dir->/media/actions/zabezpechennya-stiykosti-poslug-u-regionakh/

14 серпня у Центральному офісі ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» пройшла робоча зустріч, яка була організована БО «Світло надії» у рамках реалізації напряму «Забезпечення стійкості соціальних послуг для уразливих до ВІЛ груп». Для втілення плану перехідного періоду та забезпеченню стійкості послуг було відібрано 13 регіональних неурядових організацій, які обрали для себе пріоритетні завдання. Ці завдання полягають у формуванні політики, що направлена на фінансування послуг ВІЛ/СНІД з державного бюджету, залученні фахівців НУО до діяльності державних установ, отриманні приміщень на пільгових умовах оренди, отриманні соціального замовлення (для фінансування Центру соціальної адаптації та обліку; забезпечення стійкості послуг засудженим; кризового центру для жінок з дітьми і т.д.), на проведенні на базі організацій оплачуваних громадських робот та розвитку соціальних підприємств.

Незважаючи на те, що лише два місяця впроваджується активна діяльність організаціями, вже є певні результати. Так, наприклад у Черкасах, дві неурядові організації домогтися оголошення конкурсу на виконання соціального замовлення для надання соціальних послуг (паліативний/хоспісний догляд за невиліковно хворими; соціальна реабілітація людей з інвалідністю; надання притулку бездомним особам та інше). Одна з НУО вже уклала договір із Черкаським міським центром зайнятості про організацію громадських робіт та фінансування їх організації у розмірі 103 636, 68 грн. та отримали у 2015 році кошти у сумі 89783,38 грн. від Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради в рамках програми «Турбота» на підтримку Центру реінтеграції для безпритульних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в т.ч дві ставки соціальних працівників. Друга організація Черкаське обласне відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" рішенням сесії Черкаської міської ради отримала приміщення в оренду на пільгових умовах (1 грн на рік).

Дніпропетровському обласному відділенняю ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" за такий короткий час вже вдалося підписати договір з КЗ "Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії Дніпропетровської обласної ради" і запустити роботу з надання безкоштовних позачергових обстежень методом МРТ, УЗД, Доплер-діагностики для ЛЖВ-клієнтів організації.

Керівник відділу адвокації Мережі ЛЖВ Сергій Дмитрієв, який брав участь у попередніх пілотних проектах БО «Світло надії» у забезпеченості сталості послуг, у заключному слові висловив свої враження професіоналізмом керівників неурядових організацій, які у порівнянні з попередніми роками вже більш досконально розбираються в процесах формування місцевих політик, бюджетів, структурних підрозділів виконкомів і їх функціоналів і найголовніше, що саме неурядові організації чітко розуміють, що вони є невід'ємною частиною місцевих громад і їхні послуги уразливим групам затребувані на рівні міста та області.


IMG_9512.JPG

IMG_9458.JPG

IMG_9473.JPG

IMG_9484.JPG