dir->/media/actions/yurydychna-dopomoga-v-regionakh/

Харків

До юриста по роботі з особами, які постраждали від військового конфлікту на Сході України, звернулася ВІЛ-позитивна жінка з проханням допомогти з отриманням тимчасової реєстрації місця перебування у місті Харкові.

Харківська реєстрація їй була необхідна для проходження діагностики (МРТ головного мозку та черевної порожнини) за державні кошти, бо вона є мешканкою Луганської області, але знаходилася на лікуванні у КЗОЗ «Обласна туберкульозна лікарня №1» з мультирезистентним туберкульозом і мала підозру на позалегеневий туберкульоз.

Юристом було підготовлено письмове звернення від Харьковського відділення Мережі до Харківського міського центру реінтеграції бездомних осіб, надано консультації та складено заяву від імені клієнтки до Орджонікідзевського РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області. Клієнтка отримала посвідчення про взяття на облік бездомної особи.

Це дало змогу жінці пройти необхідну діагностику. На сьогодні клієнтка пройшла курс лікування від туберкульозу у КЗОЗ «Обласна туберкульозна лікарня №1».

Миколаїв

Клієнтка звернулася за медичною допомогою до поліклініки за місцем проживанням, але замість допомоги отримала відмову і образи через наявність ВІЛ-позитивного статусу. Крім того, на амбулаторній картці клієнтки є позначка "В-20", що є прямим порушенням прав людини. Юристка по роботі з особами, які постраждали від військового конфлікту на Сході України, склала скаргу на ім'я завідуючої поліклінічним відділенням. Однак клієнтка боїться починати конфлікт, справа до подання скарги так і не дійшла.

Пацієнту програми ЗПТ лікар сайту відмовила у наданні довідки про стан здоров'я, вважаючи що таку інформацію лікар може надавати тільки на запит суду. Юристом було надано юридичну консультацію лікарю щодо інформації про стан здоров'я. Увагу лікаря було звернено на то, що дана інформація належить в першу чергу пацієнтові і він не повинен бути обмеженим у доступі до неї.

Велика увага юристами по роботі з особами, які постраждали від військового конфлікту на Сході України, приділяється клієнтам, які попадають під мобілізацію. Потрапивши до військкомату вони або соромляться розказати про свій ВІЛ-позитивний статус та іноді вживання наркотиків, або думають, що зможуть вберегти цю таємницю. Однак мобілізовані не завжди обізнані з приводу того, що таке служба в армії та участь у бойових діях. Як правило, вони без лікування на час участі в бойових діях, а їх нервова система порушується на стільки, що потрапляючи додому вони не можуть контролювати споживання наркотиків та алкоголю. Ця ситуація погіршується і ставленням військового командування до відбору військовозобов'язаних. Медичні огляди проводяться формально, або не проводяться взагалі. Проблеми алкозалежності та наркозалежності до уваги не беруться та вважаються не хворобами, хоча такий стан може привести до трагічних наслідків.