До всіх новин

Маленька перемога Мережі на шляху до скасування патенту на важливий препарат для пацієнтів з ВІЛ

 

Мережа ЛЖВ зупинила безпідставне затягування судом розгляду життєво важливого питання для десятків тисяч українців. 18 липня Вищий господарський суд України скасував постанову Київського апеляційного господарського суду, якою було відкладено розгляд справи по скасуванню монополії компанії Еббві Інк. на АРВ-препарат лопінавір/ритонавір на півроку.

В травні 2017 року суд за ініціативою компанії Еббві Інк. відклав розгляд справи до 16 листопада 2017 року. Мережа оскаржила дану постанову, вважаючи її черговою спробою компанії Еббві Інк. затягнути розгляд справи і тим самими продовжити свою монополію на препарат на час призупинення провадження по справі.

«Скасування монополії на лопінавір/ритонавір сприятиме зниженню цін на препарат орієнтовно втричі, що потенційно дозволить економити близько 6 млн доларів США щорічно на закупівлі АРВ-препаратів. Цієї суми буде достатньо для того щоб поставити на лікування додатково майже 125 тис. пацієнтів», – говорить Микита Трофименко, юрисконсульт з питань інтелектуальної власності Мережі ЛЖВ.

Таким чином, очікується, що вже у серпні відбудеться чергове засідання по справі і розгляд позову Мережі про скасування монополії Еббві Інк. на препарат лопінавір/ритонавір буде поновлено.

Приймати судьбоносні рішення для 125 тис пацієнтів з ВІЛ будуть судді Київського апеляційного господарського суду Остапенко С.В. та Пантелієнко В.О. на чолі з Сотніковим С.В.  Ми будемо привертати максимальну увагу до цього процесу.

 

 

  • 1494
  • 0
Поділитись