До всіх новин

Передовий досвід Кіровоградщини: замісна підтримуюча терапія за кошти місцевого бюджету

 

Передовий досвід Кіровоградщини: замісна підтримуюча терапія за кошти місцевого бюджету

Замісна підтримуюча терапія – крок до зупинення епідемії ВІЛ/СНІДу. Якщо міжнародні донори на це виділяли кошти ВІЛ-позитивним споживачам ін’єкційних наркотиків, то з місцевих бюджетів – жодного разу. Чи реально змінити думку влади щодо вирішення проблеми фінансування замісної підтримуючої терапії? Реально! У цьому напрямку досвід Кіровоградщини став передовим в Україні.

Заходи профілактики ефективніші, ніж лікування інфекції. У цьому переконанні експерти Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «ВМ ЛЖВ», які привернули увагу влади до цієї проблеми та закликали до виділення коштів на замісну підтримуючу терапію.

Спільна праця з департаментом охорони здоров’я Кіровоградської ОДА, медиками та громадськістю, злагоджена модель роботи і результат не змусив на себе чекати. 11 грудня 2015 року з місцевого бюджету було виділено 24 тисяч гривень на придбання препаратів замісної підтримуючої терапії в рамках «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки», яка раніше залишалася в тіні.

Як наслідок: це ще один крок до забезпечення стійкості послуг ЗПТ та раціонального використання коштів на лікування.

Додатково: ініціатива втілена в рамках проекту «Кіровоград – відкрита медицина» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження». Реалізації даної ініціативи передувало внесення пропозицій від КОВ ВБО «ВМ ЛЖВ» протягом двох місяців щодо фінансування за кошти місцевого бюджету препаратів замісної терапії. А лобіювання фактичного фінансування цих завдань у програмі зайняло шість місяців.

 

  • 1559
  • 0
Поділитись