До всіх новин

100% Життя завезла в Україну унікальний препарат ЗПТ

 

Починаючи з 2022 в умовах війни та відсутності державних коштів на програми замісної підтримувальної терапії країна активно залучає донорську допомогу. Закупівельна команда БО “100% Життя” на чолі із Євгенія Руденька, маючи глибокий досвід в організації закупівельних та логістичних процесів лікарських засобів не стоять осторонь даних питань та активно допомагають пацієнтам отримати ліки своєчасно, адже від цього залежить якість життя кожного пацієнта. 

 

Ділимось нещодавньою історією успіху щодо поставки препарату Suboxone, доставка якого відбулась на користь потреб закладів Міністерства охорони Здоров’я кілька днів тому.  

 

Препарат Suboxone є новим для України, одна таблетка якого містить у складі бупренорфін та налоксон. Препара  знижує смертність від розладу вживання опіоїдів на 50%, знімає тягу до вживання наркотиків та симптоми відміни. Комбінована форма була схвалена для медичного використання в США в 2002 році, в Європейському Союзі у 2017, а у 2019 році, препарат найчастіше призначали у США, для пацієнтів замісної терапії. Бупренорфін/налоксон виявився ефективним для лікування опіоїдної залежності та має загалом таку ж ефективність, як і метадон. Обидва види лікування  —  бупренорфін/налоксон і метадон  —  є значно ефективнішими, ніж лікування, засноване на утриманні пацієнтів. 

 

В Україні поставка таких лікарських засобів є досить складною, потребує значних зусиль для отримання дозволів та організації логістики, інколи процес від початку до кінця може піти біля року, постійної роботи. 

 

У 2022 МОЗ та ДУ “Центр Громадського Здоров’я” звернулись до компанії Indivior UK Limited із проханням надати донацію даного препарату. У відповідь компанія погодилась надати 9 500 курсів.  

 

Зважаючи на важкі процеси по організації логістики, опираючись на свій досвід команда “100% Життя” постійно підтримувала комунікацію із донором,  ДП “Укрмедпостач” та ДУ “Центр Громадського Здоров’я МОЗ України” щодо процесів отримання документації для імпорту, надавали консультації щодо поставок гуманітарної допомоги на територію країни. Також, в подальшому команда “100% Життя” здійснюватиме оплату за доставку даних препаратів безпосередньо до державних лікувальних закладів.  

“Не обійшлось без складних комунікаційних ситуацій, на одному із етапів. Після того як було отримано документи для імпорту лікарського засобу, донор припинив комунікацію, досить довго не вдавалось вийти на відповідальних осіб в компанії. Ми також залучали колег із інших міжнародних організацій, але все намарно. Ситуація погіршувалась тим, що дозвільні документи діяли до початку серпня і ми розуміли, що втрачаємо поставку. Але все ж таки, ми вирішили зробити все можливе, щоб не втратити шанс для України, тому пішли шляхом пошуку контактів від секретаря крупної компанії Indivior і це спрацювало. Ми знайшли нових відповідальних людей, відновили комунікацію, та часу на поставку залишалось зовсім мало. Я вдячна своїй команді за дуже якісний та професійний підхід в консультації донора щодо організації логістики, — товар прибув на територію України в передостанній день дії документів, ми самі не вірили ще це буде можливо!”, — розказує Євгенія Руденька, керівниця відділу закупівель 100% Життя.” 

Ми безмежно вдячні всім партнерам: МОЗ, ДП “Укрмедпостач”, Центр Громадського Здоров’я, за активну позицію та роботу, яка проводиться для забезпечення життя пацієнтів замісної підтримувальної терапії в Україні. 

  • 1311
  • 0
Поділитись