До всіх новин

Мережа бере участь у перегляді методології дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми»

 

З 19 по 22 квітня відбулася міжнародна робоча зустріч з перегляду та оновлення методології дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми» (Вашингтоні, США).

У 2005 р. кілька авторитетних міжнародних організацій – Глобальна мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Міжнародне співтовариство жінок, які живуть з ВІЛ/СНІД, Міжнародна федерація планування сім’ї, Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІД – ініціювали проведення інтернаціонального дослідження, яке має назву «Індекс стигми людей, які живуть з ВІЛ». Дослідження «Індекс стигми ЛЖВ» проводиться ВІЛ-позитивними людьми для ВІЛ-позитивних людей і призначене для вимірювання і виявлення тенденцій в області стигми та дискримінації по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ, а також використовується для розробки науково обґрунтованих заходів щодо подолання цієї стигми. На сьогоднішній день, до дослідження долучилися близько 90 країн світу, серед них – Україна, яку представляє ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».

В 2016 році було прийнято рішення провести перегляд методології дослідження базуючись на досвіді, отриманому впродовж 10 років його впровадження. З цією метою було створено експертну групу для обговорення потреб та прогалин, а також формування ідей для оновлення «Індексу стигми».

Під час робочої зустрічі Мережа поділилася досвідом впровадження дослідження в Україні: підходами до формування вибірки та забезпечення її репрезентативності; механізмами аналізу даних, включно з розробленими інтегральними індикаторами; процесом адаптації інструментарію опитування.

На думку Дениса Дмитрієва, фахівця відділу інноваційних програм Мережі, досвід України виявився одним з найбільш цікавих: «У 2016 році Всеукраїнська Мережі ЛЖВ проводить дослідження вже втретє – перші дві хвилі пройшли в 2010 та 2013 роках, що дало нам можливість навчитися з досвіду та адаптувати інструмент під потреби країни».

«Нам було, що представити не лише в контексті досвіду впровадження дослідження в Україні, а і подальших кроків. Базуючись на результатах дослідження, з 2014 року Мережа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) впроваджує проект RESPECT, спрямований на зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України. Діяльність проекту є яскравим прикладом використання доказової бази для планування відповіді на стигму і дискримінацію», – зазначила Оксана Брижовата, керівниця відділу інноваційних програм Мережі.

Рекомендації, представлені під час засідання робочої групи, увійдуть до оновленого керівництва по проведенню дослідження «Індекс стигми ЛЖВ», пілотну версію якого буде представлено під час ХХІ міжнародної конференції по СНІДу в Дурбані 18-22 липня 2016 року.

 

  • 1784
  • 0
Поділитись