До всіх новин

Організації регіону ВЕЦА хочуть впровадити досвід Мережі

ВІЛ-сервісні організації регіону хочуть впровадити досвід Всеукраїнської Мережі ЛЖВ.

16 лютого 2018 у Алма-Ата (Казахстан) Регіональна місія UNAIDS в Центральній Азії організувала зустріч, на якій обговорювалися питання зниження цін на АРТ-препарати і лабораторні витратні матеріали. Також вивчалися міжнародні практики щодо впровадження ефективних механізмів зниження цін за рахунок економії на логістичних послугах. Мережа представила унікальний досвід реалізований в Україні.

“Пишаємося, що завдяки зусиллям Мережі Україна — лідер регіону ВЕЦА в бюджетній адвокації та доступу до лікування, — говорить Дмитро Шерембей, голова Мережі ЛЖВ. — Наш досвід — це приклад успішної співпраці з державою, яка йде назустріч пацієнтам”.

“Вартість АРТ для ВІЛ-позитивних пацієнтів в Україні постійно знижується, — підкреслює Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації Мережі. — Боротьба Мережі з патентною монополією, постійні переговори з фармацевтичними компаніями, зміни законодавства — вся ця  щоденна рутина приносить приголомшливі плоди. Ради, що досвід Мережі затребуваний і може бути корисним нашим колегам”

Нагадаємо, що завдяки адвокаційним зусиллям Мережі та партнерів в Україні стала можлива закупівля генеричних версій АРВ препаратів: тенофовір/емтрицитабін/ефавіренц, абакавір та абакавір/ламівудин з середини 2016 року, що знизило ціни на ці препарати на 83%, 59% і 56% відповідно. Це забезпечило щорічну економію до 13,9 млн. доларів США. Також, успішні патентні заперечення щодо препарату прямої дії для лікування гепатиту С — софосбувір, подані Мережею, і подальша тимчасова конкуренція за МНН софосбувір, можливо, спонукали оригинатора додати України в добровільну ліцензію по софосбувіру, що призведе до зниження ціни в цьому році щонайменш на 77%.

 

 

  • 1321
  • 0
Поділитись