До всіх новин

Cтаре медичне обладнання та поржавілі ліжка: депутатам нагадали про медреформу

25 травня 2017 року Міністерство охорони здоров’я спільно з Мережею та пацієнтськими організаціями нагадали депутатам про стан української  медицини. Активісти розставили під Верховною Радою старі лікарняні ліжка та поржавіле медичне обладнання, що досі використовується в лікарнях,  продемонструвавши народним депутатам стан справжньої медицини в країні. МОЗ та пацієнтські організації закликали депутатів внести в Порядок денний та проголосувати за Пакет законопроектів  про медичну реформу №6327, №6328, №6329, №6247.

Також пацієнти тримали в руках фотографії, що ілюструють ті умови, в яких змушені лікуватися українці. У той же час, у холі Верховної Ради виставлено понад 20 світлин, що зроблені пацієнтами та активістами в лікарнях різних регіонів України. Це фотодокази старих, напівзруйнованих приміщень та палат, в яких доводиться лікуватися українцям.

Минулого тижня Верховна Рада провалила голосування за включення в порядок денний Пакет законопроектів про медичну реформу №6327, №6328, №6329, №6247. Зокрема, розгляд реформи не підтримала правляча партія БПП, а також фракції Радикальної партії та Батьківщини. Критично важливо розпочати реформу медицини саме зараз, оскільки наступна така можливість випаде Україні не раніше, ніж через 5 років.

«Я б не хотів, щоб депутати своїми довгими роздумами вирішували, жити нам або померти, — вважає глава Мережі Дмитро Шерембей. —Мільйони українців не можуть чекати — їх треба врятувати сьогодні. Депутатам треба заборонити займатися іншими справами, окрім як вирішенням питань життя і здоров’я українців. Кожен день зволікання медреформи забирає життя 1600 людей. І завдяки цій медреформы нарешті буде народжуватися більше українців, ніж помирати».

У  прес-брифінгу у Верховній Раді за участі в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, глави Мережі Дмитра Шерембея, Ольги Стефанішиной (БФ «Пацієнти України) та інших,  народний депутат від фракції БПП, член комітету з питань охорони здоров’я Сергій Березенко пообіцяв, що пакет законопроектів, які стосуються медичної реформи, буде проголосовано до літніх канікул.

 

  • 1584
  • 0
Поділитись