dir->/media/news/merezha-aktyvno-doluchaet`sya-do-spivpratsi-z-obmudsmenom-ukrayiny/

Мережа активно долучається до співпраці з Обмудсменом України

17.07.2015 12:44:51

Керівник департаменту комунікації та адвокації Ірина Агєєва отримала Доручення від Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, яке надає їй право та повноваження здійснювати моніторинг стану додержання державних конституційних прав і свобод громадян, які перебувають в місцях несвободи.

Ірина поповнила команду представників Мережі, яка тримає у фокусі своєї уваги та зосереджена на захисті прав ЛЖВ та вразливих груп у місцях несвободи та системних змінах у вирішенні їхніх проблем.

Це нові можливості для Мережі, це взаємодія з Уповноваженим ВРУ з прав людини, на якого Законом України покладено реалізацію Національного превентивного механізму, це можливість рішень системних проблем у місцях несвободи з доступом до медичної допомоги. Саме моніторинг та якісна та коректна інформація зможуть забезпечити більш якісні послуги та своєчасну відповідь на складні ситуації та системні недоліки.

За допомогою отриманій інформації безпосередньо від громадян, які знаходяться в місцях несвободи, можна досягти саме системних змін у забезпеченні прав ув'язнених на якісну медичну допомогу. Адже право на отримання медичних послуг та медичної допомоги є одним основних і невід'ємних прав засуджених та осіб, узятих під варту.

Місця позбавлення волі є частиною нашого суспільства. Більшість ув'язнених рано чи пізно залишать їх і вийдуть на свободу, а здоров'я ув'язнених впливає на стан здоров'я всього населення. Важливо те, щоб ув'язнені користувалися медичним обслуговуванням, яке є в Україні, без дискримінації у зв'язку з їхнім юридичним становищем.

Для людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом своєчасна і якісна медична допомога є життєво необхідною. Відсутність належного медичного лікування може суперечити статті 3 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання.