dir->/media/news/sud-vidkhylyv-dodatkovi-pretenziyi-vektor-farmy-do-moz/

Суд відхилив додаткові претензії "Вектор-Фарми" до МОЗ

30.07.2015 13:39:15

Господарський суд Києва відхилив позов ТОВ «Фіоліс Трейд Лтд» (ТОВ «Вектор-Фарма») до Міністерства охорони здоров’я України у справі про поставки ліків для 30 тис. ВІЛ-позитивних українців.
Про це передає кореспондент Центру інформації про права людини із зали судового засідання.
Позивач вимагав від МОЗ додаткової оплати 10 мільйонів гривень у зв’язку коливаннями курсу валют, а також подовження строку поставки препаратів ще на чотири місяці.
Вивчивши матеріали справи, суд прийняв рішення долучити до справи ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» в якості третьої особи з боку відповідача та відмовити у задоволенні позовних претензій «Вектор-Фарми».
«Цей процес може бути спробою «Вектор-Фарми» зменшити штрафні санкції за невчасне постачання препаратів хворим на ВІЛ/СНІД чи просто їх уникнути, – заявив юрист відділу адвокації ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Олег Свєнтух. – Для держави і пацієнтів сьогоднішнє рішення означає, що препарати для ВІЛ-інфікованих, як мінімум, не подорожчають і їх поставлять у повному обсязі».

 
IMG_3352.JPG
Олег Свєнтух розповів, що через зрив поставки препаратів для лікування ВІЛ/СНІДу з боку «Вектор-Фарми» поточні закупки ліків здійснюються «Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ» за додаткові кошти від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом і в екстренному режимі розвозяться в Центри СНІДу. Зокрема, з початку року організації довелося додатково закупити препаратів на 4 млн грн для забезпечення непереривного процесу лікування і збереження життя пацієнтів. 

Як відомо, у грудні 2014 року між МОЗ України та ТОВ «Вектор Фарма» було укладено договір поставки лікарських засобів, виробником яких є індійська компанія. Сума договору – 52,6 млн грн. Строк поставки становив 180 днів з моменту здійснення повної попередньої оплати за товар. Однак, незважаючи на 100%-ву передоплату вартості препаратів державою, протягом першого півріччя 2015 року препарати так і не були поставлені, що поставило під загрозу життя 30 тисяч ВІЛ-позитивних людей в Україні.
За повідомленнями громадських активістів, ТОВ «Вектор Фарма» могла використовувати отримані 52 мільйони гривень як депозит з метою отримання відсотків. Крім того, кошти чи їх частина конвертовані у долари США чи євро, але не для купівлі ліків у виробника, а для отримання прибутку від валюто-обмінних операцій або ще для якоїсь не пов`язаної з контрактом діяльності.
За цей час ТОВ «Вектор Фарма» змінило найменування на «Фіоліс Трейд Лтд», а також змінило засновника та керівника. А 27 травня в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій з’явилася інформація, що ТОВ «Фіоліс Трейд Лтд» знаходиться у стані ліквідації. Під тиском громадськості процедура ліквідації була призупинена.
Після цього ТОВ «Фіоліс Трейд Лтд» через суд вимагало від МОЗ оплати 10 мільйонів гривень у зв’язку коливаннями курсу валют, а також подовження строку поставки препаратів на чотири місяці

IMG_3354.JPG