dir->/media/actions/zustrich-klasteru-okhorony-zdorov-ya-u-vooz-za-uchastyu-merezhi-lzhv/

08 липня Всесвітня організація охорони здоров’я зібрала зустріч Кластеру охорони здоров’я.

Представники ВООЗ виступили з останніми новинами та свіжою інформацією по результатам активностей та подій, навчальної, тренінгової діяльності, з акцентом на діяльності ВООЗ на сході України в умовах воєнного конфлікту.

Віталій Ткачук, член Координаційної ради Мережі людей, які живуть з ВІЛ, ще раз загострив увагу на той факт, що на непідконтрольній Уряду України території на сході країни 8000 пацієнтів з ВІЛ-інфекцією живуть у постійній загрозі переривання лікування, а держава досі не запропонувала вирішення проблеми постачання антиретровірусних препаратів. Все навантаження по забезпеченню АРТ лежить на міжнародних НУО та Всеукраїнській Мережі ЛЖВ.

Результатом зустрічі стало рішення ВООЗ та всіх учасників звернутися до Президента України, привернувши його увагу на проблеми громадян України з обмеженим доступом до медичної допомоги внаслідок бойових дій у зоні АТО.

Сектор/Кластер охорони здоров’я було створено у відповідь на політичну кризу, що виникла в Україні в листопаді 2013 року, для підтримки Уряду України в реалізації зусиль, що рятують життя, з метою пропагування та охорони здоров’я й благополуччя населення, особливо в умовах потенційно масштабних та складних надзвичайних ситуацій й інших серйозних загроз у галузі охорони громадського здоров’я.

Сектор/Кластер охорони здоров’я очолюють та координують ЮНІСЕФ та ВООЗ.