До всіх новин

До Міжнародного тижня чоловічого здоров’я чоловікам пропонують замовити безкоштовний тест на ВІЛ додому

З 14 по 20 червня триває Міжнародний тиждень чоловічого здоров’я. Він покликаний підкреслити важливість здоров’я серед чоловіків та хлопчиків по всьому світу, привернути увагу до профілактичних медичних оглядів та планових щеплень. До тижня  здоров’я чоловіки з високим ризиком інфікування ВІЛ мають змогу замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ додому та дізнатись свій ВІЛ-статус конфіденційно протягом 20 хвилин.  

 

Згідно даних проекту USAID HealthLink, найбільшого в Україні проекту з тестування на ВІЛ, який впроваджує БО «100% Життя», показник виявлення нових випадків ВІЛ значно більший у чоловіків віком 35-50 років (й особливо у віці 35-39 років), ніж у жінок того ж віку (~61% проти 38%).  

«При цьому, аналізуючи їхню поведінку та спосіб життя, ми розуміємо, що регулярний скринінг власного здоров’я не є пріоритетом номер один. Чоловіки набагато рідше звертаються по медичну допомогу і, на жаль, дуже часто виявлення ВІЛ відбувається вже на третій-четвертій стадії, коли стан організму дуже слабкий і процес лікування є важчим»,  — розказує Христина Бродич, директорка проекту USAID HealthLink. 

Пройти скринінг, тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ, та замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ можливо,  скориставшись опцією “Хочу обстежитись” на сайті prozdorovia.in.ua  Сайт запропонує користувачу пройти анкетування «Дізнатись свій ризик» інфікування на ВІЛ, та замовити тест додому або ж допоможе знайти найближчий пункт тестування у своєму місті. 

 Оральний тест на ВІЛ — одна з найновіших опцій у діагностиці захворювання. Він дуже простий у використанні, а результат можна отримати вже за 20 хвилин. Точність діагностики сягає  99 % за умови дотримання інструкції. Замовити такий тест можна з будь-якого регіону України.  

Також все про профілактичні огляди та планові щеплення залежно від віку чоловіка, можна перевірити у “Календарі здорової людини” , розробленому спільно з експертами Центру громадського здоров’я України.   

Міжнародний тиждень чоловічого здоров’я відмічається щорічно і передує Дню батька, 20 червня.   

  

*** 

БО «100% Життя» — найбільша пацієнтська організація, яка через свої проекти вибудовує культуру дбати про здоров’я, частиною чого є регулярний скринінг на ВІЛ, гепатит та туберкульоз.  

prozdorovia.in.ua — перший ресурс українською мовою, який об’єднав всю ключову інформацію про сексуальне та ментальне здоров’я, такі захворювання як ВІЛ, туберкульоз та вірусні гепатити. Контент сайту розроблено фахівцями найбільшої пацієнтської організації БО “100% Життя” спільно з експертами Центру громадського здоров’я МОЗ України. 

  • 1378
  • 0
Поділитись