До всіх новин

Навчальна програма для 20 регіональних організацій БО «100 відсотків життя»

27-31 серпня 2018 року більше 20 представників регіонів України розпочали навчання на стипендіальній програмі БО «100 відсотків життя», яка має назву “Менеджмент у громадському секторі”. Провайдером навчання є Інститут Лідерства та Управління Українського Католицького Університету. Програма, розроблена ІЛУ, включає наступні блоки, що будуть опрацьовані разом з 10 відомими експертами-практиками:

✔ управління та стратегічне планування;

✔ врядування та організаційний розвиток;

✔ маркетингові комунікації;

✔ фінанси.

З-посеред великої кількості бажаючих для навчання було відібрано лише 20 найбільш вмотивованих учасників програми з областей, що найбільш уражені епідемією ВІЛ/СНІДу: Одеської, Херсонської, Полтавської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Чернігівської, Черкаської, Київської, Донецької областей, а також Києва. Всі студенти є працівниками громадських, пацієнтських, благодійних організацій. Кожен — лідер змін у своєму регіоні і працює над вдосконаленням надання послуг ЛЖВ на рівні як закладів охорони здоров’я, так і місцевих спільнот. Це керівники організацій, спеціалісти з адвокації, представники пацієнтских спільнот, а також лідери спільнот уразливих до ВІЛ. Стимулом до участі в програмі управління НУО є бажання отримати системне розуміння принципів і механізмів ефективного управління та розвитку у середовищах, що швидко змінюються.

“У моїй роботі найважливішим є знання про інструменти вибудовування стратегічних комунікацій всередині і назовні. Оскільки успішність будь-якої громадської організації чи проекту на сьогоднішній день визначається не тільки постійним фінансуванням, але й стійкою присутністю організації в інформаційному просторі, вмінням налагоджувати довготривалі відносини, зрозумілою репутацією”, — переконана Вікторія, учасниця стипендіальної програми.

Задля цього учасники курсу будуть чимало працювати під час навчальних модулів у Києві та Львові над компетенціями побудови та управління командами, освоєнням нового досвіду і структуруванням попереднього, підсиленням партнерських стосунків, також обміном ідеями між собою, з гостями програми і викладачами. До викладання долучились: Наталія Бордун, Олександра Бакланова, Андрій Рождественський, Дзвенислава Новаківська, Дмитро Якимець, Ольга Садоха, Марія Артеменко, Віталій Лисюк, Ірина Тітаренко.

“Інвестиція в знання і навики регіональних команд є пріоритетом для нас. Адже до 2020 року Україна планує завершити план переходу на державне фінансування всіх програм з протидії ВІЛ/СНІДу, і вже в 2019 році у 12 областях регіональні громадські організації будуть надавати послуги для ЛЖВ по профілактиці і супроводу. Саме тому ми всіляко сьогодні підсилюємо їх потенціал та експертність — як партнерів держави на місцевому рівні.

Дякуємо колегам з Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримку в реалізації програми “Менеджмент у громадському секторі” (примітка — стипендійна програма стала можливою завдяки проекту «Прискорення заходів з подолання ВІЛ-інфекції в Україні» (HealthLink): Вірю, що разом ми здійснимо значний поступ в подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу”, — зазначає Євгенія Конончук, керівниця Відділу адвокації БО «100 відсотків життя».

Сьогодні в Україні проживає близько 244 тисяч ВІЛ-позитивних людей, а перебувають під медичним наглядом лише 143 тисячі з числа цих осіб, — тобто, кожен другий. Зусилля БО «100 відсотків життя» рівною мірою спрямовані на: сервісні послуги, зниження рівня стигми та дискримінації, активності з адвокації на національному та регіональному рівнях. Все це комплексно має забезпечити в країні умови для сталого надання сервісів і послуг пацієнтам за фінансової підтримки держави та у партнерстві з громадським сектором.

“Стратегія — це по суті про те, як звідти, де ми є, опинитися там, де ми хочемо. Команда БО “100 відсотків життя” в цілому розуміє дуже добре, чого хоче. Навчитися самим навести різкість, заповнити пробіли, переконатися, що нічого важливого не випустили з поля зору і ставати кращими управлінцями — це те, в чому допомагає така навчальна програма”, — стверджує Олександра Бакланова, викладачка курсу, консультантка зі стратегії та управління змінами, керуюча партнерка компанії pro.mova, раніше працювала в європейській штаб-квартирі SONY, була частиною команди, яка створила Києво-Могилянську бізнес-школу.

Марія Артеменко, викладачка курсу та спеціалістка із зв’язків з громадкістю, вважає: “В епоху інформаційного шуму складно звернути на себе увагу. Кожного дня виходять десятки тисяч новин, стрічка у фейсбуці переповнена, реклама агресивно на нас наступає, телефонні дзвінки і смс вже сильно дратують. Ми просто тонемо в потоці информації, в якому навіть найкращий проект може провалитися, а цінна інформація бути пропущеною. Є всього 8 секунд, щоб зацікавити. Як визначити найголовніше? Як шукати інсайти цільової аудиторії? Де потрібно розставити аценти? Деталі — це майстерність, якій ми і будемо вчитися на стипендіальній програмі”.

Активності в рамках проекту HealthLink розраховані на широкі верстви населення, щоб виявити максимальну кількість людей з ВІЛ. Окремим фокусом є статеві партнери ЛЖВ та представники груп ризику. Послуги впроваджуються силами рівних, — тому регіональні кейс-менеджери відбиралися на основі їх здатності працювати з певними цільовими групами. Також нашими провідними партнерами в регіонах є представники ключових спільнот: ЛГБТ, працівники комерційного сексу, споживачі ін’єкційних наркотиків.

Поза тим, команда БО «100 відсотків життя» нині докладає чималих зусиль для підсилення медичної реформи і відтак запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. Додатково надається підтримка в розвитку електронної системи E-Health та забезпечується прозорість регіональних закупівель ліків для пацієнтів, які живуть з ВІЛ.

Невдовзі також буде вдосконалено нормативно-правову базу, що сприятиме доступу до самостійного тестування, медичних карток ЛЖВ, надання послуг з підтримки для жертв насильства з підвищеним ризиком інфікування ВІЛ, своєчасного доступу до паліативної та хоспісної допомоги для ЛЖВ, скасування заборони на усиновлення для ВІЛ-інфікованих людей. Після чого будуть внесені зміни до регулювання кримінальної відповідальності за передачу ВІЛ-інфекції, що відповідають сучасним принципам, буде розроблено моделі статусу конфіденційності туберкульозу, вдосконалено правила та практики щодо примусової ізоляції пацієнтів з ТБ, не прихильних до лікування та інше

 

  • 1789
  • 0
Поділитись