dir->/media/actions/zminy-sylamy-spil`not/

У цьому році за підтримки Мережі ЛЖВ запрацював проект, спрямований на мобілізацію зусиль уразливих до ВІЛ спільнот задля збереження належного рівня послуг у сфері ВІЛ при переході на фінансування з місцевих джерел. Діяльністю охоплено лише 5-ть областей (Сумська, Черкаська, Кіровоградська, Вінницька та Львівська), але результати можуть стати базою для змін і в інших регіонах, було б бажання місцевих спільнот. Реалізує напрямок ГО «Гей-альянс».

«Проект підтримує спільноти і для збереження послуг, і для утримання позицій впливу на прийняття рішень у місцевих громадах щодо політик з ВІЛ/гепатитів і туберкульозу. Ми відновили засідання регіональних рад спільнот, які успішно працювали два роки тому, об’єднуючи різні групи для досягнення спільної мети, надали ресурси для проведення багатосторонніх обговорень і віднаходження рішень по болючим питанням у громадах. Тепер справа за спільнотами, вірніше, їх лідерами,» - зазначає керівник проекту Чернишев Андрій.

Хоча фактично проект розпочався з квітня, вже є результати: У Сумах стартувала інновація «Крок в нове життя» – програма комплексної ресоціалізації уразливої до ВІЛ молоді Сумщини, схильної до протиправної поведінки, а ще це приклад отримання ВІЛ-сервісною НУО соціального замовлення з коштів обласного бюджету. У Вінниці розробили і проадвокатували прийняття змін до обласної програми "Здоров'я нації " – закладено кошти на програми профілактики та ЗТ, тепер моніториться їх виділення. У Кіровограді забезпечили безперебійний доступ до отримання АРВ-терапії для затриманих у СІЗО осіб з числа найбільш уразливих до ВІЛ груп, затвердили механізм взаємодії пенітенціарної служби, СНІД-центру та громадських організацій. У всіх регіонах системно попрацювали над збереженням у місцевих програмах з ВІЛ комплексу пропозицій від УГ, і, судячи з вже прийнятих програм, це вдалося!

Проект надає технічну допомогу регіональним радам спільнот, планується також навчання для лідерів різних УГ. На засіданнях рад спільноти уклали досить амбіційні адвокаційні плани, тепер усі зусилля – на досягнення запланованих результатів.

Якщо ви прагнете змін політик щодо УГ, чи, принаймні, впровадження у життя вже існуючих зобов’язань з боку влади і інших виконавців – долучайтеся!