БО “Мережа 100% життя. Запоріжжя”: рік змін
БО “Мережа 100% життя. Запоріжжя” підсумовує рік діяльності після зміни голови правління. Ми розпитали Ірину Дорошенко про успіхи та невдачі, а також про плани організації.
Що змінилося за цей рік в організації?
Для нашої команди цей рік став роком змін. Змін у світогляді, розумінні подій, які відбуваються навколо. Я пишаюся тим, що я є частиною потужної, мотивованої команди людей, яка вміє швидко згуртуватись та долати перешкоди на своєму шляху Я дякую своїй команді за підтримку та натхнення, яке я отримую щодня! Тільки команда людей, яка об’єднана однією метою та єдиним баченням може творити своє майбутнє. І я впевнена, що найцікавіше ще попереду.
З якими новими викликами зіткнулася команда та які нові проекти наразі реалізуються організацією?
З гордістю можу сказати, що за цей рік з’явилися чотири нових джерела фінансування.
По-перше, це проєкт ЄС, який реалізується через БО “Мережа 100% життя. Рівне”. З серпня місяця працює безкоштовна гаряча лінія для людей, які постраждали від пандемії COVID-19. Ми провели масштабну інформаційну кампанію у місцевих ЗМІ та зовнішніх носіях реклами. Інший напрямок проєкту – безхатченки, та особи, які звільнилися з пенітенціарних установ. Для них ми обладнали консультаційний пункт, де вони отримують соціальну допомогу.
Наша велика перемога – участь у масштабному проекті HealthLink.
За підтримки Фонду AFEW з 1 грудня 2020 ми забезпечуємо доступ вразливих груп до діагностики, лікування, АРВ-терапії, транспортування до закладів охорони здоров’я. Також, здійснюємо психологічну підтримку, яка особливо необхідна в період пандемії COVID-19.
Протягом чотирьох місяців, успішно здійснюється закупівля соціальних послуг КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня», яка уклала з нами угоду на обслуговування ВІЛ-позитивних пацієнтів, та пацієнтів з ко-інфекцією ВІЛ/ТБ. Впевнені, це стане добрим прикладом для інших закладів охорони здоров’я – ми надійні партнери.
Чи є у вас інші приклади вдалої співпраці з державними установами?
Цей рік попри виклики з ковідом, організація була відзначена на рівні міста та області. Організація отримала відзнаку як найкращій благодійник в номінації “Місцева благодійність” в регіональному конкурсі “Благодійне Запоріжжя”.
До дня працівника соціальної сфери ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області відзначив подякою колектив БО “Мережа 100% життя. Запоріжжя”. Соціальні працівниці організації отримали окрему подяку від Голови Запорізької обласної державної адміністрації.
За цей рік, вперше в місті Запоріжжя, розроблений та затверджений Наказ про покращення якості послуг з тестування на ВІЛ та соціального супроводу ВІЛ-позитивних пацієнтів, затверджений Департаментом охорони здоров’я Запорізької ОДА.
В рамках наших адвокаційних активностей, ми розробили та підготувати програму соціального захисту населення – людей, які живуть з ВІЛ, ТБ та безхатченків. Наразі чекаємо, коли нова Міська рада приступить до виконання своїх обов’язків та почнеться виконання цієї програми.
На замовлення ЦГЗ ми надаємо послуги з формування прихильності до АРВ-терапії у людей, які живуть з ВІЛ із залученням ЛВІН, психосоціальна підтримки хворих на туберкульоз на стаціонарному та амбулаторному лікуванні в місті та області надається за фінансової підтримки БО «100 відсотків життя»
Крім того, надали матеріально-технічну допомогу медичній частині №20 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» в Запорізькій області, яка знаходиться на території ДУ «Вільнянська виправна колонія № 20» для впровадження діяльності з видачі ЗПТ.
Чи були у вас активності під час карантину?
Так, звісно. Ми забезпечували оплату проїзду та транспортування до місця проживання осіб, які звільнилися з пенітенціарних установ під час жорстких карантинних обмежень, з березня по травень. Здійснили 336 доставок АРВ-терапії для 322 ВІЛ-позитивних клієнтів безпосередньо додому та через кур’єрські служби.
Крім того, фандрейзили – здійснювали закупівлю засобів індивідуального захисту (маски, рукавички медичні, дезінфектанти, костюми, захисні екрани для лікарів та соціальних працівників).
Ми почали розширювати наші партнерські взаємини – не тільки ВІЛ-сервісні, а й з іншими громадськими організаціями з метою популяризація тестування, формування позитивного ставлення до ВІЛ-позитивних людей та об’єднання зусиль у боротьбі з COVID-19.
З лютого місяця, ми співпрацюємо з ГО “Платформа спільних дій”, яка об’єднує громадські організації для всебічного, сталого розвитку міста Запоріжжя.
Укладено меморандум про взаємодію та співпрацю з ГО «Мейнстрім» – організаторами одного з найбільших літературно-мистецьких фестивалів «Толока-2020». За одиннадцать днів роботи на фестивалі фахівці організації провели близько 500 тестувань на ВІЛ; розповсюдили 2000 захисних масок та проводили температурний скринінг відвідувачів.
Також, почали співпрацювати з Департаментом культури і туризму Запорізької міської ради в рамках проведення дводенного музичного фестивалю «Khortytsa Freedom 2020», де ми також, проводили тестування на ВІЛ та забезпечували засобами індивідуального захисту.
В рамках Європейського тижня тестування об’єднали державні та партнерські організації для розширення масштабів добровільного тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Запрошували журналістів місцевих ЗМІ для проходження тестування з метою подальшого інформування громадян про переваги ранньої діагностики ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів, існуючі можливості отримання ефективного лікування і допомоги.
Що змінилося у структурі організації?
Ми затвердили нову організаційну структуру – у нас з’явилися власна юридична служба та pr-служба. Налагоджено партнерські відносини зі ЗМІ. Фахівців організації запрошують до участі у програмах в якості експертів. 36 сюжетів про діяльність організації опубліковано на основних міських каналах та інформаційних порталах.
Ми оновили сайт організації, створили канал на YouTube, на якому розмістили 2 навчальних відео з тестування на ВІЛ та 7 інформаційних. У подальшому, плануємо транслювати відеоролики для відвідувачів Відділення «ЗОЦ профілактики і боротьби зі СНІДом» Обласної інфекційної лікарні.
Виконавчий директор організації Сергій Старостенко вперше відкрито говорить про свій ВІЛ-статус.
Інтерв’ю з ним опубліковано у журналах та найбільших інформаційних порталах міста.