dir->/media/actions/zustrich-zpytan`-vplyvu-pravovogo-regulyuvannya-intelektual`noyi-vlasnosti-na-tsiny-na-likars`ki-zas/

4 червня 2015 року в Міністерстві охорони здоров’я України відбулась зустріч організована ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». У зустрічі прийняли участь Голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Володимир Жовтяк, керівник відділу адвокації ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Сергій Дмитрієв та голова відділу юридичної підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Сергій Кондратюк.

В зустрічі також прийняли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, представники Державного експертного центру МОЗ України та провідні науковці в сфері права інтелектуальної власності та доступності лікарських засобів.

Учасники зустрічі обговорили питання впливу правового регулювання інтелектуальної власності в Україні на ціни на лікарські засоби. Зокрема, було наголошено на необхідності запобіганню збільшенню строку ексклюзивності даних за допомогою національного законодавства та/або норм угод про вільну торгівлю; скасування патентної прив’язки та пом’якшення режиму ексклюзивності.

Також учасниками зустрічі було наголошено на необхідності вдосконалення правового інституту примусового ліцензування. А саме, визначення органу, що відповідає за перевірку розрахунку винагороди патентовласнику при застосуванні механізму примусової ліцензії.

За результатами плідного обговорення зазначених питань учасники зустрічі дійшли висновку про необхідність більш ефективного використання аспектів права інтелектуальної власності для зменшення цін на лікарські засоби в Україні.