До всіх новин

Інтеграція медзакладів Національної академії медичних наук України в єдиний медичний простір

Нещодавно БО «100% Життя» було подано звернення на адресу МОЗ та НСЗУ з проханням вжити заходів реагування та провести відповідну роботу з керівниками медичних закладів НАМН України, які опікуються пацієнтами з соціально-небезпечними захворюваннями, а також створити робочу групу для розробки етапів інтеграції медичних закладів НАМН України в єдиний медичний простір із перспективою їх включення до Програми медичних гарантій та укладення договорів з Національною службою здоров’я України.

Крім того, БО «100% Життя» було ініційовано винесення цього питання на розгляд Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України. 

БО «100% Життя» переконана, що включення до єдиного медичного простору державні закладів охорони здоров’я Національної академії медичних наук є запорукою розширення доступу всіх пацієнтів до надання високоспеціалізованої допомоги.

26 квітня 2023 р. представник БО «100% Життя» на запрошення Голови Комітету, народного депутата України Радуцького М. Б., долучився до засідання, на якому серед іншого на порядку денному було розглянуто питання щодо включення державних установ Національної академії медичних наук України до єдиного медичного простору України з подальшим їх долученням до Програми медичних гарантій, зокрема Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського.         

За результатами розгляду цього питання Комітет ухвалив рішення рекомендувати МОЗ створити робочу групу для опрацювання питання щодо входження вказаних установ до єдиного медичного простору України, підготувати в місячний термін необхідне фінансове обґрунтування та проінформувати депутатів Комітету про результати засідань робочої групи, у тому числі про напрацьовані зміни до законодавства.

На сьогодні поки відсутній протокол цього засідання Комітету, втім згідно з наказом МОЗ України від 04.05.2023 № 838 оновлено склад робочої групи при щодо залучення закладів охорони здоров’я Національної академії медичних наук України до Програми медичних гарантій. 

БО «100% Життя» вітає прийняте Комітетом рішення та має намір теж долучитись до участі у цій робочій групі для подальшої імплементації цієї ініціативи.

  • 572
  • 0
Поділитись