dir->/media/news/diyal`nist`-merezhi-u-zoni-provedennya-ato/

Діяльність Мережі у зоні проведення АТО

14.12.2015 19:26:15

Контрольована територія

У Краматорську був організований забір крові на ПЦР, для дітей у віці до півтора років, народжених ВІЛ позитивними матерями. 11 грудня соцпрацівниками було доставлено 385 упаковок Алувії. У БО «Клуб« Світанок» звернулася вагітна жінка з Костянтинівки, 25 років, перші пологи, переадресували з телефону довіри. Стояло питання про призначення АРТ як профілактики або як лікування, необхідно було здати вірусне навантаження. Співробітниця домовилася про здачу аналізу в Харкові, безпосередньо з лікарем-гінекологом у СНІД центрі Харкова. Оскільки жінка малозабезпечена, за гроші організації їй були куплені квитки на автобус, туди і назад, а менеджер проекту супроводжувала клієнтку до Харкова. Для забезпечення безперервного лікування співробітники БО «Клуб« Світанок» доставили: Есентресс - 9 упаковок, Тенвір ем - 6 упаковок, Ефомат (ефкур) - 3 упаковки, Вірокомб (azt + 3 tc) - 3 упаковки.

Непідконтрольна територія

З початку військового конфлікту соціальні працівники, які працюють в зоні проведення АТО, взяли на себе обов'язок і несли основне навантаження щодо доставки АРВ-препаратів з Києва до Донецька. У жовтні 2015 на неконтрольовану територію суб-грантерами Мережі доставлений запас АРВ - препаратів для ув'язнених. Крім того 7 грудня передано 1000 уп. протитуберкульозних препаратів першого ряду, що забезпечило безперервність лікування туберкульозу для засуджених з ВІЛ, виконавчої колонії №3. Також 103 ЛЖВ отримали ліки для лікування захворювання опортуністів. На волонтерських засадах надана допомога Донецькому СІЗО №5 (доставлена ​​кров ІФА (2), СД-4; 58 нововиявлених). Надано допомогу в транспортуванні матері з дитиною з метою зняття дитини з обліку (жодного разу не здано ПЦР). Проведено огляд лікарем-інфекціоністом 6-ти підслідних, 2-м з яких призначено лікування. Завдяки успішному консультуванню за принципом «рівний - рівному» вирішена проблема відмови засуджених від заміни схем в СІЗО № 5. У зв'язку з припиненням акредитації MSF, засуджені ВК №3 залишилися без огляду лікаря-інфекціоніста. Починаючи з 10 грудня огляд здійснює інфекціоніст за підтримки субгрантера  Мережі. Для повної діагностики хворих на ВІЛ-ТБ надано рентгенівську плівку. Крім того, на волонтерських засадах здійснено візити в Єнакіївську колонію № 52, Торезьку №28, де повністю відсутній доступ до діагностики та лікування. Надані консультації соціальних працівників, роздана гуманітарна допомога, лікарем оглянуті 23 ВІЛ-позитивних пацієнта, 9ти з них призначено лікування. У колонії № 97 (м. Макіївка), Калінінська колонії № 27 (Горлівка) та у Макіївської колонії №32 проведені акції, присвячені Дню солідарності з ЛЖВ. Акцію відвідало більше 2000 засуджених. Двоє ВІЛ-позитивних засуджених, звільнилися на підконтрольну України територію з ІК №97 без документів (в наявності тільки довідка про звільнення із забороненими в Україні печатками (ДНР)). У партнерстві з Клуб «Шанс» м. Суми, лікування даних засуджених не було перервано, документи знаходиться на стадії відновлення, підтверджуються дані про інвалідність. Притягнуто донори і спонсори для забезпечення протитуберкульозної лікарні необхідними товарами охорони здоров'я (папір для ЕКГ (30 штук), медичні рукавички, спиртові серветки, шприци). Повністю забезпечена необхідними медикаментами операція ВІЛ-позитивних засудженого з видалення зруйнованої частини хребта. Засуджений був транспортований з ЖВК №3. Керівник, кейс-менеджер, юрист організації регулярно зустрічаються з Міжнародними організаціями, що працюють у м Донецьку: ООН, ОБСЄ, Червоний Хрест, «Людина в біді». Знаковою була 2-х годинна зустріч з послом Місії ОБСЄ з гуманітарних питань Тонні Фришем і його помічником Норберт Рутше (Швейцарія), які уважно вислухали проблеми, пов'язані з ЛЖВ на непідконтрольної території. У майбутньому заплановано участь представників НУО у заходах Міжнародних правозахисних організацій, робота яких сприяє здійсненню місії по захисту прав людей з ВІЛ.

Кров ПЦР. Організована доставка сироватка крові на ПЦР до Києва. Регулярно доставляється кров з м. Докучаєвськ (Не підконтрольна) - 41 період з вересня по грудень і м. Курахове (підконтрольна) - 29 період з вересня по грудень.

Мережа дякує за прихильність і віддану роботу в зоні бойових дій співробітникам БФ «Клуб Світанок», БО «Новий день», БФ «Варіант», ГО «Товариство сприяння ВІЛ - інфікованим».