До всіх новин

Пацієнти з ВІЛ можуть залишитися без соцпослуг у Черкасах

Кричуща ситуація склалася в Черкасах, де у відділенні профілактики та боротьби зі СНІДом філії №1 КНП «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка» Черкаської міської ради намагаються позбутися двох соціальних працівників, які надавали послуги людям з ВІЛ. 

“Ціна питання для міського бюджету 64 тисячі гривень на рік, на цю ставку працюють два соціальних працівники позмінно, — підкреслила голова БО “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ” Наталья Несват. —  Ми просимо мера міста, Анатолія Бондаренка, звернути увагу та допомогти вирішити питання. На жаль, пакетом послуг НСЗУ не передбачене фінансування ставки соціального працівника у відділення профілактики та боротьби зі СНІДом. Але це посильна сума для фінансування з місцевого бюджету” 

Керівництво закладу КНП «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка» Черкаської міської ради відмовляється співпрацювати, більш того вимагає від соціальних працівників написати заяви на звільнення. І це в умовах карантину, коли уряд заборонив звільняти працівників та попередив про накладення штрафів. Поки медики та весь неурядовий сектор об’єднується щоб подолати інфекційні захворювання, включно з #COVID19, цей медичний заклад живе своїм життям.

Неодноразово  фахівець з адвокації  БО “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ” звертався до В.О. директора КНП «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка» Коваленко Оксани Віталіївни з проханням переглянути рішення, наводив аргументи щодо роботи соціальних працівників та пояснив, які катастрофічні наслідки може нести таке рішення в розрізі боротьби з ВІЛ та туберкульозом в Черкасах та в Україні в цілому.

“Соціальні працівники виконують величезний шматок роботи. В умовах боротьби з #COVID19 медики просто не в змозі перебрати на себе ці функції, пояснює Наталья Несват. —  Вони мотивують пацієнтів розпочати та продовжувати лікування, доставляють ліки додому тяжкохворим, підтримують їх весь період лікування та допомагають їх близьким. Вже від сьогодні 360 пацієнтів чекають доставки своїх ліків. Поки місто охоплене карантинними заходами, більшість пацієнтів не в змозі приїхати за терапією (таке лікування пацієнти мають приймати щодня).  Переривання прийому ліків лише погіршить ситуацію з лікуванням ВІЛ та туберкульозу та збільшить розповсюдження інфекції!”.

За останньої інформацією  БО “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ”, на місце двох соціальних працівників беруть особу, яка немає досвіду спілкування з ВІЛ-позитивними пацієнтами. Тож питання не тільки в грошах! У Черкасах негативна ситуація з профілактикою та лікуванням людей з ВІЛ-інфекцією/СНІДом та туберкульозом, але без якісної допомоги в умовах карантину вона може значно погіршитися.

  • 3431
  • 2
Поділитись