До всіх новин

eHealth в Україні: презентація демонстраційної версії

Наприкінці минулого року Міністерство охорони здоров’я України разом із громадськими та державними організаціями, активним медичним та ІТ бізнесом задекларували бажання започаткувати eHealth в Україні вже у 2017 році як складову реформ Міністерства. Спільними зусиллями були підготовлені принципи взаємодії та опис Мінімального життєздатного продукту (MVP).

Сьогодні, 6 квітня, відбулась офіційна презентація демонстраційної версії перших складових eHealth у рамках мінімального життєздатного продукту. Демо-версія допоможе наочно показати закладам, лікарям та пацієнтам логіку перших електронних сервісів для реформи первинної ланки – реєстрація закладів та лікарів, укладання декларацій між пацієнтами та лікарями.

Демонстраційна версія перших складових підготовлена зусиллями Проектного офісу eHealth у співпраці з бізнесом, експертами та професійним середовищем.

На презентації доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я, зазначила, що ще півроку тому eHealth було лише мрією для України. Однак плідна та вкотре успішна співпраця держави, громадськості, бізнесу, експертів та міжнародних проектів крок за кроком втілює цю мрію. У короткі терміни ми продемонстрували результат – затвердили та показали логіку перших складових eHealth для втілення реформи, це суттєво допоможе впровадженню на місцях. Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк також додав, що перші складові eHealth – це не просто основа для запуску реформи фінансування первинної ланки, а й фундамент для побудови масштабної всеосяжної електронної системи охорони здоров’я в Україні.

Заступник Міністра Павло Ковтонюк також зауважив, що як і в реформі фінансування, у решті напрямків Міністерство дотримується переорієнтації на споживача та взаємоповагу сторін. Саме тому координацію втілення та запровадження eHealth довірили основним користувачам – пацієнтам та громадськості у співпраці з бізнесом, експертами та професійним середовищем. Так, координації дій усіх учасників, залучених до реалізації eHealth створили проектний офіс.

Підтримку та консультації Проектному офісу також надає Державне агентство з питань електронного урядування. Як зазначив заступник голови агентства Олексій Вискуб, електронна система охорони здоров’я є однією зі стратегічних е-gov складових, тому агентство всіляко сприятиме інтеграції майбутньої системи eHealth з існуючими електронними реєстрами країни.

Представники громадських організацій, які утворюють проектний офіс – Дмитро Шерембей, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, та Ярослав Юрчишин, Transparency International Україна, завірили, що слідкують, аби система eHealth відповідала найвищим стандартам безпеки та потребам усіх її користувачів: закладів, лікарів, пацієнтів та держави. Окремо організації підтвердили, що усвідомлюють свою відповідальність втілити проект і зробити все можливе для вчасного запровадження. Організації також відчувають відповідальність за дотриманням прозорих правил запровадження проекту та захист, перш за все, інтересів громадськості та пацієнтів.

За словами керівника проектного офісу Юрія Бугая, разом з підготовкою демо-версії перших складових eHealth не зупиняється підготовка та узгодження технічних аспектів (специфікацій АРІ) з розробниками медичних інформаційних систем. Це дозволить у майбутньому створити єдині державні реєстри та єдиний простір обміну даними між медичними інформаційними системами України. Також Юрій Бугай додав, що повний запуск Мінімального життєздатного продукту планується, як і обіцяно, у липні 2017 року.

Ознайомитись з демонстраційною версією перших складових eHealth можна на сайті Проектного офісу: http://www.ehealth-ukraine.org/demo.html

Довідка:

Система електронної охорони здоров’я або eHealth має вивести українську медицину на новий рівень. На меті eHealth переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.

Згідно з Меморандумами від 25.11.2016 та від 22.12.2016 ініційованих об’єднанням медичного ІТ бізнесу,  громадськості та експертів, найпершим пропонується втілення Мінімального життєздатного продукту (Minimum viable product – MVP), який забезпечить супровід запуску реформи первинної ланки та згодом процесу відшкодування вартості ліків (реімбурсації).

16 березня 2017 року меморандумом між Міністерством охорони здоров’я, Державним агентством з питань електронного урядування, ГО “Transparency International Україна” та БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” було створено проектний офіс eHealth задля координації дій з втілення електронних інструментів задекларованих у двох попередніх Меморандумах.

Згідно з усіма переліченими документами система eHealth має з’явитись в Україні вже у 2017 році.

 

 

  • 1537
  • 0
Поділитись