До всіх новин

Мережа приєдналася до Всесвітньої акції проти Roche

 

7 лютого 2017 року активісти проводять Всесвітню акцію проти нелюдяності Roche — швейцарського концерну, що виробляє препарат проти раку грудей трастузумаб. У той час, коли рак грудей — одна з провідних причин смертності в країнах з середнім і низьким доходом, безліч жінок не мають до нього доступу через його високу ціну. У різних країнах ціна коливається від 10 до 38 тис. доларів на рік, а в Україні — 637 тисяч гривень.

Проте економісти, що спеціалізуються на охороні здоров’я, підрахували, що річний курс трастузумаба може коштувати всього … $ 240, при чому у цю суму вже закладено 50% прибутку.

Тільки в 2015-му році концерн Roche отримав 8,9 мільярда доларів прибутку, а зарплата CEO Северина Швана склала 12 мільйонів доларів. До того ж, Roche усіма силами утримує ці високі ціни, володіючи монопольними патентами в країнах або використовуючи інші засоби — аж до судових процесів — щоб блокувати потенційно більш доступні версії препарату.

Вимоги до Roche:

  • Зниження цін на трастузумаб і T-DM1 — щоб всі жінки, які живуть з HER2 + раком молочної залози і потребують лікування, могли б отримати доступ до ліків;
  • Негайно припинити судові процеси проти біоаналогових версій трастузумаба;
  • Припинити практику зловживань в області патентування, яка розширює без необхідності патентну монополію на трастузумаб та інші лікарські засоби;
  • Негайно припинити судовий процес проти бразильських і аргентинських урядів за використання TRIPS (Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності).

Мережа, як організація, яка завжди виступає за максимальне розширення доступу до лікування, приєднується до цієї всесвітньої ініціативи, яку вже підписали 108 організацій.

 

  • 1499
  • 0
Поділитись