі вимагають призначити Уляну Супрун Міністром охорони здоров’я

КИЇВ — 7 лютого 2019 в Українському кризовому медіа центрі пацієнти та медики вийшли на захист медичної реформи та особисто в.о. міністра доктора Уляни Супрун. Головна вимога — призначити Уляну Супрун міністром охорони здоров’я!

11 лютого о 13:00 та 15 лютого о 14:00 сотні українців зберуться під Окружним адміністративним судом міста Києва (вул. Петра Болбочана 8), аби підтримати Уляну Супрун і медичну реформу в Україні. Це виклик усім, хто ЗА медичну реформу, хто обрав свого лікаря, хто сподівався, що систему можна змінити.

5 лютого суддя Сергій Каракашьян виніс ухвалу про забезпечення позову, якою заборонив Уляні Супрунвиконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України. Суддя самовільно відсторонив Супрун від виконання обов’язків ще до розгляду по суті позову. Уже 15 лютого відбудеться перше засідання у справі.

На думку пацієнтів та лікарів, це наступ на медичну реформу та намагання відкотити всі здобутки, які вдалось отримати завдяки роботі команди Уляни Супрун.

«Це ганебне рішення суду, це — ніж у спину кожного пацієнта, а значить кожного громадянина України. Вважайте, що судді викликали у суд 25 млн українців, які вже долучилися до медичної реформи, підписавши декларації зі своїм сімейним лікарем. І 15 лютого ми збираємось прийти до суду і підтримати міністра охорони СВОГО здоров’я», — зазначає Дмитро Шерембей, голова БО«100% ЖИТТЯ» (раніше Мережа).

І Президент, і всі члени Уряду виступили з підтримкою Уляни Супрун. Найпростішим і найнадійнішим рішенням, що може дуже швидко захистити всі впроваджені МОЗ зміни, є призначення Уляни Супрун міністром — відповідно до процедури, через голосування в Раді.

«Уляна Супрун та її команда оголосили війну корумпованим схемам. Їм вдалось зберегти закупівлю ліків через міжнародні організації, це дозволило забезпечити пацієнтів життєво необхідними ліками і заощадити близько 40% коштів, які були спрямовані на додаткові закупівлі. Це сотні мільйонів гривень, які раніше йшли до кишень української фарм-мафії», — говорить Інна Іваненко, виконавча директорка благодійного фонду«Пацієнти України”.

Рішення суду паралізує роботу МОЗ. А щоденна робота МОЗ України — це десятки рішень щохвилини, які потребують офіційного затвердження та підписів. За кожним із цих підписів стоять зарплати медиків, стипендії студентів медуніверситетів, ліки для важкохворих, заходи із захисту національної безпеки, захист прав пацієнтів, розвезення вакцин у регіони тощо.

«Я сам є онкохворим пацієнтом. Моє життя залежить від доступу до препаратів, — підкреслює Іван Зеленський, директор благодійного фонду «Крапля крові». — Завдяки команді Супрун я і такі ж пацієнти із раком крові вперше забезпечені жетєвонеобхідними ліками —«Іматиніб» на 100%. Конкуренція, що з’явилася на ринку дозволила у 67 (!) разів знизити ціну на один із життєво необхідних препаратів з 96,5 дол. за пігулку у 2014 році до 1,43 дол. у 2016 році».

«У мого сина рідкісна форма первинного імунодефіциту. Моя дитина сьогодні має шанс на лікування і життя. Я точно знаю, що ми цим завдячуємо команді доктора Супрун. Бо це вперше, коли мій син отримав лікування за бюджетний кошт. Судова заборона виконувати обов’язки міністра Уляні Супрун — чергова спроба використати життя та здоров’я наших хворих дітей в політичній грі», — Альона Похтель, мама дитини з первинним імунодефіцитом.

«22 роки я працюю як медичний капелан. Всі ми є пацієнтами в першу чергу, і реформа — це є надія кожного українця на якісну медицину та гідне життя. Відсторонення Супрун — це злочин!  Не треба вбивати в людей надію! Я закликаю всіх віруючих підтримати медичну реформу та Уляна Супрун»— говорить Сергій Дмитрієв, виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Завдяки реформі медичні заклади, що вже уклали договори з Нацслужбою здоров’я, почали отримувати оплати за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

«Сьогодні я відчуваю, як змінюється ставлення пацієнтів до лікарів, як мої колеги відчувають себе більш гідними. Для сільського лікаря зарплатня у 12-15 тис гривень — це нова омріяна реальність», —  Ігор Заставний, сільський сімейний лікар.

«Без перебільшень скажу, що медична реформа фактично розправила мені крила! Я та мої колеги, які вже скористалися новими можливостями, вже відчуваємо реальні переваги реформи. Тепер ми можемо зосередитися на професійному розвитку замість того, щоб думати, як вижити»— Віолетта Лійка,сімейний лікар, лікар-ФОП, експерт ГО «Платформа Здоров’я».

 

Під час брифінгу активісти наголосили, що всі ці зміни сьогодні активно намагаються зупинити. Це цілеспрямовано робиться людьми, які працюють або за гроші, або на країну-агресора.

Більше половини громадян України вже обрало свого сімейного лікаря. Ця цифра є значно більшою, ніж очікували українські і закордонні експерти, та свідчить про потужний запит на зміни, який існує в суспільстві.

За інформацією соціологічної групи «Рейтинг», 76,6% українців задоволені своїм вибором та якістю надання медичних послуг (дані за жовтень 2018). Уже більше 24 000 лікарів зареєстровані у системі eHealth. Зарплати лікарів на первинці зросли у 2-3 рази.

Відео з брифінгу за посиланням

Контакти для журналістів: Юлія Чечоткіна 066 959 55 67, y.chechotkina@network.org.ua

Коротко про головні досягнення команди Уляни Супрун

  • Більше 25 мільйонів українців вільно уклали декларацію із лікарем. З них більше 76% задоволені своїм вибором та якістю надання медичних послуг.
  • З 2017 року успішно працює програма «Доступні ліки». Мільйони людей, які роками платили за ліки, що потрібно приймати регулярно, тепер отримують їх безкоштовно або з невеликою доплатою.
  • У рекордно короткий термін з нуля був створений центральний державний орган Національна Служба здоров’я України. Завдяки цьому суттєво зросли зарплати медиків на первинці: у 2-3 рази.
  • Наявні абсолютно всі вакцини за національним календарем щеплень. Вакцини для України за кошти Державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
  • Держава закуповує в в декілька разів більше ліків для дороговартісного лікування важких хворобою
  • Вперше до медуніверситетів відбирали серед найсильніших абітурієнтів.
  • Українці рідше дають хабарі: у жовтні цього року 7% “віддячували” у кишеню лікарю, за чотири місяці до того, у червні, — 15%, а у серпні 2017 року — 20%. Так само сходить нанівець культура віддяки подарунком: якщо у червні 27% респондентів “дякували” лікарям та медсестрам подарунками, то в жовтні — 14%. (дані — Соціологічна група “Рейтинг”, жовтень 2018).
  • 2333
  • 0
Поділитись