dir->/media/actions/yurydychni-vypadky-mykolayiv-proekt-matra/

Відсутність місця реєстрації.

Історія: Звернення чоловіка, 1973 р.н., громадянин Російської Федерації, ВІЛ-інфікований. Кілька років тому він, опинившись в скрутних життєвих обставинах, вирішив почати життя з початку та переїхати до своїх родичів з РФ до м. Миколаєва в Україні.

У Миколаєві його життя не покращилось, він втратив документи, покинув лікуватися, зруйнував стосунки з близькими.

Лікар–інфекціоніст Кабінету Довіри, до якого звернувся клієнт, відмовив у призначенні обстеження та лікування, посилаючись на відсутність реєстрації місця проживання та дозволу на проживання в Україні.

Результат: Після залучення юриста Скалько Олександри клієнта було госпіталізовано до обласної інфекційної лікарні, де були проведені всі необхідні обстеження та призначено лікування. Для вирішення питання щодо лікування клієнта та виїзду його з України проведено ряд зустрічей з керівництвом обласного СНІД Центру, керівництвом Міграційної служби, центру реінтеграції для бездомних громадян; було звернення до консула Російської Федерації в Україні; звернення до основних реципієнтів Глобального Фонду в Україні щодо забезпечення його антиретровірусними препаратами за рахунок коштів ГФ.

На сьогоднішній день, клієнт пройшов повне медичне обстеження, стаціонарне лікування за рахунок бюджетних коштів. Йому відновлено лікування антиретровірусною терапією (АРТ). Також вдалося знайти для клієнта тимчасове місце проживання з повним забезпеченням.

Юрист проекту ініціює зустріч з керівництвом міграційної служби для того, щоб чоловіка звільнили від сплати штрафу за порушення паспортного режиму, та з консулом РФ для отримання посвідчення для виїзду з України.

Допомога ВПО в отриманні АРТ та в поставленні на облік у Миколаївському Центрі СНІДу

Історія: До юриста проекту звернулося подружжя внутрішньо переміщених осіб, що вимушені були виїхати з Донецьку, обоє ВІЛ-інфіковані, приймають антиретровірусну терапію.

Дружина була зареєстрована в районному центрі Миколаївської області у своїх батьків, а чоловік взагалі не мав реєстрації. Обидва переїхали до батьків жінки до районного центру, однак прагнули зберегти таємницю свого діагнозу та отримувати АРТ в м. Миколаєві.

Результат: Після зустрічі юриста проекту із завідуючою поліклінічного відділення Миколаївського Центру СНІДу, клієнтів поставили на облік, видали їм АРТ в м. Миколаєві.

Оформлення домашнього стаціонару та отримання замісної підтримуючої терапії (ЗПТ)

Історія: Клієнт програми замісної підтримуючої терапії. Через похилий вік та проблеми зі здоров’ям клієнт втратив можливість самостійно пересуватися, однак відмовитися від замісного препарату не міг, а отже потребував продовження лікування вдома.

Юрист проекту ініціювала процес оформлення клієнту стаціонару на дому. Такий стаціонар може оформлюватися тільки лікарем сімейної амбулаторії за погодженням з заступником головного лікаря з лікувальної частини.

Для будь якого медичного закладу справа з наркотичними засобами медичного призначення завжди стрес, викликаний страхом перевірок та складних процедур, який провокує медичних працівників на відмову у призначенні хворим таких препаратів.

Оформлення домашнього стаціонару і в цьому випадку не стало виключенням. Лікарі намагалися затягнути процес оформлення, періодично втрачалася медична картка, не виставлявся відповідний діагноз, не проводилось засідання медичної комісії. Цей процес тривав більше двох тижнів

Результат: Однак після постійних зустрічей юриста проекту з керівництвом Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПСМД), проведення роз’яснень, надання відповідних нормативних документів та сприяння в оформленні медичної виписки від лікаря програми ЗПТ, клієнту було оформлено домашній стаціонар і тепер медичний препарат доставляється йому додому щоденно медичними працівниками ЦПСМД.

Надання медичної допомоги.

Історія: До юриста проекту звернувся клієнт, 1973 р.н., ВІЛ-інфікований, онкохворий. Клієнт звернувся у занедбаному стані зі значними порушеннями здоров’я, викликаними поєднанням ВІЛ-інфекції та онкологічної патології. Клієнт звернувся з приводу того, що не отримує жодної грошової допомоги від держави, при цьому він повністю втратив працездатність і вимушений витрачати великі кошти на знеболювальне.

Юрист проекту допомогла скласти заяву та здійснила супровід до заступника начальника обласного управління охорони здоров’я з приводу ненадання належної медичної допомоги.

Результат: Після звернення клієнту впродовж місяця була оформлена друга група інвалідності та видані знеболювальні засоби за рахунок місцевого бюджету. Наразі розглядається питання щодо переводу клієнта до іншого медичного закладу та видання йому більш дієвого знеболюючого за кошти місцевого бюджету.

Розголошення ВІЛ статусу колишнім чоловіком

Історія: До юриста проекту звернулася ВІЛ-позитивна вагітна жінка з приводу погроз колишнього чоловіка позбавити її батьківських прав через наявність ВІЛ-інфекції. Такі звернення досить розповсюджені, особливо у ситуаціях, коли жінка виявляється ВІЛ-позитивною, а чоловік – ВІЛ-негативним.

Результат: Клієнтка отримала консультацію щодо порядку позбавлення батьківських прав та роз’яснення її материнських прав, захищених нормами національного законодавства та міжнародними конвенціями, ратифікованими Україною, які все таки надають перевагу у батьківських правах саме матері та захищають її право на контакт з дитиною. Крім того, жодним законом не передбачена можливість позбавлення батьківських прав через наявність ВІЛ-інфекції.

За юридичною допомогою до юриста Скалько Олександри ви можете звернутись за номером телефону 050-870-44-49 або за електронною адресою skalkosasha@gmail.com


ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізовує проект Долаючи перешкоди: протидія дискримінації та упередженому ставленню «МАТРА» за підтримки Фонду з прав людини Посольства Нідерландів в Україні.