dir->/media/news/departament-okhorony-zdorov-ya-donets`kiy-oblasti-ne-pospishae-vykonuvaty-rekomendatsiyi-pidgrupy-po/

Департамент охорони здоров’я Донецькій області не поспішає виконувати рекомендації підгрупи по ВІЛ, туберкульозу та ЗПТ кластера ООН з охорони здоров'я

15.12.2015 12:24:23

До цього висновку прийшов фахівець відділу адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ Олександр Гатіятуллін, який 14 грудня модерував круглий стіл у Краматорську. Круглий стіл під назвою «Підтримаємо разом» був організований БО «Клуб «Світанок». Метою заходу було обговорення проблем та розробка конкретних кроків по впровадженню рецептурних форм видачі замісної підтримувальної терапії в Донецькій області.

Раніше, 15 вересня http://www.network.org.ua/media/actions/initsiyovanyy-merezheyu-vizyt-grupy-z-pytan%60-vil-tb-zpt-klastera-oon-u-zonu-ato/ в Краматорську пройшло засідання виїзної підгрупи з питань ВІЛ/ТБ/ЗПТ кластера ООН з охорони здоров'я. Цей захід було ініційовано ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Під час зустрічі учасники обговорили питання створення обласного центру СНІДу, створення координаційної ради з ВІЛ та ТБ, необхідність розробки та фінансування обласної програми з ВІЛ на 2016-2018 рр., доступ до тестування на ВІЛ, діагностики СД4 та вірусного навантаження, проблеми розрахунків між різними відомствами, розподіл препаратів ЗПТ та перспективи їх рецептурного відпуску, та інші питання. Протокол зустрічі з конкретними рішеннями і рекомендаціями був підготовлений ВООЗ і направлений в Донецьку обласну адміністрацію для роботи та впровадження рекомендацій.

Не дивлячись на те, що на круглому столі розглядалися питання наркологічної служби, Олександр Гатіятуллін задавав питання щодо створення координаційної ради з питань подолання туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та підготовки обласної програми з подолання епідемії. Представник Департаменту охорони здоров'я Донецької області Воробйов С.А. пояснив, що координаційна рада в стадії створення, а обласну програму розроблятимуть, коли рада з ВІЛ/СНІДу буде працювати в повному обсязі. Позитивним моментом круглого столу стало те, що не зважаючи на деякі моменти, учасники заходу прийшли к спільному рішенню, що впровадження рецептурних форм видачі замісної підтримувальної терапії необхідно й у першому кварталі 2016 року буде впроваджено в Донецької області.

DSC_0021.JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0192.JPG

DSC_0091.JPG

DSC_0129.JPG