До всіх новин

БО «100% ЖИТТЯ» першою в світі оскаржує патент на важливий препарат проти ВІЛ

28 травня 2019 року БО «100% ЖИТТЯ» подала заперечення до Українського інституту інтелектуальної власності (Укрпатент) проти патентної заявки на важливий препарат проти ВІЛ – MK-8591. Це стало прецедентом для всього світового громадянського сектора.

МК-8591 – це препарат тривалого впливу проти ВІЛ, що подає великі надії, який в даний час знаходиться на стадії клінічних випробувань. MK-8591 може стати першим препаратом, який ефективний у використанні, як для лікування, так і для профілактики ВІЛ, і який не потрібно приймати щодня (досить буде раз на тиждень).

В Україні, а також в інших країнах світу, компанія Merck намагається монополізувати ліки шляхом подачі патентних заявок. Спільнота пацієнтів в Україні вирішила запобігти видачі патентів на цей лікарський засіб, оскільки це може обмежити доступ пацієнтів з ВІЛ до лікування.

«Ми вважаємо, що патентна заявка Merck на MK-8591 очевидна для фахівців в області хімії. В разі видачі патенту буде обмежений доступ пацієнтів до життєво-важливого лікування, – говорить Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації БО «100% ЖИТТЯ». – Ми закликаємо Укрпатент врахувати наші аргументи і прийняти рішення в інтересах українських пацієнтів. Незалежно від рівня доходів в країні, пацієнти повинні мати доступ до якісного лікування»

В даний момент заперечення БО «100% ЖИТТЯ» розглядається експертами Укрпатенту, які спеціалізуються на фармацевтичних препаратах. Експерти оцінять аргументи обох сторін і приймуть рішення щодо перспектив патентної заявки Merck на MK-8591.

МК-8591 — нуклеозидний інгібітор транслокации зворотньої транскриптази для лікування ВІЛ. Його ефективність обумовлена ​​тим, що він діє на двох етапах життєвого циклу ВІЛ, а також блокує вірус від створення копій ДНК, які можуть бути вставлені в клітину людини. Період напіврозпаду ліків становить 50-60 годин, передбачається, що їх можна буде використовувати лише раз на тиждень.

  • 2626
  • 0
Поділитись