dir->/media/actions/zustrich-steykkholderiv-shchodo-seksual`nogo-i-reproduktyvnogo-zdorov-ya-ta-prav-lyudyny-u-zhinok-ya/

Сьогодні розпочала роботу консультаційна зустріч стейкхолдерів щодо сексуального та репродуктивного здоров'я (СРЗ), а також прав людини у жінок, які живуть з ВІЛ. Консультація організована Департаментом ВООЗ з репродуктивного здоров'я і досліджень та проходить у Женеві, Швейцарія.

Основною метою зустрічі є презентація та обговорення результатів опитування спільноти, а також огляд рамкових документів з прав людини, їх включення до нових Керівних принципів по СРЗ і прав жінок, які живуть з ВІЛ.

У лютому 2014 року розпочався перегляд принципів ВООЗ по задоволенню потреб у сфері сексуального та репродуктивного здоров'я жінок, які живуть з ВІЛ, у вигляді попереднього консультативного опитування. ВІЛ-позитивні жінки з усього світу у всій різноманітності і в широкому діапазоні географічних, політичних та соціальних контекстів отримали можливість стати активними учасницями процесу підготовки нових настанов ВООЗ щодо СРЗ.

Основні проблеми, виявлені попереднім опитуванням, будуть надалі пріоритезовані ВООЗ через технічні консультації. Ці пріоритети будуть проводитися через систематичні огляди доказів з даних питань. Рекомендації, підготовлені на основі оглядів, будуть включені в Керівництво.

Глобальне он-лайн опитування і діалог спільноти були проведені Salamander Trust та Мережею ATHENA у партнерстві з діалогової платформою ЮНЕЙДС, ICW, GNP +, регіональними та національними мережами жінок, які живуть з ВІЛ. До Міжнародної референтної групи опитування з регіону Східної Європи та Центральної Азії увійшла Світлана Мороз, регіональний координатор Євразійської Жіночої Мережі по СНІДу.

У перший день консультації,14 січня 2015 року, автори дослідження та учасниці референтної групи представляють результати та рекомендації дослідження за такими тематичними блоками: життя з ВІЛ - почуйте співтовариство жінок, які живуть з ВІЛ; переходи - життєвий курс від підлітка до менопаузи; сексуальність; відмінності, насильство і стигма в медустановах; психічне здоров'я. Наступний день буде присвячений обговоренню процесу розробки нових керівних принципів ВООЗ по СРЗ для жінок, які живуть з ВІЛ.