dir->/media/actions/zvernennya-shchodo-kryzy-na-donbas/

Від імені 100 керівників в сфері охорони здоров’я, фахівців та активістів з 60 державних установ, технічних партнерів, донорів, громадянського суспільства і уразливих громад, що постраждали від епідемії туберкульозу та СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії, які зібралися на Глобальний Форум по боротьбі з туберкульозу Східної Європи та Центральної Азії на Консультації з питань сталого впливу на епідемію, 23-24 липня 2015 в Стамбулі.
Партнерство Зупинити ТБ і Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією висловлюють серйозну занепокоєність у зв'язку з проблемами в забезпеченні доступу до лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу та хімічної залежності в районах Донбасу в Східній Україні, де:
• Майже 8000 пацієнтів з ВІЛ, в тому числі дітей та ув'язнених, знаходяться в небезпеці через мінімальні залишки антиретровірусних препаратів в середині серпня.
• Глобальний фонд схвалив резервний фонд для ургентного гранту ЮНІСЕФ в розмірі $ 3,7 млн. якого вистачить на 12 місяців, щоб запобігти перебоям в постачанні лікування ВІЛ в райони Донбасу, що постраждалих від військового конфлікту.
• Запаси лікарських засобів мультирезистентного туберкульозу недостатні, і подальші перебої – призведуть розвитку форм туберкульозу який не піддається лікуванню.
• Більше 800 пацієнтів, що не можуть отримувати замісну терапію перервали лікування, і ще 250 пацієнтів отримують мінімальний обсяг через відсутність ліків.
Пацієнти не повинні бути змушені платити за конфлікт своїм життя та здоров'ям. Всі сторони повинні знайти рішення, щоб зупинити цю гуманітарну кризу.
Ми закликаємо уряд України та місцевих органів влади в районах Донбасу, щоб забезпечили безперешкодний прохід гуманітарного міжнародного конвою з життєво необхідними медикаментами для лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу та хімічної залежності.
Сторони, що беруть участь у конфлікті, повинні знайти довгострокові рішення для захисту права на здоров'я для всіх нужденних в Донбасі, незалежно від статусу території, на якій вони проживають.
Ми закликаємо міжнародні організації, системи ООН, донорів, груп з надання гуманітарної допомоги, засобів масової інформації та міжнародної спільноти об'єднати зусилля, щоб вирішити цю кризу на Донбасі.

Світлана Мороз, Голова Ради Євразійської Жіночої Мережі з ВІЛ

Аїда Кортович, заступник Голови Правління Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Мішель Казачкін, Спеціальний посланник Генерального секретаря ООН з ВІЛ / СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії
Люсика Дьюти, Керуючий справами Партнерство СТОП ТБ

Майкл Дайбл, Виконавчий Директор Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією