До всіх новин

Мережа ЛЖВ та Глобальний Фонд зупинять епідемію ВІЛ в Україні найближчим часом

 

(18 травня/Учора) представники Мережі людей, що живуть з ВІЛ, зустрілися з командою Глобального Фонду на чолі з портфоліо-менеджером Георгієм Сакварелідзе, щоб скоординувати подальші дії у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні.

Дмитро Шерембей, голова Координаційної Ради, презентував нову стратегію розвитку Мережі. «Наразі глобальні ініціативи з подолання ВІЛ/СНІДу використовують прості технології: прийом антиретровірусної терапії робить людину безпечною та зупиняє поширення епідемії. Глобальний Фонд зробив неоціненний вклад у забезпеченні доступності лікування в Україні і ми вдячні Глобальному Фонду за підтримку України у складний час», – підкреслив Дмитро Шерембей.

Основною стратегією Мережі залишається забезпечити 100% доступ до лікування АРВ-терапією в Україні. Глобальний Фонд підтримав ініціативи Мережі та готовий допомагати їй у розбудові інфраструктури, необхідної для подолання ВІЛ. Адже в ході реалізації проекту організації вдалося зекономити $9 000 000, які можна використати на додаткові засоби боротьби з епідемією. По-перше, частина грошей піде на закупівлю ліків і дозволить забезпечити неперервне лікування для багатьох пацієнтів.  По-друге, на зекономлені кошти буде посилюватися соціальна допомога людям з ВІЛ у регіонах України. А ще частина ресурсу піде на лікування туберкульозу у 2016 році.

«Глобальний Фонд залишається надійним партнером України в подоланні епідемії. Ми раді презентувати нові досягнення в реалізації нашої стратегії й мати підтримку Глобального Фонду стосовно наших планів та ініціатив», – сказав виконавчий директор Мережі ЛЖВ Володимир Курпіта.

Нагадаємо, що у 2015 році Мережа витратила 545 000 000 грн. на подолання ВІЛ/СНІД в Україні. Україна залишається однією з країн з найвищим рівнем смертності від СНІДу.

 

  • 1577
  • 0
Поділитись