dir->/media/actions/yurydychni-vyklyky-v-zoni-ato-ta-yikh-rishennya/

Активні бойові дії, що відбуваються на Сході України ставлять перед ВІЛ-позитивних людьми, які проживають або знаходяться на даній території, додаткові виклики.

Юристи, які працюють на території АТО і відстоюють інтереси і права ВІЛ-позитивних людей, в своєму звіті, серед іншого, описали проблеми, з якими стикаються в зоні АТО люди, яких торкнулася епідемія ВІЛ.

Клієнтка, яка раніше вже зверталася з проблемою відновлення документів (що виявилося неможливим через відсутність у неї копій попередніх документів), звернулася повторно, у зв'язку з необхідністю оформити групу інвалідності, тому що за медичними показаннями їй була проведена операція з видалення нижньої щелепи. Однак, в результаті того, що у неї немає документів, на Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) їй відмовляють у розгляді її питання про присвоєння групи інвалідності. Юристи, що представляють її інтереси, звернулися до Кіровського районного паспортного столу Донецька, де вона отримувала останній паспорт, з проханням видачі копії документу. У паспортному столі було прийнято рішення не видавати їй будь-які документи, не дивлячись на те, що у них є копія справи, поки Клієнтка не принесе який-небудь документ, де буде вказано місце реєстрації (прописка). У зв'язку з цим, юрист звернувся до притулку для тимчасового проживання та реабілітації бездомних осіб, щоб дана структура взяла Клієнтку на облік і надала тимчасову реєстрацію. Було отримано відмову, аргументовану тим, що у Клієнтки немає документів, що засвідчують особу. Проаналізувавши законодавство, юрист знайшов один можливий варіант вирішення даного питання - притулок повинен взяти Клієнтку на облік і видати Посвідчення про взяття на облік бездомної особи. Зараз ведеться робота, спрямована на те, щоб Клієнткою був отриманий цей документ. Всі подальші дії будуть залежати від того, чи буде отримано дане посвідчення.

Ще одна Клієнтка звернулася в організацію з проханням надати підтримку в оформленні усиновлення дитини. Дитина залишилася від сестри, яка померла. Клієнтка має ВІЛ-позитивний статус, приймає препарати антиретровірусної терапії. У опікунській раді Клієнтці відразу сказали, що її чекає відмова. Юрист, який представляє інтереси Клієнтки проаналізував Наказ МОЗ № 479 від 20.08.2008 р де є вичерпний список осіб, які не можуть бути усиновлювачами. Відповідно до даного Наказу, за класифікацією МКХ-10 у неї z-21, а це означає, що вона може бути усиновлювачем. Юрист так само вивчив постанову № 9-1 від 02.09.2014 р «Про застосування Законів на території ДНР в перехідний період», що зобов'язує Опікунську раду застосувати законодавство України і дозволити усиновити дитину. На даний момент юристи роблять все можливе, щоб дитина була усиновлена ​​сестрою своєї мами.