dir->/media/monitoring-action/monitoring-media-prosecutors-thrown-into-the-street-hiv-positive-patients-/

Пацієнти та активісти вийшли захистити клініку для ВІЛ-інфікованих

 

У середу під будівлею Київського господарського суду зібралися пацієнти клініки епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, а також громадські активісти.

Вони вимагали скасувати рішення КМДА про визнання відсутності права Інституту Громашевського на користування земельною ділянкою, на якій розташований медичний заклад.

Клініка обслуговує близько 2 500 ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

http://www.theinsider.ua/multimedia/5358ae0a00fb5/#1

 

Пацієнти бояться суду, який може забрати землю та клініку

Пацієнти клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України та активісти громадських організацій пікетували Будівлю Київського господарського суду, побоюючись рішення про скасування «визнання відсутності права користування земельною ділянкою по вул. Амосова 5, на якій знаходиться клініка». Відповідний позов було подано Прокуратурою Солом’янського району столиці. Втім речниця прокуратури запевнила в інтерв’ю Радіо Свобода, що про виселення клініки не йдеться.

http://www.radiosvoboda.mobi/a/25360123.html

 

 

 

Хворі на СНІД можуть лишитися без лікарні. 23.04.14

Керівник департаменту комунікації, політики та адвокації ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Ірина Агеєва - про те, що пацієнти Клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України можуть лишитися без лікарні.

https://soundcloud.com/hromadske-radio/23-04-14-6

 

 

Хозсуд Киева пикетировали с требованием оставить в собственности Института Громашевского земли под зданием инфекционной больницы

Возле Хозяйственного суда Киева завершился митинг, на котором присутствовали около 250 пациентов и врачей больницы Института эпидемиологии и инфекционных болезней им. Л.В. Громашеского АМН Украины. Об этом с места событий сообщает корреспондент телеканала "112 Украина". "Зрители помнят, что 4 года наша организация отстаивала право ВИЧ-позитивных людей на жизнь, на право получения медицинской помощи, когда нас прошлое правительство хотело выбросить на улицу из больницы, расположенной возле монастыря Киево-Печерской лавры, инфекционной больницы… 4 года мы отдавали свою жизнь на то, чтобы люди могли получать качественную помощь. Мы, наконец, добились, чтобы государство выделило 50 млн наших с вами денег для больных людей, была построена, реконструирована новая больница", - заявил участник акции Владимир. По его словам, сегодня прокуратура Соломенского района подала иск в суд против Института Громашевского о признании распоряжения КГГА о передаче земли, которая находится под зданием клиники, недействительным. "Сегодня в зале суда люди будут принимать решение не об отмене решения, не о выселении клиники, а о том, жить или не жить 9 тыс. ВИЧ-позитивных граждан, смогут ли они получить экстренную квалифицированную медицинскую помощь. Мы обращаемся в первую очередь к прокуратуре забрать свое заявление и решать технические вопросы другим путем", - добавил Владимир. Сейчас заседание проходит в закрытом режиме, ибо людей пришло довольно много. На время заседания пикет разошелся.

http://112.ua/obshchestvo/hozsud-kieva-piketirovali-s-trebovaniem-ostavit-v-sobstvennosti-instituta-gromashevskogo-zemli-pod-zdaniem-infekcionnoy-bolnicy-53173.html

 

 

У Києві хочуть відібрати єдину клініку для ВІЛ-позитивних людей

 

23 квітня під будівлею Київського господарського суду зібралися пацієнти Клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, громадські активісти з вимогою дати спокій унікальній Клініці Інституту (загалом більше сотні небайдужих), повідомили у Всеукраїнській мережі людей, що живуть з ВІЛ.

Саме ті активісти, які чотири роки боролися з режимом Януковича-Азарова для забезпечення права на життя та лікування для пацієнтів Клініки Лавра та домоглися побудови нової лікарні по вул. Амосова, 5, сьогодні знову були змушені вийти на акцію протесту. Прокуратура Солом’янського району м. Києва подала до Господарського суду м. Києва позовну заяву про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради та розпорядження КМДА, визнання відсутності права користування земельною ділянкою по вул. Амосова, 5, на якій знаходиться будівля Клініки Інституту ім. Громашевського. Учора відбулося судове засідання у цій справі.

 

«Земля, на якій побудована Клініка, належить Інституту Громашевського вже більше 60 років. Клініка збудована минулого року для потреб пацієнтів. Будь-яке рішення щодо відчуження землі поставить під загрозу життя тисяч ВІЛ-позитивних людей!» – зазначив голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк

 

Заплативши за нову Клініку ціною людських життів, пацієнти та лікарі можуть опинитися на вулиці без жодних гарантій продовження лікування. Для 137 000 ВІЛ-позитивних громадян України ця лікарня є останнім шансом на отримання допомоги кваліфікованих спеціалістів. Зараз Клініка обслуговує більше 2 500 пацієнтів і вже завтра вони зможуть залишитися сам на сам зі своєю хворобою.

 

«Минулорічний переїзд був для нас моментом полегшення. Зараз наші життя знову під загрозою через цей незрозумілий позов прокуратури. Хотілося б знати, кому вигідне таке жонглювання нашими життями?» – емоційно заявляє Ігор, пацієнт Клініки Інституту ім. Громашевського.

 

Будь-яке рішення, яке скасує минулорічні рішення Київської міськради та КМДА, поставить під загрозу роботу Клініки. «На основі рішень Міськради та КМДА було винесене рішення архітектурно-будівельної інспекції про введення будівлі в експлуатацію. Відміна цих рішень фактично перетворить діючу лікарню у будівлю, в якій хворі не зможуть отримати допомогу. Величезне приміщення, у будівництво якого вкладено більше 50 мільйонів гривень українських платників податків, не зможе бути використане за призначенням через незрозумілі юридичні колізії», – зазначає керівник відділу адвокації та юридичної підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Сергій Кондратюк.

 

Схоже, що можливість порушення прав пацієнтів та формальність підстав позову прокуратури були взяті до уваги суддею. Під час судового засідання суддя доручила прокуратурі надати всі документи, які підтверджують їх позицію та обґрунтувати причину перевірки законності відведення земельної ділянки для Інституту. Суддя уважно вислухала аргументи юрисконсульта Інституту ім. Громашевського заявлені у відзиві на позов прокуратури. Також представника КМДА зобов’язали надати у письмовому вигляді відзив КМДА на позов, який вона озвучила у судовому засіданні на захист рішення про передачу ділянки Інституту.  За результатами засідання суддя вирішила відкласти розгляд справи на наступне засідання, про дату проведення якого сторони буде повідомлено пізніше в ухвалі суду.

http://galinfo.com.ua/news/160642.html

Клініку імені Громашевського знову виселяють

Із будівлі, в яку колись після численних скандалів пересилили із споруди на території Києво-Печерської Лаври. Причина - нібито порушення при відведенні землі під клініку.

 

http://tsn.ua/video/video-novini/kliniku-imeni-gromashevskogo-znovu-viselyayut.html

 

 


 

Пацієнти та активісти вийшли захистити клініку для ВІЛ-інфікованих

http://www.theinsider.ua/multimedia/5358ae0a00fb5/#1, 24.04.2014

 

 

У середу під будівлею Київського господарського суду зібралися пацієнти клініки епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, а також громадські активісти.

Вони вимагали скасувати рішення КМДА про визнання відсутності права Інституту Громашевського на користування земельною ділянкою, на якій розташований медичний заклад.

Клініка обслуговує близько 2 500 ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

 

 

 

Беспредел в Киеве: смертельно больных вышвыривают на улицу

http://e-finance.com.ua/show/179414.html, 25.04.2014

 

 

У столиці один із найбільших медзакладів для хворих на ВІЛ/СНІД знову виселяють із будівлі, в яку колись після численних скандалів переселили зі споруди на території Києво-Печерської Лаври, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Учора під стінами Господарського суду столиці зібралося півсотні активістів та пацієнтів клініки Громашевського. Вони прийшли сюди, бо чи не єдину в Україні установу, де лікують і пітримують життя хворим на ВІЛ/СНІД, виселяють. Відповідний позов подала до Господаського суду прокуратура Соломʼянського району.

Клініка Громашевського кілька років билася за своє право бути сусідом Києво-Печерській Лаврі. Рішенням Кабміну ухвалили перевезти медиків та хворих у нову споруду. Далі обрали ділянку і виділили 50 мільйонів гривень на будівництво та обладнання. Стара споруда дісталася церковникам.

У 2013 році клініка таки переїхала. Фактично, визнають медики, вони вʼїхали в недобудову. Дороге обладнання не підʼєднане, а сама будівля в експлуатацію офіційно не впроваджена. Цей процес чомусь поки що затягується. Тому клініка працює в спартанських умовах. Тепер тут є лише 23 пацієнти на 4 поверхи. Тут немає ні реанімації, ані робочого обладнання для тяжко хворих, навіть пральні та кухні. При цьому, жартують пацієнти, тут примудряються добре лікувати.

Однак тепер, бідкаються лікарі, здоров’я пацієнтів під загрозою, бо клініку знову хочуть виселити тепер уже з недобудованої будівлі і про надання альтернативного місця для лікування не йдеться.

 

 

 

Прокуратура: передача землі клініці Інституту імені Громашевського – не законна

http://www.kievtv.com.ua/stn/item/6002-prokuratura-peredacha-zemelnoi-dilianky-klinitsi-instytutu-imeni-hromashevskoho-ne-zakonna, 24.04.2014

 

 

Прокуратура: передача землі клініці Інституту імені Громашевського – не законна

ВІЛ-позитивні пацієнти впевнені - їх викидають на вулицю! Передачу земельної ділянки клініці Інституту імені Громашевського прокуратура визнала незаконною і подала позов до Господарського суду. Що загрожує єдиному в Україні епідеміологічному центру та чим керуються правоохоронні органи?

 

Наталія Сарданова,  журналіст:

- Ця нова клініка відкрила двері для своїх пацієнтів трохи більше, як півроку тому. Раніше ВІЛ-позитивних та хворих з вірусними гепатитами лікували на території Лаври. Після тривалих там конфліктів пацієнти змушені були переїхати на Амосова, 5. Не встиг медзаклад запрацювати на повну потужність - як тут позов від прокуратури Солом’янського району до Господарського суду. Мовляв, землю  під будівництво виділили незаконно.

     

Максим Шмигло,  головний лікар клініки Інституту ім. Громашевського:

 - Как главный врач, конечно же, я вижу угрозу, потому что здесь больные как ВИЧ-инфицированные, так и с вирусными гепатитами. При решении суда, что действительно земля была выделена с нарушениями или незаконно, мы не сможем здесь лечить больных.

    

Чи не найбільше хвилює хід справи цього чоловіка. Володимир вже рік лікується в клініці. Це - єдине місце в Україні, де йому можуть надати кваліфіковану допомогу. Тож розуміє, для таких, як він, це - питання життя і смерті.

 

Володимир,  пацієнт клініки:

 - Для тяжело больных пациентов это обозначает, что они не получат нужного лечения. И  все это закончится, конечно же, смертями людей.

 

Нова клініка - поки не ідеальна. Багато питань - до обладнання, деяке навіть поки не експлуатується. Утім процес триває. Тимчасові труднощі - виключно питання часу.  

  

Андрій Андрушків,  старший фахівець відділу зв'язків з громадськістю ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ":

 - Минулого року у жовтні сюди пацієнти переїхали, поступово переїхав і лікарський персонал, налагоджується лікувальний процес. І зараз це все може накритися мідним тазом.

 

Позовом прокуратури тут здивовані. Активісти,медперсонал та пацієнти кажуть: таким чином, для них хочуть закрити двері клініки назавжди.     

 

Сергій Кондратюк,  керівник відділу адвокації та юридичної підтримки ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ":

 - Коли читаєш позовну заяву прокуратури, то складається таке враження, що прокуратурі немає, чим займатися. На мій погляд, підстави, на яких прокуратура оскаржує рішення, є формальними.

 

Активісти намагаються відстояти питання у законний спосіб. Тому стоять під стінами суду в той час, коли вирішують долю і пацієнтів і клініки. Вони переконані, їхня сила - у згуртованості. 

   

Ольга, активістка:

 - Відібрати лікарню у слабкого - це проти закону справедливості, це  цих людей добити. Не можна бити слабкого, тому ми тут зараз...

 

Прокуратура теж відстоює букву закону - запевняють там. Не збираються відбирати клініку чи землю - розуміють серйозність ситуації. Причина позову - у неправомірності рішення Київради та розпорядженні КМДА. На їхню думку, там передали землю, не узгодивши деякі юридичні моменти. У майбутньому це може ускладнити ситуацію.  

  

Оксана Скакун,   прокурор у справі Київська міська рада:

 - При винесенні свого рішення про затвердження проекту відведеної земельної ділянки не врахували, що на цій земельній ділянці знаходиться природно-заповідний фонд, тобто зелені насадження, що відносяться до пам'ятки архітектури. Ніяким чином прокуратура не має на меті звільнити вказану земельну ділянку. Ми просимо скасувати фактично цей порядок, яким його було передано.

 

Наразі слухання у справі перенесено. Суддя не повідомила дати і часу розгляду справи. Їх вкажуть тільки у понеділок.

 

Наталія Сарданова, Андрій Гегеля, телеканал "Київ".

 

 

 

Чиновники выбрасывают на улицу ВИЧ - положительных пациентов

http://news.kompass.ua/news/chinovniki_vybrasyvajut_na_ulicu_vich_polozhitelnykh_pacientov/2014-04-25-34668, 24.04.2014

 

 

Чиновники выбрасывают на улицу ВИЧ - положительных пациентов

Четыре года пациенты клиники Лавра боролись с режимом Януковича -Азарова для обеспечения своего права на жизнь и лечение. Пациенты самостоятельно переехали в свою клинику по ул . Амосова , 5 в конце 2013 года. Заплатив за новую клинику ценой человеческих жизней , пациенты и врачи могут оказаться на улице . Прокуратура Соломенского района г. Киева подала в Хозяйственный суд г. Киева исковое заявление о признании незаконным и отмене решения Киевского городского совета и распоряжения КГГА , признание отсутствия права пользования земельным участком по ул . Амосова , 5 , на которой находится здание клиники Института им . Громашевского . Для 137 000 ВИЧ - позитивных граждан Украины эта больница является последним шансом получить помощь квалифицированных специалистов . Сейчас клиника обслуживает более 2500 пациентов и уже завтра они смогут остаться наедине со своей болезнью.

23 апреля приглашаем журналистов посетить клинику по ул . Амосова , 5 , в 14:30 где будет возможность получить комментарии пациентов клиники и медицинского персонала .

23 апреля в 16:00 по адресу г. Киев , ул . Б. Хмельницкого , 44-б , состоится судебное заседание по делу клиники Института им . Громашевского . Пациенты клиники , медицинский персонал и общественные активисты придут , чтобы обеспечить контроль общественности за вынесением этого судьбоносного решения . Пациенты , активисты и юристы предоставят комментарии для прессы по поводу рисков , которые несет отчуждения клиники из структуры НАМН Украины .

Спикерами от пациентов и клиники выступят :

• Анна Константинова - пациентка клиники , член Координационного совета ВБО «Всеукраинская сеть ЛЖВ » ;

• Игорь Дуплеца - юрисконсульт Института им . Громашевского ;

• Игорь - пациент клиники.

Для журналистов будет организован трансфер от клиники на Амосова 5 в помещение Хозяйственного суда г. Киева

За дополнительной информацией обращайтесь к

старшего специалиста отдела связей с общественностью ВБО «Всеукраинская сеть ЛЖВ »

Андрея Андрушкива +380966095976+380966095976 , E - mail : andrushkiv@network.org.ua

 

 

 

Акція біля Господарського суду "Лікарня для пацієнтів"

http://civicua.org/news/view.html?q=2219960, 25.04.2014

 

 

23 квітня під будівлею Київського господарського суду зібралися пацієнти Клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, громадські активісти з вимогою дати спокій унікальній Клініці Інституту (загалом більше сотні небайдужих).

Саме ті активісти, які чотири роки боролися з режимом Януковича-Азарова для забезпечення права на життя та лікування для пацієнтів Клініки Лавра та домоглися побудови нової лікарні по вул. Амосова, 5, сьогодні знову були змушені вийти на акцію протесту. Прокуратура Солом’янського району м. Києва подала до Господарського суду м. Києва позовну заяву про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради та розпорядження КМДА, визнання відсутності права користування земельною ділянкою по вул. Амосова, 5, на якій знаходиться будівля Клініки Інституту ім. Громашевського. Сьогодні відбулося судове засідання у цій справі.

«Земля, на якій побудована Клініка, належить Інституту Громашевського вже більше 60 років. Клініка збудована минулого року для потреб пацієнтів. Будь-яке рішення щодо відчуження землі поставить під загрозу життя тисяч ВІЛ-позитивних людей!» – зазначив голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк.

Заплативши за нову Клініку ціною людських життів, пацієнти та лікарі можуть опинитися на вулиці без жодних гарантій продовження лікування. Для 137 000 ВІЛ-позитивних громадян України ця лікарня є останнім шансом на отримання допомоги кваліфікованих спеціалістів. Зараз Клініка обслуговує більше 2 500 пацієнтів і вже завтра вони зможуть залишитися сам на сам зі своєю хворобою.

«Минулорічний переїзд був для нас моментом полегшення. Зараз наші життя знову під загрозою через цей незрозумілий позов прокуратури. Хотілося б знати, кому вигідне таке жонглювання нашими життями?» – емоційно заявляє Ігор, пацієнт Клініки Інституту ім. Громашевського.

Будь-яке рішення, яке скасує минулорічні рішення Київської міськради та КМДА, поставить під загрозу роботу Клініки. «На основі рішень Міськради та КМДА було винесене рішення архітектурно-будівельної інспекції про введення будівлі в експлуатацію. Відміна цих рішень фактично перетворить діючу лікарню у будівлю, в якій хворі не зможуть отримати допомогу. Величезне приміщення, у будівництво якого вкладено більше 50 мільйонів гривень українських платників податків, не зможе бути використане за призначенням через незрозумілі юридичні колізії», – зазначає керівник відділу адвокації та юридичної підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Сергій Кондратюк.

Станом на 18:30 засідання завершено. Схоже, що можливість порушення прав пацієнтів та формальність підстав позову прокуратури були взяті до уваги суддею. Під час судового засідання суддя доручила прокуратурі надати всі документи, які підтверджують їх позицію та обґрунтувати причину перевірки законності відведення земельної ділянки для Інституту. Суддя уважно вислухала аргументи юрисконсульта Інституту ім. Громашевського заявлені у відзиві на позов прокуратури. Також представника КМДА зобов’язали надати у письмовому вигляді відзив КМДА на позов, який вона озвучила у судовому засіданні на захист рішення про передачу ділянки Інституту. За результатами засідання суддя вирішила відкласти розгляд справи на наступне засідання, про дату проведення якого сторони буде повідомлено пізніше в ухвалі суду.

Джерело : ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ"

 

 

 

Госпсуд Києва пікетували з вимогою залишити у власності Інституту Громашевського землі під будівлею інфекційної лікарні

 

http://ua.112.ua/suspilstvo/gospsud-kiyeva-piketuvali-z-vimogoyu-zalishiti-u-vlasnosti-institutu-gromashevskogo-zemli-pid-budivleyu-infekciynoyi-likarni-53174.html

 23.04.2014

 

 

За словами учасника акції, сьогодні прокуратура Солом'янського району подала позов до суду проти Інституту Громашевського про визнання розпорядження КМДА про передачу землі, що знаходиться під будівлею клініки, недійсним 112.ua

Біля Господарського суду Києва завершився мітинг, на якому були присутні близько 250 пацієнтів і лікарів Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашеського АМН України. Про це з місця подій повідомляє кореспондент телеканалу "112 Україна".

"Глядачі пам'ятають, що 4 роки наша організація відстоювала право ВІЛ-позитивних людей на життя, право на отримання медичної допомоги, коли нас минулий уряд хотів викинути на вулицю з лікарні, розташованої біля монастиря Києво-Печерської лаври, інфекційної лікарні... 4 роки ми віддавали своє життя на те, щоб люди могли отримувати якісну допомогу. Ми, нарешті, домоглися, щоб держава виділила 50 млн наших з вами грошей для хворих людей, була побудована, реконструйована нова лікарня", - заявив учасник акції Володимир.

За його словами, сьогодні прокуратура Солом'янського району подала позов до суду проти інституту Громашевського про визнання розпорядження КМДА про передачу землі, що знаходиться під будівлею клініки, недійсним.

"Сьогодні в залі суду люди будуть приймати рішення не про скасування рішення про виселення клініки, а про те, жити чи не жити 9 тис. ВІЛ-позитивних громадян, чи зможуть вони отримати кваліфіковану екстрену медичну допомогу. Ми звертаємося в першу чергу до прокуратурі забрати свою заяву і вирішувати технічні питання іншим шляхом", - додав Володимир.

Зараз засідання проходить у закритому режимі, бо людей прийшло досить багато. На час засідання пікет розійшовся.

Нагадаємо, раніше біля будівлі Вищого госпсуду проходив пікет з вимогою чесної люстрації.

 

 

 

Киевляне пикетировали Хозяйственный суд

http://www.vv.com.ua/news/28643

23.04.2014

http://kievnews.glavcom.ua/news/25272.html

24.04.2014

 

 

Попытка городской прокуратуры выселить клинику для ВИЧ-положительных спровоцировала протесты общественных активистов. Порядка сотни человек собралось под Хозяйственныс судом столицы, во время рассмотрения иска. Они держали плакаты и фотографии с прошлых акций протеста, когда эту клинику выселили из здание возле Киево-Печерской лавры. Суд не рискнул принять решение о возврате земельного участка, на котором размещена больница, в собственность города и перенес заседание на неизвестный строк.

 

 

 

 

Хозсуд Киева пикетировали с требованием оставить в собственности Института Громашевского земли под зданием инфекционной больницы

 

http://112.ua/obshchestvo/hozsud-kieva-piketirovali-s-trebovaniem-ostavit-v-sobstvennosti-instituta-gromashevskogo-zemli-pod-zdaniem-infekcionnoy-bolnicy-53173.html

 23.04.2014

 

 

По словам участника акции, сегодня прокуратура Соломенского района подала иск в суд против Института Громашевского о признании распоряжения КГГА о передаче земли, которая находится под зданием клиники, недействительным 112.ua

Возле Хозяйственного суда Киева завершился митинг, на котором присутствовали около 250 пациентов и врачей больницы Института эпидемиологии и инфекционных болезней им. Л.В. Громашеского АМН Украины. Об этом с места событий сообщает корреспондент телеканала "112 Украина".

"Зрители помнят, что 4 года наша организация отстаивала право ВИЧ-позитивных людей на жизнь, на право получения медицинской помощи, когда нас прошлое правительство хотело выбросить на улицу из больницы, расположенной возле монастыря Киево-Печерской лавры, инфекционной больницы… 4 года мы отдавали свою жизнь на то, чтобы люди могли получать качественную помощь. Мы, наконец, добились, чтобы государство выделило 50 млн наших с вами денег для больных людей, была построена, реконструирована новая больница", - заявил участник акции Владимир.

По его словам, сегодня прокуратура Соломенского района подала иск в суд против Института Громашевского о признании распоряжения КГГА о передаче земли, которая находится под зданием клиники, недействительным.

"Сегодня в зале суда люди будут принимать решение не об отмене решения, не о выселении клиники, а о том, жить или не жить 9 тыс. ВИЧ-позитивных граждан, смогут ли они получить экстренную квалифицированную медицинскую помощь. Мы обращаемся в первую очередь к прокуратуре забрать свое заявление и решать технические вопросы другим путем", - добавил Владимир.

Сейчас заседание проходит в закрытом режиме, ибо людей пришло довольно много. На время заседания пикет разошелся.

Напомним, ранее у здания Высшего хозсуда проходил пикет с требованием честной люстрации.

 

 

У Києві хочуть відібрати єдину клініку для ВІЛ-позитивних людей

 

http://galinfo.com.ua/news/160642.html, 24.04.2014

http://www.socportal.info/news/u-kiyevi-hochut-vidibrati-yedinu-kliniku-dlya-vil-pozitivnih-lyudey

24.04.2014

 

 

23 квітня під будівлею Київського господарського суду зібралися пацієнти Клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, громадські активісти з вимогою дати спокій унікальній Клініці Інституту (загалом більше сотні небайдужих), повідомили у Всеукраїнській мережі людей, що живуть з ВІЛ.

Саме ті активісти, які чотири роки боролися з режимом Януковича-Азарова для забезпечення права на життя та лікування для пацієнтів Клініки Лавра та домоглися побудови нової лікарні по вул. Амосова, 5, сьогодні знову були змушені вийти на акцію протесту. Прокуратура Солом’янського району м. Києва подала до Господарського суду м. Києва позовну заяву про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради та розпорядження КМДА, визнання відсутності права користування земельною ділянкою по вул. Амосова, 5, на якій знаходиться будівля Клініки Інституту ім. Громашевського. Учора відбулося судове засідання у цій справі.

«Земля, на якій побудована Клініка, належить Інституту Громашевського вже більше 60 років. Клініка збудована минулого року для потреб пацієнтів. Будь-яке рішення щодо відчуження землі поставить під загрозу життя тисяч ВІЛ-позитивних людей!» – зазначив голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк

Заплативши за нову Клініку ціною людських життів, пацієнти та лікарі можуть опинитися на вулиці без жодних гарантій продовження лікування. Для 137 000 ВІЛ-позитивних громадян України ця лікарня є останнім шансом на отримання допомоги кваліфікованих спеціалістів. Зараз Клініка обслуговує більше 2 500 пацієнтів і вже завтра вони зможуть залишитися сам на сам зі своєю хворобою.

«Минулорічний переїзд був для нас моментом полегшення. Зараз наші життя знову під загрозою через цей незрозумілий позов прокуратури. Хотілося б знати, кому вигідне таке жонглювання нашими життями?» – емоційно заявляє Ігор, пацієнт Клініки Інституту ім. Громашевського.

Будь-яке рішення, яке скасує минулорічні рішення Київської міськради та КМДА, поставить під загрозу роботу Клініки. «На основі рішень Міськради та КМДА було винесене рішення архітектурно-будівельної інспекції про введення будівлі в експлуатацію. Відміна цих рішень фактично перетворить діючу лікарню у будівлю, в якій хворі не зможуть отримати допомогу. Величезне приміщення, у будівництво якого вкладено більше 50 мільйонів гривень українських платників податків, не зможе бути використане за призначенням через незрозумілі юридичні колізії», – зазначає керівник відділу адвокації та юридичної підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Сергій Кондратюк.

Схоже, що можливість порушення прав пацієнтів та формальність підстав позову прокуратури були взяті до уваги суддею. Під час судового засідання суддя доручила прокуратурі надати всі документи, які підтверджують їх позицію та обґрунтувати причину перевірки законності відведення земельної ділянки для Інституту. Суддя уважно вислухала аргументи юрисконсульта Інституту ім. Громашевського заявлені у відзиві на позов прокуратури. Також представника КМДА зобов’язали надати у письмовому вигляді відзив КМДА на позов, який вона озвучила у судовому засіданні на захист рішення про передачу ділянки Інституту.  За результатами засідання суддя вирішила відкласти розгляд справи на наступне засідання, про дату проведення якого сторони буде повідомлено пізніше в ухвалі суду.

 

 

 

У Києві хворих на СНІД виганяють на вулицю

 

http://moemisto.com.ua/35117

24.04.2014

 

 

Клініку імені Громашевського знову виселяють

У столиці один із найбільших медзакладів для хворих на ВІЛ/СНІД знову виселяють із будівлі, в яку колись після численних скандалів переселили зі споруди на території Києво-Печерської Лаври.

23 квітня під стінами Господарського суду столиці зібралося півсотні активістів та пацієнтів клініки Громашевського. Вони прийшли сюди, бо чи не єдину в Україні установу, де лікують і пітримують життя хворим на ВІЛ/СНІД, виселяють. Відповідний позов подала до Господаського суду прокуратура Солом’янського району.

Клініка Громашевського кілька років билася за своє право бути сусідом Києво-Печерській Лаврі. Рішенням Кабміну ухвалили перевезти медиків та хворих у нову споруду. Далі обрали ділянку і виділили 50 мільйонів гривень на будівництво та обладнання. Стара споруда дісталася церковникам.

У 2013 році клініка таки переїхала. Фактично, визнають медики, вони вʼїхали в недобудову. Дороге обладнання не підʼєднане, а сама будівля в експлуатацію офіційно не впроваджена. Цей процес чомусь поки що затягується. Тому клініка працює в спартанських умовах. Тепер тут є лише 23 пацієнти на 4 поверхи. Тут немає ні реанімації, ані робочого обладнання для тяжко хворих, навіть пральні та кухні. При цьому, жартують пацієнти, тут примудряються добре лікувати.

Однак тепер, бідкаються лікарі, здоровʼя пацієнтів під загрозою, бо клініку знову хочуть виселити тепер уже з недобудованої будівлі і про надання альтернативного місця для лікування не йдеться.

У прокуратурі свою позицію коментувати не стали. А саме засідання суду для журналістів зробили закритим. Рішення, щоправда, так і не ухвалили. Слухання перенесли, а прокуратуру попросили в письмовому вигляді надати докази порушень. Самі активісти сподіваються, що банальним відбиранням землі справа не завершиться, а нова влада допоможе добудувати лікарню.

За матеріалами  ТСН.ua

 

 

Пацієнти та активісти вийшли захистити клініку для ВІЛ-інфікованих

http://www.theinsider.ua/multimedia/5358ae0a00fb5/?ModPagespeed=noscript

24.04.2014

 

У середу під будівлею Київського господарського суду зібралися пацієнти клініки епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, а також громадські активісти.

Вони вимагали скасувати рішення КМДА про визнання відсутності права Інституту Громашевського на користування земельною ділянкою, на якій розташований медичний заклад.

Клініка обслуговує близько 2 500 ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

 

 

 

У Києві із клініки хворих на СНІД знову виганяють на вулицю

 

http://tsn.ua/kyiv/u-kiyevi-iz-kliniki-hvorih-na-snid-znovu-viganyayut-na-vulicyu-346743.html

 

 

Хворих виганяють на вулицю через порушення під час відведення землі під клініку.

Хворі можуть залишитися без лікарні

У столиці один із найбільших медзакладів для хворих на ВІЛ/СНІД знову виселяють із будівлі, в яку колись після численних скандалів переселили зі споруди на території Києво-Печерської Лаври, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Учора під стінами Господарського суду столиці зібралося півсотні активістів та пацієнтів клініки Громашевського. Вони прийшли сюди, бо чи не єдину в Україні установу, де лікують і пітримують життя хворим на ВІЛ/СНІД, виселяють. Відповідний позов подала до Господаського суду прокуратура Соломʼянського району.

Клініка Громашевського кілька років билася за своє право бути сусідом Києво-Печерській Лаврі. Рішенням Кабміну ухвалили перевезти медиків та хворих у нову споруду. Далі обрали ділянку і виділили 50 мільйонів гривень на будівництво та обладнання. Стара споруда дісталася церковникам.

У 2013 році клініка таки переїхала. Фактично, визнають медики, вони вʼїхали в недобудову.  Дороге обладнання не підʼєднане, а сама будівля в експлуатацію офіційно не впроваджена. Цей процес чомусь поки що затягується. Тому клініка працює в спартанських умовах. Тепер тут є лише 23 пацієнти на 4 поверхи. Тут немає ні реанімації, ані робочого обладнання для тяжко хворих, навіть пральні та кухні. При цьому, жартують пацієнти, тут примудряються добре лікувати.

Однак тепер, бідкаються лікарі, здоровʼя пацієнтів під загрозою, бо клініку знову хочуть виселити тепер уже з недобудованої будівлі і про надання альтернативного місця для лікування не йдеться.

У прокуратурі свою позицію коментувати не стали. А саме засідання суду для журналістів зробили закритим. Рішення, щоправда, так і не ухвалили. Слухання перенесли, а прокуратуру попросили в письмовому вигляді надати докази порушень. Самі активісти сподіваються, що банальним відбиранням землі справа не завершиться, а нова влада допоможе добудувати лікарню.

Нагадаємо, що в ООН розраховують перемогти СНІД до 2030 року.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

 

 

Клініку імені Громашевського нову виселяють –

 

1+1 : Передача ТСН (выпуск 19:30)- 23.04.2014 6:30:00

20:26:59-20:29:56(время эфира)

Наталія МОСЕЙЧУК, ведуча: Двічі в одну річку. Клініку імені Громашевського, один із найбільших медзакладів для хворих на ВІЛ-СНІД, нову виселяють. Із будівлі, в яку колись після численних скандалів переселили зі споруди на території Києво-Печерської лаври. Причина – нібито порушення під час відведення землі під клініку.

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Їх не лякає дощ. Під стінами Господарського суду столиці півсотні активістів та пацієнтів клініки Громашевського.

Пікетувальник: "Уберите свои руки от нашей клиники. Мы имеем право на жизнь".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Вони тут, – пояснюють, – бо чи не єдину в Україні установу, де лікують і підтримують життя хворим на ВІЛ-СНІД, виселяють. Відповідний позов подала прокуратура Солом’янського району.

Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського: "Считают, что вся земля, которая выделялась киевской администрацией, выделена незаконно".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: За іронією, клініка Громашевського кілька років билася за своє право сусідувати із Києво-Печерською лаврою. Рішенням Кабміну ухвалили перевести медиків та хворих у нову споруду. Самі обрали ділянку і виділили 50 мільйонів гривень на будівництво та обладнання. Стара споруда дісталася церковникам. 2013-го клініка таки переїхала.

 

"Ну вот вы лучшие условия видите. Вроде бы, они где-то и лучшие, да? Если бы всё это достроить, и если бы всё это функционировало, да?"

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Фактично, – визнають медики, – вони в’їхали в недобудову. Дороге обладнання не під єднане, а сама будівля в експлуатацію офіційно не впроваджена.

 

Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського: "Этот процесс от нас не зависит. Его производит тот, кто строил клинику".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Однак, визнають, цей процес чомусь поки що затягується.

 

Максим ШМАГЛО, головний лікар клініки імені Громашевського: "Не полностью функционирует клиника. То есть она не загружена. Она загружена где-то, может быть, на 65-70%".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: І хоча в амбулаторії тут лікуються 12 тисяч пацієнтів, на стаціонарі – лише 23 людини на чотири поверхи. Але не через брак хворих. Тут немає ані реанімації, ані робочого обладнання для тяжкохворих. Навіть пральні та кухні. При цьому, – жартують пацієнти, – тут примудряються добре лікувати.

 

Пацієнт: "Мне казалось в то время, невозможно".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Його витягли майже з передсмертного стану, – каже Володимир. Бо окрім ВІЛ, мав туберкульому легень і купу інших хвороб. Тепер може нормально жити. І він такий не один. Однак нині, – бідкаються лікарі, – здоров’я інших пацієнтів під загрозою. Клініку знову хочуть виселити. Тепер уже – з недобудованої споруди. І про надання альтернативного місця лікування не йдеться.

 

Сергій КОНДРАТЮК, юрист: "Буде фактично порушено право на здоров’я. а в деяких випадках, на жаль, право на життя деяких пацієнтів".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: У прокуратурі свою позицію коментувати не стали, а саме засідання для журналістів зробили закритим. Рішення, щоправда, так і не ухвалили. Слухання перенесли. Активісти сподіваються, що банальним відбиранням землі справа не завершиться.

 

Пікетувальниця: "Стара влада пішла, нова влада починає щось собі ділити".

 

Пікетувальник: "Я думаю, там какая-то ошибка. Возможно, всё можно исправить".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: І що замість висчелення держава навпаки допоможе добудувати лікарню та наповнити її пацієнтами.

 

 

 

У Києві ВІЛ-позитивні пацієнти можуть опинитись на вулиці –

 

УТ-1 : Передача Підсумки дня (выпуск 21:00)- 23.04.2014 6:30:00

21:19:11-21:21:51(время эфира)

Світлана ЛЕОНТЬЄВА, ведуча: У столиці ВІЛ-позитивні пацієнти можуть опинитись на вулиці. Хворі лише півроку тому переїхали зі старої лікарні у Києво-Печерській Лаврі у нову. Утім у районної прокуратури виникли претензії до правильності оформлення документів на побудовану клініку. За її позовом долю 2,5 тисяч пацієнтів з усієї України вирішує суд.

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: 32-річний Володимир статус ВІЛ-позитивного має уже кілька років. Різко погіршилось здоров'я рік тому від супутніх захворювань: туберкульоз легенів та цироз печінки. До клініки у тяжкому стані його привіз друг. Хлопця тут поставили на ноги.

 

Володимир, пацієнт клініки ім. Громашевського: "Подъем на второй этаж было для меня нелегко. Сейчас я могу подняться три раза на второй этаж и даже не обратить на это внимание".

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Доля Володимира та ще 2,5 тисяч пацієнтів зі всієї України, яких обслуговує клініка, опинилась у руках Феміди. У Господарському суді Києва розглядають позов прокуратури до Київської адміністрації, яка видала рішення на виділення землі під будівництво лікарні. Хоча це територія заповідника, на якому заборонено будувати. Пацієнти обурені: раніше їх виселяли за старої ВІЛ-клініки на території Лаври через бажання церковників. Тепер можуть знову опинитись на вулиці через претензії прокуратури.

 

Сергій КОНДРАТЮК, юрист всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД: "Якісь там процедурні формальні порушення під час відведення ділянки. І основне питання: для чого ділянка зараз повертається Київській міській адміністрації, якщо ділянка була виділена для клініки, для державної установи".

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: На засідання суду пресу не пускають. Після його закінчення дізнаємось: суддя вирішила перенести засідання через те, що прокуратура не надала всіх документів. У самій клініці кажуть: не розуміють кому заважає будівля, яка зведена на землі, що уже більше століття належить інституту Громашевського.

Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор інституту епідеміології ім. Громашевського: "Сама земля находится в собственности КОГА. А нам дано право на постоянное пользование этой землей".

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Із затвердженою проектною документацією та грошима від Кабміну, а це 50 мільйонів гривень, і збудували сучасну лікарню. Цьому передували протягом 4 років скандали з виселенням пацієнтів з клініки на території Лаври та передачі приміщення церковникам. Врешті півроку тому клініку збудували. Щоправда, на модерному обладнанні не працюють – не можуть під'єднати через проблеми підрядника із закупівлями.

 

Світлана АНТОНЯК, завідувачка відділення клініки ім. Громашевського: "Цель достигнута – клиника из Лавры выселена. А как дальше. Обещалось нам, что пациенты будут в лучших условиях".

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Тут можуть надавати лише медикаментозну терапію та фахове обслуговування. У клініці немає ліфта, пральні, їдальні, операційних. Все передбачено на паперах. Навіть власна котельня та централізована подача медичного газу не функціонують. Утім крім цієї клініки, важкохворим на СНІД, гепатит та туберкульоз іти немає куди.

 

 

 

Институт им. Громашевского будет работать даже во время судебных тяжб

 

http://kievvlast.com.ua/news/institut_im_gromashevskogo_budet_rabotat_dazhe_vo_vremja_sudebnih_tjazhb.html

 24.04.2014

 

 

Институт им. Громашевского будет работать даже во время судебных тяжб

Вчера в Хозяйственном суде Киева состоялось первое заседание по иску прокуратуры Соломенского района об отмене незаконных решений о передаче в пользование Института эпидемиологии и инфекционных болезней им. Громашевского земельного участка, который относится к природно-заповедному фонду Украины.

Данный иск был заявлен прокуратурой с целью устранения процессуальных нарушений при принятии решений Киевсоветом и Киевской горгосадминистрацией в части предоставления в пользование Института земельного участка общей площадью 2,4 га земли для строительства и обслуживания хозяйственных зданий и сооружений.

В ходе прокурорской проверки установлено, что часть указанного земельного участка, а именно 1,1 га земли, относится к памятнику природы местного значения «Байковая гора», где строительство запрещено законодательством.

Также установлено, что вопреки требованиям закона проект землеустройства указанной территории не прошел экологическую экспертизу и не соглашался с Департаментом городского благоустройства и сохранения природной среды КГГА.

Кроме этого, изучением материалов кадастрового дела установлено несоответствие материалов государственного земельного кадастра фактически отведенному земельному участку.

Устранение в судебном порядке вышеназванных нарушений, составления кадастровых номеров и границ выделенной земли позволит в дальнейшем избежать любых споров по поводу законности использования Институтом этой территорией со стороны контролирующих органов, на которых возложены обязанности по охране земель природно-заповедного фонда.

В прокуратуре отмечают, что судебное разбирательство указанного иска никак не повлияет на функционирование Института и лечение больных.

Право госучреждения на пользование землей, на которой расположены сооружения Института, останется на тех же условиях, которые существовали до принятия спорных решений.

Отметим, в июле прошлого года настоятель Киево-Печерской Лавры владыка Павел заявил о том, что собирается выселить с территории структуры, которые не имеют отношения к истории церкви. По его мнению, такими структурами есть Национальная академия руководящих кадров культуры и искусств, Музей миниатюр, Музей театра, Институт прикладного искусства и инфекционная больница (в которой, в том числе, находятся ВИЧ-инфицированные).

 

 

ТРК Київ

Прокуратура: передача землі клініці Інституту імені Громашевського – не законна

ВІЛ-позитивні пацієнти впевнені - їх викидають на вулицю! Передачу земельної ділянки клініці Інституту імені Громашевського прокуратура визнала незаконною і подала позов до Господарського суду. Що загрожує єдиному в Україні епідеміологічному центру та чим керуються правоохоронні органи?

 

 

Наталія Сарданова,  журналіст:

 

- Ця нова клініка відкрила двері для своїх пацієнтів трохи більше, як півроку тому. Раніше ВІЛ-позитивних та хворих з вірусними гепатитами лікували на території Лаври. Після тривалих там конфліктів пацієнти змушені були переїхати на Амосова, 5. Не встиг медзаклад запрацювати на повну потужність - як тут позов від прокуратури Солом’янського району до Господарського суду. Мовляв, землю  під будівництво виділили незаконно.

     

Максим Шмигло,  головний лікар клініки Інституту ім. Громашевського:

 

- Как главный врач, конечно же, я вижу угрозу, потому что здесь больные как ВИЧ-инфицированные, так и с вирусными гепатитами. При решении суда, что действительно земля была выделена с нарушениями или незаконно, мы не сможем здесь лечить больных.

    

Чи не найбільше хвилює хід справи цього чоловіка. Володимир вже рік лікується в клініці. Це - єдине місце в Україні, де йому можуть надати кваліфіковану допомогу. Тож розуміє, для таких, як він, це - питання життя і смерті.

 

Володимир,  пацієнт клініки:

 

- Для тяжело больных пациентов это обозначает, что они не получат нужного лечения. И  все это закончится, конечно же, смертями людей.

 

Нова клініка - поки не ідеальна. Багато питань - до обладнання, деяке навіть поки не експлуатується. Утім процес триває. Тимчасові труднощі - виключно питання часу.  

  

Андрій Андрушків,  старший фахівець відділу зв'язків з громадськістю ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ":

 

- Минулого року у жовтні сюди пацієнти переїхали, поступово переїхав і лікарський персонал, налагоджується лікувальний процес. І зараз це все може накритися мідним тазом.

 

Позовом прокуратури тут здивовані. Активісти,медперсонал та пацієнти кажуть: таким чином, для них хочуть закрити двері клініки назавжди.     

 

Сергій Кондратюк,  керівник відділу адвокації та юридичної підтримки ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ":

 

- Коли читаєш позовну заяву прокуратури, то складається таке враження, що прокуратурі немає, чим займатися. На мій погляд, підстави, на яких прокуратура оскаржує рішення, є формальними.

 

Активісти намагаються відстояти питання у законний спосіб. Тому стоять під стінами суду в той час, коли вирішують долю і пацієнтів і клініки. Вони переконані, їхня сила - у згуртованості. 

   

Ольга, активістка:

 

- Відібрати лікарню у слабкого - це проти закону справедливості, це  цих людей добити. Не можна бити слабкого, тому ми тут зараз...

 

Прокуратура теж відстоює букву закону - запевняють там. Не збираються відбирати клініку чи землю - розуміють серйозність ситуації. Причина позову - у неправомірності рішення Київради та розпорядженні КМДА. На їхню думку, там передали землю, не узгодивши деякі юридичні моменти. У майбутньому це може ускладнити ситуацію.  

  

Оксана Скакун,   прокурор у справі Київська міська рада:

 

- При винесенні свого рішення про затвердження проекту відведеної земельної ділянки не врахували, що на цій земельній ділянці знаходиться природно-заповідний фонд, тобто зелені насадження, що відносяться до пам'ятки архітектури. Ніяким чином прокуратура не має на меті звільнити вказану земельну ділянку. Ми просимо скасувати фактично цей порядок, яким його було передано.

 

Наразі слухання у справі перенесено. Суддя не повідомила дати і часу розгляду справи. Їх вкажуть тільки у понеділок.

 

Наталія Сарданова, Андрій Гегеля, телеканал "Київ".

 

http://www.kievtv.com.ua/stn/item/6002-prokuratura-peredacha-zemelnoi-dilianky-klinitsi-instytutu-imeni-hromashevskoho-ne-zakonna

 

Перший Національний

Пацієнти можуть залишитися без лікарні (19 хвилина)

Світлана ЛЕОНТЬЄВА, ведуча: У столиці ВІЛ-позитивні пацієнти можуть опинитись на вулиці. Хворі лише півроку тому переїхали зі старої лікарні у Києво-Печерській Лаврі у нову. Утім у районної прокуратури виникли претензії до правильності оформлення документів на побудовану клініку. За її позовом долю 2,5 тисяч пацієнтів з усієї України вирішує суд.

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: 32-річний Володимир статус ВІЛ-позитивного має уже кілька років. Різко погіршилось здоров'я рік тому від супутніх захворювань: туберкульоз легенів та цироз печінки. До клініки у тяжкому стані його привіз друг. Хлопця тут поставили на ноги.

 

Володимир, пацієнт клініки ім. Громашевського: "Подъем на второй этаж было для меня нелегко. Сейчас я могу подняться три раза на второй этаж и даже не обратить на это внимание".

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Доля Володимира та ще 2,5 тисяч пацієнтів зі всієї України, яких обслуговує клініка, опинилась у руках Феміди. У Господарському суді Києва розглядають позов прокуратури до Київської адміністрації, яка видала рішення на виділення землі під будівництво лікарні. Хоча це територія заповідника, на якому заборонено будувати. Пацієнти обурені: раніше їх виселяли за старої ВІЛ-клініки на території Лаври через бажання церковників. Тепер можуть знову опинитись на вулиці через претензії прокуратури.

 

Сергій КОНДРАТЮК, юрист всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД: "Якісь там процедурні формальні порушення під час відведення ділянки. І основне питання: для чого ділянка зараз повертається Київській міській адміністрації, якщо ділянка була виділена для клініки, для державної установи".

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: На засідання суду пресу не пускають. Після його закінчення дізнаємось: суддя вирішила перенести засідання через те, що прокуратура не надала всіх документів. У самій клініці кажуть: не розуміють кому заважає будівля, яка зведена на землі, що уже більше століття належить інституту Громашевського.

Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор інституту епідеміології ім. Громашевського: "Сама земля находится в собственности КОГА. А нам дано право на постоянное пользование этой землей".

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Із затвердженою проектною документацією та грошима від Кабміну, а це 50 мільйонів гривень, і збудували сучасну лікарню. Цьому передували протягом 4 років скандали з виселенням пацієнтів з клініки на території Лаври та передачі приміщення церковникам. Врешті півроку тому клініку збудували. Щоправда, на модерному обладнанні не працюють – не можуть під'єднати через проблеми підрядника із закупівлями.

 

Світлана АНТОНЯК, завідувачка відділення клініки ім. Громашевського: "Цель достигнута – клиника из Лавры выселена. А как дальше. Обещалось нам, что пациенты будут в лучших условиях".

 

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Тут можуть надавати лише медикаментозну терапію та фахове обслуговування. У клініці немає ліфта, пральні, їдальні, операційних. Все передбачено на паперах. Навіть власна котельня та централізована подача медичного газу не функціонують. Утім крім цієї клініки, важкохворим на СНІД, гепатит та туберкульоз іти немає куди.

http://1tv.com.ua/uk/news/2014/04/23/54948

 

 

Клініку імені Громашевського нову виселяють

1+1  ТСН

Наталія МОСЕЙЧУК, ведуча: Двічі в одну річку. Клініку імені Громашевського, один із найбільших медзакладів для хворих на ВІЛ-СНІД, нову виселяють. Із будівлі, в яку колись після численних скандалів переселили зі споруди на території Києво-Печерської лаври. Причина – нібито порушення під час відведення землі під клініку.

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Їх не лякає дощ. Під стінами Господарського суду столиці півсотні активістів та пацієнтів клініки Громашевського.

Пікетувальник: "Уберите свои руки от нашей клиники. Мы имеем право на жизнь".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Вони тут, – пояснюють, – бо чи не єдину в Україні установу, де лікують і підтримують життя хворим на ВІЛ-СНІД, виселяють. Відповідний позов подала прокуратура Солом’янського району.

Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського: "Считают, что вся земля, которая выделялась киевской администрацией, выделена незаконно".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: За іронією, клініка Громашевського кілька років билася за своє право сусідувати із Києво-Печерською лаврою. Рішенням Кабміну ухвалили перевести медиків та хворих у нову споруду. Самі обрали ділянку і виділили 50 мільйонів гривень на будівництво та обладнання. Стара споруда дісталася церковникам. 2013-го клініка таки переїхала.

 

"Ну вот вы лучшие условия видите. Вроде бы, они где-то и лучшие, да? Если бы всё это достроить, и если бы всё это функционировало, да?"

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Фактично, – визнають медики, – вони в’їхали в недобудову. Дороге обладнання не під єднане, а сама будівля в експлуатацію офіційно не впроваджена.

 

Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського: "Этот процесс от нас не зависит. Его производит тот, кто строил клинику".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Однак, визнають, цей процес чомусь поки що затягується.

 

Максим ШМАГЛО, головний лікар клініки імені Громашевського: "Не полностью функционирует клиника. То есть она не загружена. Она загружена где-то, может быть, на 65-70%".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: І хоча в амбулаторії тут лікуються 12 тисяч пацієнтів, на стаціонарі – лише 23 людини на чотири поверхи. Але не через брак хворих. Тут немає ані реанімації, ані робочого обладнання для тяжкохворих. Навіть пральні та кухні. При цьому, – жартують пацієнти, – тут примудряються добре лікувати.

 

Пацієнт: "Мне казалось в то время, невозможно".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Його витягли майже з передсмертного стану, – каже Володимир. Бо окрім ВІЛ, мав туберкульому легень і купу інших хвороб. Тепер може нормально жити. І він такий не один. Однак нині, – бідкаються лікарі, – здоров’я інших пацієнтів під загрозою. Клініку знову хочуть виселити. Тепер уже – з недобудованої споруди. І про надання альтернативного місця лікування не йдеться.

 

Сергій КОНДРАТЮК, юрист: "Буде фактично порушено право на здоров’я. а в деяких випадках, на жаль, право на життя деяких пацієнтів".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: У прокуратурі свою позицію коментувати не стали, а саме засідання для журналістів зробили закритим. Рішення, щоправда, так і не ухвалили. Слухання перенесли. Активісти сподіваються, що банальним відбиранням землі справа не завершиться.

 

Пікетувальниця: "Стара влада пішла, нова влада починає щось собі ділити".

 

Пікетувальник: "Я думаю, там какая-то ошибка. Возможно, всё можно исправить".

 

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: І що замість висчелення держава навпаки допоможе добудувати лікарню та наповнити її пацієнтами.

http://tsn.ua/kyiv/u-kiyevi-iz-kliniki-hvorih-na-snid-znovu-viganyayut-na-vulicyu-346743.html

 

ICTV Факти

Після того, як ВІЛ-інфікованих вигнали з Лаври, пацієнтів знову виганяють вже з нової клініки

Джерело: fakty.ictv.ua

http://fakty.ictv.ua/ua/index/view-media/id/60135

 

 

Госпсуд Києва пікетували з вимогою залишити у власності Інституту Громашевського землі під будівлею інфекційної лікарні

23.04.2014

 

За словами учасника акції, сьогодні прокуратура Солом'янського району подала позов до суду проти Інституту Громашевського про визнання розпорядження КМДА про передачу землі, що знаходиться під будівлею клініки, недійсним 112.ua

Біля Господарського суду Києва завершився мітинг, на якому були присутні близько 250 пацієнтів і лікарів Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашеського АМН України. Про це з місця подій повідомляє кореспондент телеканалу "112 Україна".

"Глядачі пам'ятають, що 4 роки наша організація відстоювала право ВІЛ-позитивних людей на життя, право на отримання медичної допомоги, коли нас минулий уряд хотів викинути на вулицю з лікарні, розташованої біля монастиря Києво-Печерської лаври, інфекційної лікарні... 4 роки ми віддавали своє життя на те, щоб люди могли отримувати якісну допомогу. Ми, нарешті, домоглися, щоб держава виділила 50 млн наших з вами грошей для хворих людей, була побудована, реконструйована нова лікарня", - заявив учасник акції Володимир.

За його словами, сьогодні прокуратура Солом'янського району подала позов до суду проти інституту Громашевського про визнання розпорядження КМДА про передачу землі, що знаходиться під будівлею клініки, недійсним.

"Сьогодні в залі суду люди будуть приймати рішення не про скасування рішення про виселення клініки, а про те, жити чи не жити 9 тис. ВІЛ-позитивних громадян, чи зможуть вони отримати кваліфіковану екстрену медичну допомогу. Ми звертаємося в першу чергу до прокуратурі забрати свою заяву і вирішувати технічні питання іншим шляхом", - додав Володимир.

Зараз засідання проходить у закритому режимі, бо людей прийшло досить багато. На час засідання пікет розійшовся.

Нагадаємо, раніше біля будівлі Вищого госпсуду проходив пікет з вимогою чесної люстрації

http://ua.112.ua/suspilstvo/gospsud-kiyeva-piketuvali-z-vimogoyu-zalishiti-u-vlasnosti-institutu-gromashevskogo-zemli-pid-budivleyu-infekciynoyi-likarni-53174.html

 

 

Хозсуд Киева пикетировали с требованием оставить в собственности Института Громашевского земли под зданием инфекционной больницы

23.04.2014

 

 

По словам участника акции, сегодня прокуратура Соломенского района подала иск в суд против Института Громашевского о признании распоряжения КГГА о передаче земли, которая находится под зданием клиники, недействительным 112.ua

Возле Хозяйственного суда Киева завершился митинг, на котором присутствовали около 250 пациентов и врачей больницы Института эпидемиологии и инфекционных болезней им. Л.В. Громашеского АМН Украины. Об этом с места событий сообщает корреспондент телеканала "112 Украина".

"Зрители помнят, что 4 года наша организация отстаивала право ВИЧ-позитивных людей на жизнь, на право получения медицинской помощи, когда нас прошлое правительство хотело выбросить на улицу из больницы, расположенной возле монастыря Киево-Печерской лавры, инфекционной больницы… 4 года мы отдавали свою жизнь на то, чтобы люди могли получать качественную помощь. Мы, наконец, добились, чтобы государство выделило 50 млн наших с вами денег для больных людей, была построена, реконструирована новая больница", - заявил участник акции Владимир.

По его словам, сегодня прокуратура Соломенского района подала иск в суд против Института Громашевского о признании распоряжения КГГА о передаче земли, которая находится под зданием клиники, недействительным.

"Сегодня в зале суда люди будут принимать решение не об отмене решения, не о выселении клиники, а о том, жить или не жить 9 тыс. ВИЧ-позитивных граждан, смогут ли они получить экстренную квалифицированную медицинскую помощь. Мы обращаемся в первую очередь к прокуратуре забрать свое заявление и решать технические вопросы другим путем", - добавил Владимир.

Сейчас заседание проходит в закрытом режиме, ибо людей пришло довольно много. На время заседания пикет разошелся.

Напомним, ранее у здания Высшего хозсуда проходил пикет с требованием честной люстрации.

http://112.ua/obshchestvo/hozsud-kieva-piketirovali-s-trebovaniem-ostavit-v-sobstvennosti-instituta-gromashevskogo-zemli-pod-zdaniem-infekcionnoy-bolnicy-53173.html