До всіх новин

Мережа ЛЖВ взяла участь у історичному підписанні Паризької декларації

 

Мережа ЛЖВ взяла участь у історичному підписанні Паризької декларації

6 квітня 2016 року мер міста Києва Віталій Кличко підписав Паризьку декларацію, чим приєднався до руху найвпливовіших міст світу в їх спільній боротьбі з епідемією СНІДу. Мета ініціативи, яка називається FAST TRACK CITIES, до 2030 року – остаточно побороти СНІД через активну протидію епідемії у великих містах, де проживають майже 70% всіх людей, які живуть з ВІЛ. Для цього вже до 2020 року за рахунок впровадження інноваційних муніципальних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки хворих та інформування населення повинні бути виконані цілі «90-90-90». Ці індикатори означають, що 90% людей, які живуть з ВІЛ, знатимуть про свій статус, 90%, яким відомо про власний позитивний статус, отримуватимуть антиретровірусне лікування, та 90% людей, які отримують АРТ, матимуть вірусне навантаження, яке не можна визначити. У випадку, коли в людини невизначене вірусне навантаження, вона не передає інфекцію та живе повноцінним життям.

Побороти епідемію ВІЛ можливо лише за тісної співпраці недержавних організацій та влади. Мережа ЛЖВ в особі виконавчого директора Київського осередку Лади Булах представила на заході громадський сектор. Лада розповіла про досвід роботи з ВІЛ-позитивними людьми та місце благодійних та громадських організацій у боротьбі із епідемією.

«У такий важливий для всієї громади Києва день я не можу не  згадати всіх тих, хто не дожив до цього часу. В Києві проживає кожна десята в Україні ВІЛ-позитивна людина, а кожних чотири дні вмирає людина від СНІДу. Тому я радію, що вперше ми підійшли до таких ефективних заходів відповіді на епідемію. І я висловлюю надію, що через декілька років ми зможемо відзвітувати нуль смертей через СНІД і нуль  нових випадків інфікування», – зазначила Лада Булах у своїй промові.

Варто зазначити, що в Києві мешкає близько 30 тисяч людей з ВІЛ, з них лише 5 тисяч отримує необхідне лікування.

На церемонії підписання також були присутні Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, Президент та Виконавчий директор Міжнародної Асоціації надавачів послуг з догляду в сфері СНІДу (IAPAC) Хосе М. Зуніга, Директор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко, Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, керівник програм Представництва Всесвітнього банку в Україні д-р Фон Зао, надзвичайний і повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Р. Пайєтт, надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, регіональний директор GIZ в Україні та Білорусії Сабіне Мюллер, директор Всесвітнього підрозділ ВІЛ/СНІД в Україні та РФ Чарльз Мюллер, директор офісу здоров’яUSAID-Ukraine Чарльз Лерман, координатор PERFAR в Україні Махіта Мішра, голова Наглядової Ради фонду АНТИСНІД Олена Пінчук, та Голова координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Дмитро Шерембей.

Нагадаємо, що до всесвітнього руху вже приєдналися більш ніж 60 міст-мегаполісів, включаючи Париж, який розпочав цю ініціативу, Амстердам, Брюссель, Женеву, Маямі, Сан-Франциско, Вашингтон, Бангкок, Мельбурн, Делі та інші.

Детальніше тут: http://changeua.com/kiyiv-vilniy-vid-snidu/

Мережа ЛЖВ взяла участь у історичному підписанні Паризької декларації

Мережа ЛЖВ взяла участь у історичному підписанні Паризької декларації

Мережа ЛЖВ взяла участь у історичному підписанні Паризької декларації

Мережа ЛЖВ взяла участь у історичному підписанні Паризької декларації

 

  • 1460
  • 0
Поділитись