До всіх новин

Ініціативи БО “100% Життя” увійшли до Законопроєкту #9147 про подолання ТБ

Законопроєктні ініціативи в сфері протидії  туберкульозу (ТБ) були у фокусі особливої уваги БО “100% Життя”, оскільки більшість людей, які живуть з ВІЛ, хворіють на ТБ. Саме тому, експертів організації закнепокоїла відсутність сучасних підходів у формуванні політики протидії ТБ, зокрема й тих, які отримані з досвіду роботи над сучасною редакцією Закону про ВІЛ.

 

В інтересах своїх членів та всіх пацієнтів з ТБ та ВІЛ БО “100 % Життя” звернулася до Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України.

За підтримки народного депутата Ольги Стефанишиної та Голови Комітету Михайла Радуцького, експерти  БО “100 % Життя” є ініціаторами та розробниками таких положень нової редакції Законопроєкту:

  1. Універсальність покриття діагностики та лікування ТБ: не залежно від законності перебування на території України будь-яка людина буде пролікована у разі виявлення у неї ТБ. Також з  урахуванням специфіки захворюваності на туберкульоз,  передбачено гарантії отримання необхідної допомоги людьми, які не мають паспортів або інших документів.
  2. Усунуто дискримінаційну термінологію “хворий на туберкульоз”, “хворий на заразну форму туберкульозу” і “особа, інфікована мікобактеріями туберкульозу” та запроваджено “людина, яка хворіє на туберкульоз”.
  3. Передбачено участь громадських та благодійних організацій (неурядових організацій) у процесі надання допомоги людям, які хворіють на туберкульоз, або людям з латентною туберкульозною інфекцією, у забезпеченні підтримки лікування, а також харчуванням за вищими нормами, ніж визначені законодавством, а також громадські та благодійні організації (неурядові організації) беруть участь у здійсненні інформаційної роботи щодо протидії поширенню туберкульозу, у наданні благодійної допомоги, а також у реалізації послуг у сфері громадського здоров’я, спрямованих на забезпечення лікування та профілактики туберкульозу, догляду, підтримки та соціального захисту людей, які хворіють на туберкульоз, людей з латентною туберкульозною інфекцією або які отримують профілактичне лікування туберкульозу, а також членів їх сімей.
  4. З урахуванням специфіки захворюваності на туберкульоз, передбачено гарантії отримання необхідної медичної допомоги людьми, які не мають паспортів або інших документів.
  • 600
  • 0
Поділитись