До всіх новин

Комітет здоров’я нації рекомендував до прийняття в цілому законопроєкт про медичний канабіс

 Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на засіданні у вівторок рекомендував до другого читання законопроєкт №7457 “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування”.

Після першого читання до законопроєкту було подано 838 правок, частина з яких врахована при підготовці законопроєкту до другого читання. Наразі текст законопроєкту збалансований та враховує потреби усіх ключових груп – громадськості, пацієнтської спільноти, правоохоронних органів, депутатів та ін.

 

Зміни, які були внесені до документу після першого читання, передовсім стосуються доступу до лікування для пацієнтів та посилення контролю за виробництвом – від насіння до лікарських засобів. 

 

Що стосується доступу до ліків для пацієнтів, то закон вступить в дію одразу після формування усіх необхідних підзаконних актів, на що передбачено півроку. 

 

Зокрема, йдеться і питання, що найбільше турбувало громадськість, а саме внесення змін у Перелік наркотичних засобів. Закон зобов’яже Кабінет Міністрів у тримісячний термін внести зміни до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою КМУ №770, і перенести канабіс,  смоли, екстракти, настоянки канабісу та ТГК із таблиці І (заборонених до обігу препаратів) до таблиці ІІ (дозволених до обігу під жорстким контролем). 

 

Після набуття чинності закону і розробки усіх необхідних підзаконних актів Україна, відповідно до тексту документу, зможе самостійно виготовляти, а також імпортувати субстанції, зареєстровані як лікарський засіб (при цьому імпорт рослин канабісу залишається під забороною). Тож завдяки можливості імпорту пацієнти не будуть змушені чекати, доки ліки на основі канабісу будуть виготовлені в Україні, а одразу зможуть отримувати потрібні ліки в аптеках. Тобто проєкт закону реалізує модель, яка дозволить отримати ліки не за 5-7 років, а майже одразу.

 

Згідно із текстом законопроєкту передбачено також жорсткий контроль за виробництвом лікарських засобів на основі медичного канабісу в Україні на всіх етапах. Зокрема: вирощувати рослини зможуть лише юридичні особи, які мають ліцензію, дозвіл та сертифікацію, і лише із зареєстрованого насіння. Крім того, приміщення, у якому будуть вирощуватись медичні коноплі, має відповідати чітким вимогам, серед яких цілодобовий відеонагляд з доступом для Нацполіції, охорони (яку теж здійснюватиме Нацполіція) тощо. Кожен кущ матиме кодування, за допомогою якого можна буде відслідкувати рух кожної рослини і партії загалом до аптек. Пацієнти отримуватимуть ліки в ліцензованих аптеках (йдеться про та аптеки, які вже мають ліцензію на продаж наркотичних лікарських засобів) за електронним рецептом від лікаря.

  • 522
  • 0
Поділитись