До всіх новин

Пацієнти з туберкульозом: «Наше гасло — пацієнт це людина!»

У Києві 09—10 жовтня 2018 року відбулася перша Національна конференція  «Мобілізація зусиль спільноти у боротьбі з туберкульозом в Україні»

Щоб подолати епідемію туберкульозу в країні шляхом об’єднання зусиль та налагодження співпраці держави з громадським сектором, БО “TB People Ukraine” влаштувала Першу національну конференцію. На заході зібралися представники спільноти пацієнтів з туберкульозом, неурядових організацій, міжнародних донорів, Центру громадського здоров’я МОЗ України, Парламентської платформи боротьби з туберкульозом, лікарі та ін. Гостей конференції привітала В.О міністру охорони здоров’я України Уляна Супрун.

На конференції були розглянуті підсумки зустрічі на високому рівні на Генасамблеї ООН, присвячений боротьбі з туберкульозом. Обговорювалися найкращі світові практики лікування туберкульозу, ситуація з інфекційним контролем в Україні, хід реформи протитуберкульозної служби в Україні, впровадження пацієнт-орієнтованих моделей лікування туберкульозу, нові ліки та перспективи їх застосування в країні. Багато уваги було приділено фінансуванню протитуберкульозних програм та застосуванню Плану Переходу — комплексу дій з переходу з донорської допомоги до бюджетних коштів.

Представники неурядових організацій з регіонів поділилися найкращим досвідом бюджетної адвокації, практиками психо-соціального супроводу хворих на туберкульоз, закуплених за кошти місцевих бюджетів.   

Ольга Клименко, голова правління БО «TBpeopleUkraine»: «Ця конференція — найкраще підтвердження тому, що партнери об’єднують зусилля в боротьбі з туберкульозом. Занадто довго інтереси пацієнтів ігнорувалися, але ми заклали той фундамент, після чого історія вже не повернеться назад. Долаючи бар’єри, ми вже відкриваємо нові горизонти. На зустрічі високого рівня в Генасамблеї ООН було підписано декларацію. Але саме по собі підписання декларації — перший крок. Чи буде боротьба ефективною — залежить від подальших консолідованих зусиль усіх зацікавлених сторін — як пацієнтської спільноти, так й держави».

Наталія Заїка, Партнерство «Зупинимо туберкульоз разом»: «Кожен долар, вкладений у боротьбу з туберкульозом, повертається в сумі 43 доларів. І сьогодні ми стоїмо перед викликом — що треба зробити, щоб фінансування програм проти туберкульозу тривало, було прозорим і доходило до пацієнта і ключових груп, після того, як головні донори (основний з яких — Глобальний Фонд) підуть з регіону. На жаль, у багатьох країнах, звідки пішли донори, стійкість послуг залишилася під питанням. Сам по собі перехід на амбулаторне лікування туберкульозу — недостатній, потрібен комплексний підхід: соціальний супровід та матеріальна допомога. Якщо ми говоримо про туберкульоз, ми не говоримо тільки про хвороби. Це цілий комплекс проблем — в тому числі і соціальних».


Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя»: «12 місяців поспіль я був змушений лікувати туберкульоз, тож я дуже добре знаю, що саме переживає людина, яка отримує цей діагноз та становиться на шлях одужання. За статистикою, щорічно 6 тисяч пацієнтів з туберкульозом не доходять цей шлях до кінця. На жаль, причина тому — ресурсний дефіцит, пов’язаний з неправильним розподілом фінансів. Ми, як пацієнтська спільнота, будемо наполягати, щоб усі державні установи, відповідальні за прийняття рішень, розподіляли достатньо коштів на протитуберкульозні програми. Але найголовніше — щоб вони розуміли: вони виділяють гроші з держбюджету не на пігулки, а на життя людей».  

 

Підсумком конференції стала Резолюція, яку пацієнти направлять до Координаційної Ради по боротьбі з туберкульозом, Центру Громадського Здоров’я, та до всіх зацікавлених сторін.

Учасники та спікери національної конференції:

 

 • Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України
 • Олексій Кириченко, Парламентська платформа боротьби з туберкульозом
 • Віктор Ляшко, ЦГЗ МОЗ України
 • Дмитро Шерембей, Голова Координаційної ради БО «100% ЖИТТЯ»
 • Наталія Заїка, РАТН
 • Роман Гайлевич, Директор UNAIDS в Україні
 • Андрій Клепіков, МБФ «Альянс громадського здоров’я»
 • Ольга Клименко, голова правління БО «TBpeopleUkraine»
 • Члени ТБ спільноти — понад 40 осіб
 • 1540
 • 0
Поділитись