До всіх новин

«Мобільні бригади сексуально-репродуктивного здоров’я» ( «Mobile teams SRH»)    

Донор: Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) 

Період реалізації: з вересня 2022 року 

Географія проєкту: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернігівська. 

Мета проєкту:        

  • на покращення доступу до акушерсько-гінекологічної, терапевтичної, консультативної медичної допомоги сільському населенню, громадам,  на території яких ускладнено доступ до діагностики та  медичних послуг, переселенцям, особам з обмеженими фізичними можливостями  та іншим вразливим групам населення шляхом підтримки діяльності мобільних медичних бригад; 
  • виявлення постраждалих від гендерного та сексуального насильства, надання медичної допомоги та перенаправлення до інших служб за необхідною допомогою. 

Відповідно до мети проєкту Виконавець реалізує наступні задачі: 

1.Складає і подає щомісячні графіки виїзду мобільної бригади відповідно до затвердженого алгоритму. 

2. Організовує виїзди мобільної бригади у складі акушера – гінеколога,  лікаря загальної практики, лікарів інших спеціальностей відповідно до потреб та медичної сестри – відповідно до графіків виїздів.  

3. Забезпечує надання членами мобільної бригади  наступних послуг: 

  • Надання медичних послуг з  охорони материнства: допологові та післяпологові огляди, оцінка ризику ускладнень під час вагітності,  визначення випадків високого ризику та перенаправлення при потребі до медичних закладів спеціалізованої допомоги.     
  • Гінекологічний огляд для виявлення гінекологічних захворювань, в тому числі що передаються статевим шляхом. 
  • Надання  консультацій лікаря загальної практики та лікарів інших спеціальностей відповідно до  потреб. 
  • Надання консультацій постраждалим від гендерного та сексуального насильства, надання медичної допомоги та перенаправлення до відповідних служб. 
  • Діагностика та надання рекомендацій щодо  лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) та ВІЛ, експрес-тестування вагітних жінок та груп підвищеного  ризику щодо  ВІЛ, сифілісу, гепатиту В і С. 
  • Надання інформаційно-освітніх матеріалів з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, профілактики сексуального та гендерно зумовленого насильства та перенаправлення для отримання  спеціалізованих сервісів для постраждалих. 

4. Забезпечує  фіксацію наданих послуг відповідно до програмних вимог.  

5. Здійснює звітування щодо наданих у рамках проєкту послуг. Описовий звіт подається на щоквартальній основі. 

  • 41
  • 0
Поділитись