Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаEnglish

Експерт, призначений судом, за рік «спалив» 370 млн гривень з бюджету і заблокував лікування для 138 000 пацієнтів з ВІЛ

Извините, этот техт доступен только в “Украинский” и “Американский Английский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Анонс для ЗМІ

 

Шановні журналісти,

Запрошуємо вас на акцію та судове засідання, під час якого пацієнти з ВІЛ/СНІД вимагатимуть від суду змінити експерта, який вже близько року не може провести експертизу ліків, тим самим затягуючи справу.

Вже два з половиною роки найбільша пацієнтська організація БО «100% Життя» (колишня назва — Всеукраїнська мережа ЛЖВ) намагається оскаржити в українському суді  монополію на препарат лопінавір/ритонавір (Алувія) для лікування ВІЛ, яку тримає компанія-виробник AbbVie. Через цю монополію держава і донори  вимушено переплатили 370 млн гривень у 2018 році, а 138 тис. пацієнтів все ще чекають на лікування. Через продовження «вічнозелених» патентів на ліки AbbVie утримує монополію на українському ринку. Пацієнти вимагають провести експертизу «унікальності» лікарської формули препаратів, чого суд не в змозі зробити вже близько року. Таке зволікання не дає можливості іншим більш дешевим лікам (генерикам) вийти на ринок Україні і забезпечити лікування для сотень тисяч пацієнтів з ВІЛ.

Перед засіданням суду пацієнти з ВІЛ проведуть під Північним апеляційним господарським судом акцію, під час якої спалять  370 000 000 сувенірних гривень, які символізують ціну зволікання суддів. Саме стільки було витрачено з держбюджету України на закупівлю монопольних брендових ліків для лікування ВІЛ протягом року, поки «триває» експертиза унікальності препарату.

Акція відбудеться 17 січня о 12:20 за адресою: вул. Шолуденка,1, Північний апеляційний господарський суд

Учасники акції

 

З питань акредитації та за більш детальною інформацією звертайтесь:

Анастасія Бондарчук 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua,

Дар’я Коваленко 0954196798, d.kovalenko@prhouse.com.ua

 

До відома журналістів, які бажають взяти участь у засіданні суду: номер справи – 910/10050/16 за головуванням судді Сотнікова С. В. (зал судових засідань №  3).  Засідання починається о 12:55

 

Довідка:

Через існування формальних патентів на український ринок не можуть вийти більш дешеві аналоги ліків проти ВІЛ, а відтак 138 тис. українців не можуть отримати лікування.

По справі: 31 травня 2016 року БО «100% Життя» (БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД») подала до Господарського суду м. Києва позов по справі щодо визнання патентів на препарат лопінавір/ритонавір (Алувія) недійсними. Позовні вимоги Мережі ЛЖВ у даній справі обґрунтовані наступним: оскаржувані патенти не відповідають вимогам законодавства щодо новизни та винахідницького рівня, а забезпечена ними юридична монополія компанії-патентовласника (AbbVie Inc., США) дозволяє їй встановлювати завищену ціну на препарат. Через це держава та донори у 2018 році витратили 536  млн гривень на закупівлю одного тільки лопінавіру/ритонавіру, забезпечуючи потреби 27 тис. пацієнтів із ВІЛ. У разі скасування патенту можна буде закуповувати цей препарат за втричі нижчою ціною, витрачаючи на рік 163 млн грн. Це потенційно дозволить надати безкоштовне лікування ще  139 тисяч хворих на ВІЛ пацієнтів.

6 березня 2017 року Господарський суд м. Києва відхилив позов, навіть не призначивши експертизу патентів на відповідність вимогам законодавства. Мотивування відмови: оскаржувані патенти не порушують права або захищені законом інтереси позивача, як пацієнтської організації, і, на думку суддів, не доведено, що у випадку скасування патентів ціна на препарат буде знижена. Причини відмови в позові є абсолютно необґрунтованими й суперечливими з юридичної точки зору.

 

Про БО «100% Життя»:

БО «100% Життя» (раніше Мережа ЛЖВ) — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої  – боротьба за Життя. Мережа працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України.

Детальніше на сайті:  http://network.org.ua/ або на сторінці Фейсбук https://www.facebook.com/All.Ukrainian.Network.of.PLWH