До всіх новин

Одномісячний курс профілактики ТБ настільки ж ефективний, як і 9 місячний курс профілактики

 

Одномісячний курс «рифампіцин + ізоніазид» виявився настільки ж ефективним для профілактики ТБ, як і дев’ятимісячний курс профілактики ізоніазидом серед ВІЛ-інфікованих осіб – за даними великомасштабного міжнародного дослідження, представленого на 25-ій Конференції з ретровірусів і опортуністичних інфекцій (CROI 2018) в Бостоні, США.

Незважаючи на те, що програми профілактики туберкульозу ізоніазидом (ПTІ) для ВІЛ-інфікованих осіб включені в рекомендації ВООЗ, за міжнародними даними охоплення населення цими програмами залишається вкрай неадекватним. Як перешкоди до розширення доступу ВІЛ-інфікованого населення до ПТІ найбільш часто вказувалася тривалість профілактичних курсів, які варіюють від 6 до 36 місяців.

Дослідження «A5279/BRIEF ТБ» було розроблено для порівняння ефективності прийому ізоніазиду і рифампіцину (одноразово в день) протягом одного місяця у порівнянні з щоденним прийомом ізоніазиду протягом дев’яти місяців. У це багатоцентрове, рандомізоване, відкрите дослідження зараховувалися ВІЛ-інфіковані особи, які проживають в районах з високою поширеністю ТБ серед населення або при виявленні позитивної туберкулінової проби.

У дослідженні взяли участь 3000 чоловік з 10 країн. Половину спостережуваних склали представниці жіночої статі, дві-третини мали африканське походження, половина учасників отримувала ВААРТ, середній рівень CD4 серед спостережуваних склав 470 клітин/мм 3 і у 20% відзначалася реактивна туберкулінова проба.

Мета дослідження полягала в підтвердженні відсутності переваги одного режиму профілактики над іншим. За головні критерії закінчення дослідження приймалися або виявлення в учасників активної форми ТБ, смерть через ТБ або смерть з якоїсь іншої причини.

У 32 чоловік з «ізоніазид/ріфампіціновоъ» групи і 33 людини з групи стандартної ПТІ профілактики були виявлені критерії закінчення дослідження. В цілому, рівень захворюваності склав 0,65 проти 0,67 на 100 людино-років, що доводило, що короткий курс профілактики «рифампіцин /ізоніазид» не був менш ефективним, ніж ПТІ.

Професор Річард Чейссон (Університет Джона Хопкінса, Балтімор), заявив: «1НР [одномісячний] режим може різко змінити перспективу проведення профілактики туберкульозу в осіб з ВІЛ. Даний курс характеризується надзвичайно високою ймовірністю завершення курсу пацієнтами та його надзвичайно високою ефективністю в профілактиці туберкульозу.

Ми вважаємо, що дане спостереження було досить великим і надало досить очевидний результат для обґрунтування нових рекомендацій».

Однак, основною перешкодою для практичного використання цього методу профілактики є його відносно висока вартість ($ 72) і забезпечення населення препаратом при наявності єдиного виробника цього лікарського засобу.

Джерело

http://www.aidsmap.com/page/3221343/?utm_source=NAM-Email-Promotion&utm_medium=conference-bulletin&utm_campaign=Russian

 

 

  • 3517
  • 0
Поділитись