До всіх новин

В Києві відкрили перший неприбутковий медичний центр “100% життя”

Найбільша пацієнтська організація, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, напередодні Міжнародного дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, відкрила недержавний медичний центр (вул. Межигірська 87А), який  є унікальним продуктом пацієнтської спільноти. Тут зможуть отримати медичну допомогу нової для України якості як ВІЛ-позитивні пацієнти та люди з груп ризику, так і всі інші кияни.

“Напередодні Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу ми ще раз підкреслюємо – від ВІЛ більше не вмирають. Ми, як пацієнти знаємо, як важливо отримувати медичні послуги без дискримінації. Медичний центр «100% життя» – це унікальний продукт еволюції пацієнтскої спільноти. Він забезпечить альтернативу в отриманні послуг, світові протоколи лікування, новітні препарати і найголовніше, відсутність стигми та дискримінації по відношенню до всіх пацієнтів, незалежно від їх статусу. Нуль дискримінації і 100% толерантності – наша головна цінність”, –  говорить Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

Центр обслуговуватиме як пацієнтів загального потоку, так і пацієнтів з ВІЛ та представників груп ризику. До послуг сімейні лікарі, інфекціоністи, невропатолог, нарколог, психіатр, дерматовенеролог, гінеколог та ін. У медичному центрі також функціонуватиме палата тимчасового перебування пацієнтів та маніпуляційний кабінет.

Ще однією особливістю Медичного центру стане можливість для всіх пацієнтів укласти договір із сімейним лікарем та отримати обслуговування, що вкладається в державну програму медичної реформи. «100% життя» вже є складовою електронної медичної системи eHealth.

Медичний центр є неприбутковою установою. Частина медичних послуг для пацієнтів буде гарантована державою в рамках реформи. Всі кошти отримані за платні послуги (наприклад, деякі категорії аналізів), будуть спрямовані на розвиток послуг для пацієнтів.

Володимир Курпіта,  директор “Центру громадського здоров’я МОЗ України” впевнений, що «Україна знаходиться в активній фазі медичної реформи. Це приклад ефективного інтегрування в реформу та партнерства між державою та громадським суспільством, де головним бенефіціаром виступає пацієнт»

Проект Медичного центру «100% життя»  розроблено за фінансової підтримки міжнародних донорів – Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, Expertise France 5% Initiative. А надсучасне медичне обладнання гінекологічного кабінету – внесок Фонду Олени Пінчук.

Олена Пінчук, голова благодійного фонду: «Увага до жіночого здоров’я – це ознака суспільства, яке дбає про своє майбутнє. Саме тому наш фонд вирішив обладнати найсучаснішим обладнанням гінекологічний кабінет. Це дасть змогу жінкам отримувати якісні послуги та вчасно почати необхідне лікування».

В центрі буде можливість здати різні категорії аналізів,  в тому числі експрес-тест на ВІЛ. При отриманні позитивного результату, пацієнт отримає консультацію психолога та допомогу соціального працівника у подальшому супроводі. Сімейні лікарі при спілкуванні з пацієнтом зможуть на основі скринінгу рекомендувати пройти тестування  на ВІЛ. Таким чином Медичний центр вирішуватиме ще одна проблему – виявлення ВІЛ+ пацієнтів. Адже наразі в Україні лише кожна друга ВІЛ-позитивна людина знає про свій статус.

«Зараз на обліку у Києві знаходяться більше 12 500 ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Поява в столиці такого центру допоможе досягти Києву амбітної мети – стати лідером серед міст, в яких епідемія ВІЛ/СНІДу успішно долається в рамках стратегії Fast-Track Cities»  – заявив Микола Поврозник, Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації 

Нагадаємо, що у 2016 році Київ доєднався до «перегонів столиць» в рамках стратегії ЮНЕЙДС Fast-Track Cities  і поставив перед собою амбітну мету – стати першим містом в Східній Європі, яке досягне цілей 90-90-90. Коли 90% ВІЛ-позитивних знають про свій статус, 90% отримають АРВ-терапію, і у 90% пацієнтів, які отримують лікування, вірус в крові не визначається.

Одночасно з відкриттям центру у Києві у всіх регіонах України пройде флешмоб  “100% Життя — 100% толерантності”, під час якої активісти закликають всі медичні установи забезпечити 100% толерантності до кожного пацієнта.

Хештеги у ФБ #100Life  #FightForLife  #100відсотківжиття   #100відсотківтолерантності.

  Контакти  для ЗМІ: Наталя Красненкова, 067 465 54 26,  Софія Гурмак 063 870 85 51, Дарія Коваленко 095 419 67 98

Довідка про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні:

Нагадаємо, за час епідемії з 1987 по 2016 рр. від СНІДу померло 45 775 українців. Основною ко-інфекцією та причиною смерті у хворих на СНІД залишається туберкульоз, який протягом першого кварталу 2018 року став причиною смерті у кожному другому випадку смерті від СНІДу.

Але протягом останніх років смертність населення від ВІЛ знизилася на 11% — 10,4 смертей на 100 тис. населення у 2016 р. проти 11,5 у 2013 році. За перший квартал 2018 року зареєстровано 767 випадків смерті від СНІДу проти 792 за відповідний період минулого року. Показники смертності від СНІДу становили 1,8 на 100 тис. населення проти 1,9.

За 3 місяці 2018 р. кількість вперше діагностованих випадків ВІЛ-інфекції в Україні зменшилась з 4728 до 4358, показник захворюваності у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшився на 7,2 % та склав 10,3 проти 11,1 на 100 тис. населення.

Станом на 1 квітня 2018 року, у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебувало 143 766 ВІЛ-інфікованих громадян України, з них 45 019 хворих з діагнозом СНІД.

Станом на 1 квітня 2018 року 91 605 особи отримувало терапію, тоді як ще у 2009 році – 15 871 особи.  Терапія дозволяє людям з ВІЛ жити.

  • 2195
  • 0
Поділитись