До всіх новин

Пацієнтський рух України виступив на підтримку команди МОЗ

 

Сьогодні в Міністерстві охорони здоров’я України відбувся прес-брифінг «Актуальні питання охорони здоров’я: лікування пацієнтів, реабілітація, міжнародні закупівлі».

Представники громадського сектору та пацієнтських організацій зібралися, щоб підтримати роботу нової команди Міністерства охорони здоров’я і обговорити нагальні питання.

Нагадуємо, потужна хвиля критики щодо діяльності Міністерства охорони здоров’я розпочалася 1 січня 2017. З відкритою позицією МОЗ з цього питання можна ознайомитися за посиланням http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170111_a.html

«Ця команда МОЗ перша, хто сповідує екологічно чисті цінності – відкриті для громадських і пацієнтських організацій. 6-7 років тому в Україні існувало лише кілька організацій, які не боялися і боролися за права пацієнтів. З нами тоді не було депутатів і лікарів – вони боялися втрати свої місця. А ми в цей час вмирали. Один простий приклад: ціна на один і той же препарат для дітей від одного і того ж дистриб’ютора в 2016 році на 70% нижче, ніж в 2014. Ви знаєте, що таке 70% в дитячих програмах? – задає питання Глоова координаційної ради Мережі Дмитро Шерембей. – Тільки в наших програмах з протидії ВІЛ вмирало 50% людей за рік, які не доживали до терапії. Одна закупівля терапії проти ВІЛ через міжнародні організації врятувала 5 тис людей за один рік. Це всього лише по одному препарату. На 55% препаратів куплено більше. Коли говорять, що раніше було краще, мені хочеться знати список цих краще. Вся істерика, яка сьогодні піднята навколо МОЗ – це захист капіталу, який втратила стара корупційна система. Міністерство охорони здоров’я в 2017 році якщо проторгує свій бюджет через міжнародні закупівлі, може заощадити 2 млрд грн. Це весь бюджет міністерства охорони здоров’я три роки тому».

Мережа ЛЖВ об’єднує понад 90 пацієнтських організацій по всій Україні. «Ми не дозволимо розпоряджатися нашими життями. Закупівлі не існують для фармкомпаній або дистриб’юторів. Вони існують для пацієнтів. Ми живемо в результаті цього або вмираємо. У нас мотивації жити дуже багато і ніяких грошей не вистачить, щоб нас зупинити. Ми будемо боротися за міжнародні закупівлі усіма цивілізованими методами», – доповнює Дмитро Шерембей.

У свою чергу Олександра Устинова, член правління Центру протидії корупції доповнює: «Щороку ми проводимо аналіз закупівель, які проводить МОЗ. Уже зараз ми можемо сказати, що впровадження міжнародних закупівель, в минулому році дало економію держкоштів майже 40%. Це ті гроші, які розкрадалися в старих схемах».

У минулому році через міжнародні закупівлі вийшло в Україну 40% нових постачальників. Про це говорить Ольга Стефанішина, виконавчий директор громадської організації «Пацієнти України».

«Міжнародні організації в минулому році закупили на 40% більше ліків для пацієнтів з онкологією, ніж купував МОЗ в 2014 році. На 350% більше закуплено вакцин, на 120% більше ліків проти туберкульозу, – говорить Ольга Стефанішина. – Так, в 2016 році тендери МОЗ відбулися пізніше, ніж нам хотілося. У 2015 і 2014 також пізно. Причина цього лише одна – в ті роки, система закупівель була дуже корумпованою. Сьогодні ми бачимо команду МОЗ, яка розпочала роботу тільки у вересні 2016 року. Тому не можна покладати відповідальність за пізні тендери на нову команду МОЗ. Те, що команда Супрун підтримує міжнародні закупівлі це ознака того, що антикорупційна реформа працює. Сьогодні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтвердив, що в січні почнеться процес міжнародних закупівель і, сподіваємося, в березні почнуться поставки. Тоді, нарешті, ми зможемо запобігти процесу переривання поставок ліків. Ми повинні зробити все, щоб у 2017 році міжнародні закупівлі відбулися. Будь-яка зміна команди в МОЗ призведе до зриву тендерів 2017 року».

Вперше в центрі фокусу роботи міністерства інтереси пацієнтів, а не фармацевтичних компаній або виключно лікарів. Про це говорила Ірина Литовченко співзасновник благодійного фонду «Таблєточки».

«Команда міністерства вперше завезла медикаменти, які раніше були недоступні українським пацієнтам через відсутність реєстрації та бюрократичних обмежень. Кожна цифра економії, поставки, кожне найменування препарату, яке з’явилося в лікарнях – це життя людей, це їх шанс на одужання. У кожної цифри є ім’я пацієнта – дорослого чи дитини – який отримав те лікування, яке раніше було недоступне», – каже Ірина Литовченко.

Тимофій Бадіков, голова правління ГО «Батьки за вакцинацію» доповнюючи сказане колегами, зазначив, що при новій команді МОЗ, питання імунопрофілактики виведено на національний рівень і нарешті поставка вакцин здійснюється оперативно. «Ми не можемо допустити, щоб ті реформи і зміни, які були розпочаті в 2015 році, були зірвані порожніми спекуляціями і підтасовуванням фактів», – робить висновок Тимофій Бадіков.

З позицією МОЗ щодо закупівлі ліків можна ознайомитися за посиланням http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170118_a.html

team_moz_1

team_moz_2

team_moz_3

team_moz_4

team_moz_5

 

  • 1919
  • 0
Поділитись